Varlığın özü nedir?

Bilirsiniz binlerce yıldır sorulan lâkin nesnel cevaba sahip olmayan bir sorudur. Sizin fikriniz nedir?

Varlığın özü nedir?

0|1
3|26

En İyi Erkek Görüşü

• Özü sözü bir tıpkı senin gibi biraz deli tıpkı benim gibi her sözüyle dkfkf eritsin kara kışları dırım dırım

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• "Cogito ergo sum"... Descartes

1|0
    0|0
    • 2ay

Düşünüyorsak öyleyse varızda, lakin ne düşünmeliyiz?

• 2ay

@azelcan Yok yok. Bu soru yüzünden asırlar boyunca ne hayatlar söndü. Ben daha gencim güzelim ayol. Hayatımı yaşıycam daha :)
      Asla girmem o topa. Kocaşimi hele hiç sokmam içine. O daha lazım bana :)

• 2ay

Ben ne yapayım? evde ikibuçuk hatun var, yakında 3 olacaklar😊 ve ciddi bir azınlıktayım. Biz bu soruyu kime cevaplatacağız?😀😁
      Büyük İskender gitmiş Aristoya fitnenin, fücuratın ilmini zormuş kerkenez, bunu soraymış eyimiş.

Erkekler Ne Diyor 25

• ''her zerre içinde bir güneş taşır,
    zerre ağzını açarda güneş çıkarsa o pusudan
    ortalık tuz buz olur ışıltısından.
    zerreyi ortadan kesseniz ortada bir güneş,
    etrafında güneşler görürsünüz''
    Mevlana
    Bu maddenin varlığı, peki ya ruhun varlığı? O maddenin içinde mücerret bir varlık, ışıkmıdır, ateşmidir gücü? Yoksa nurmudur? O nur hangi nurdan gelir? O nuru kim üflemişse hayatın özü ondan gelir.

1|0
    0|0
  • Net bir cevap olmamasının bir sebebi var.
    Her varoluş kendi dünyasına sahiptir ve yaradılış sebebi farklıdır. Görüşü farklıdır ve derinlerine inildikçe o fark dahada büyür.
    İnsanlığın veya bütün canlılığın varoluş sebebi nedir? Diye bir soru en başından beri hiç olmamalıydı. Çünkü her ruh apayrı bir alemdir. Her biri farklı ele alındığında çok basit ve sıradan gözükür. Ama hepsi kendi içinde bir evrendir. İşte bu yüzden olsa gerek ki, varoluş sebebi nedir değil de, benim varlığımın sebebi nedir diye kişi kendine sormalıdır. Ve kendi içinde cevabı bulmalıdır..

1|0
    0|0
  • mutluluktur çünkü ona yaklaştıkça kendini ve hayatı anlamaya yaşadıgını hissetmeye başlıyorsun.. uzaklaştıgında ise tersi durumlar oluyor. kendine daha yabancılaşıyorsun yani varlıgına

1|0
    0|0
  • Düşünmek yerine var olanı yaşayıp keyfini çıkartmayı tercih ederim. Nedenini bulan bana da anlatır belki :)

1|0
    0|0
    • 2ay

Zannımca hiçbir zaman bulamayacaklar.. (:

• 2ay

Reca ederim hanımefendü. İyi akşamlar :)

• 2ay

Size dee.. ^^

• Özü yok olmak.

1|0
    0|0
  • Olmuş olan , olacak olan ve varolanin tümüdür cosmos. Basit bir tanim yapacak olursak atomdur. yapi parçaciklarinin senin benim ve evrekin ham maddesi olan atomdur. Hatta biz , Dünya veya evren hepimiz ölmüş bir süpernovanin uzantisi olan kalintilariyiz. Evrim sürekli değişir, asla geriye gitmeden. varolani değiştirerek.

1|0
    0|0
  • Varlığının tiryakisi yokluğunun delisiyim beni senden mahrum etme gözlerinin hastasıyım < budur bence 😊

1|0
    0|0
  • Varlığım bu siteye bla bla olsun:/

1|0
    0|0
  • Var olmak özünde vardır, varlıklar var olduğu yere geri varacaklar var olan bizmiyiz yok varlıkmı :/

1|0
    0|0
  • Hımm çok güzel bir soru. Bayıldım.

Varlığın özü sudur.

1|0
    0|0
  • bilmiyom. sofinin dünyasını da okudum halbuki

1|0
    0|0
  • Toprak su ateş tahta

1|0
    0|0
  • Olmayandır.

1|0
    0|0
  • Bu soruyu paket yap sonra cevap veririm 😂😂

1|0
    0|0
  • Fişne fişne suyu

1|1
    0|0
  • Varlığın özü yoktur.

1|0
    0|0
  • Atomdur

1|0
    0|0
  • Varlık öznel bir kavram. Nesnel ve objektif cevaplar veremezsin.

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum tam bir paradoks

1|0
    0|0
  • varlığın özü maddedir :/

1|0
    0|0
  • Bilgidir

1|0
    0|0
  • bence at

1|0
    0|0
  • Madde ve hücredir

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...