Bilime gore insan vs islama gore insan. hangisi mantikli?

http://www.islamdahayat.com/news.php?readmore=9
bu islama gore insan ve yaradilis.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/İnsan bu da vikipedi'de insan.

"Bu inanç herhangi bir antropolojik temele dayanmadığından, bilim çevrelerince dikkate alınmaz." notu var "yaratilis miti" basliginda. sizce hangisi daha mantikli?

0|1
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Neye inanacağımı beni annem babam yaptı deyip konudan çıkıyorum

0|1
    0|0
    • 2ay

Yani şunu mu demek istediniz merak ettim israilde dogsam musevi olurdum?

• 2ay

senin icin konusamam bunu, ailen de cok kafaya takmiyormus. bu ulkedeki yobazlar mesela, aileleri oyle oldugu icin oyle. hic mi dusunmuyorlar bunun denk gelmis bisey oldugunu

• 2ay

Arada söyle bir fark var ailem bana ne olduğumu her zaman söylerdi. Araştır et derdi ama ben pek ilgilenmezdim. Buna rağmen yine fena sayılmayan bir din bilgim var. Bunun dışında aslında bu bir önyargıdırda ailemden gelen mezhebimë ya da kültürüme bağlı olmanın en büyük sebebi beni kabul etmeyen, beni oteleyen insanlardır. Önyargilarıyla güzel bir şey başardılar. Onlara teşekkür ediyorum aynı zamanda onlar hor gormeseydi, onlar laf sokmasaydı bugün kendimi bu konuda eksik hissederdim

En İyi Erkek Görüşü

• yaratilis islama ait bir mit degildir. cikis noktasini arastirmadim ama bir cok dinde ayni hikayenin kahramanlari degisik versiyonu vardir. bu hikayelerin ciddiye alinabilmesi icin oncelikle kaynaklarinin gercek olduguna dair kanit bulunmasi gerekir. insanlik tarihinde dort bin kadar din ve tanri vardir. hepsi de birbirinde farkli hikayeler anlatmaktadir ama inanmayan icin hic bir anlami yoktur. bir seye inanmak onu gercek yapmamaktadir. eger amacimiz gercege ulasmaksa bunu ancak bilimle yapabiliriz. bilim her zaman gercegi arar ve henuz ulasamadigi konulara hikaye anlatmaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• Islama gore insanin yaratilisi dogrudur. Ayrica diger hiristiyanlik ve yahudilik dinlerinde insanin yaratilisi aynidir ; fakat Yahudi bilim adam;lari kendi dinleri haric diger dinleri yok ederek dunyaya hakim olacaklarini bildikleri icin boyle seyleri kasitli olarak uydurmaktadir.

0|1
    1|1
    • 2ay

dunya yasi hakkinda bilgin var mi?

• 2ay

ama bunun bir aciklamasi var, topraktan yaratildigina inanmanin hicbir mantikli aciklamasi yok ki

• 2ay

Sizi mantiginizla basbasa birakiyorum.

• bilim siker atar

0|0
    0|0
  • Hristiyanlar olarak evrime inanırız adem ve havvaya bakış açımız müslümanlardan farklıdır. Ama evrime inanmak için ateist deist olmak şartı yoktur.

0|0
    0|0
  • Bilime göre insan evrimi baz alıyor zaten. Maymun türünü. Yemez.

0|0
    0|1
Yükleniyor...