İnsan mı toplumu etkiler? Toplum mu insanı etkiler?

Bugün sınıf arkadaşımdan duyduğum güzel bir soruyu sormak istiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

İnsan mı toplumu etkiler? Toplum mu insanı etkiler?

Güncellemeler:
2ay Güncel.

0|0
7|30

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• İkisi de birbirini etkiler. Toplum çoğul bir kavram olduğu için toplumun baskısı bireyin üstünde daha yoğun hissedilir. Fakat birey bu baskıya karşı durmayı, kendine özgü yaşamayı başarırsa, aynı durumdan muzdarip diğer bireyleri cesaretlendirerek uzun vadede toplumu da etkileyebilir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Karşılıklı bir ilişki söz konusu. Biri var edendir diğeri devam ettiren ve devamlılığını sağlaya...

1|0
    0|0
  • İnsan toplumu etkiler sonrasında toplum insanı etkiler

1|0
    0|0
  • tabiki toplum insanı etkiler sosyoloji durumu
    insanın toplumu etkileyebilmesi icin cok ustun ozelliklere sahip olması gerek ornek yakın tarihimizden ornek Deniz Gezmiş 68 kusagın lideri
    topluma yon verdi. Bugunku yasadıgımız zor zamanları adamlar 68 de gorduler..

1|0
    0|0
  • Toplum insanı etkiler

1|0
    0|0
  • bence toplum etkilerr

1|0
    0|0
  • toplum insank etkiler bana gore cunku toplum bir insana nasil yaklasirsa diger insanlarda hic tereddussuz ayni seyi yapar ve bu nedenlede insan kendini degistirmek zorunda kalir yani benliğinden cikar

1|0
    0|0
  • Toplum insanlar tarafından şekillenir, insanlar toplum tarafından şekillenir. Bu durumda her ikiside bir birini etkilemektedir.

1|0
    0|0
  • Toplum insanı etkiler. Toplumu etkilemeye çalışan insan dışlanır. Yanlız kalır. Bu dışlanmanın altından çok çok az. İnsan kalkar. Geri kalanı topluma karışır.

1|0
    0|0
  • Toplum baskındir ama insan kendini değiştirerek toplumu değiştirebilir

1|0
    0|0
  • İnsan toplumu etkiler bunu burda en iyi ben anlayabilirim gültepe meslek lisesinde okuyorum (son sınıf ) çok büyük sıkıntılar çektim seviyesiz espriler, aptalca şakalaşmalar,50 kuruş vermedi diye sağır bırakılan kulaklar vb. yani bulunduğum toplumda insanlar çoğunlukta kürt derdim ırkçılık değil ama bu böyle

1|0
    0|0
  • Toplum insanı etkiler ama insan toplumu yönlendirir. Bir karşılıklı etkileşim söz konusu ama iş insanda biter.

1|0
    0|0
  • Birey kalabalığı etkilemez.

1|0
    0|0
  • Tavukmu yumurtadan cikar yumurtami tavuktan gibi bir sey bu

1|0
    0|0
  • Soruda mantık hatası var. Çünkü toplumu meydana getiren zaten insanlardır. Yani aslında birnirlwrini etkileyen insanların ta kendileridir.

1|0
    0|0
  • İnsan, toplumu etkilerse kahraman
    Toplum, insanı etkilerse baskı olur !

1|0
    0|0
  • Toplum insanı etkiler

1|0
    0|0
  • tavuk yumurtadan çıkar, yumurta da tavuktan..

1|0
    0|0
  • içinde bulunduğumuz toplum tabi ki bizi etkiler. Ama insanın da topluma etkileri yok denilemez yani.

1|0
    0|0
  • Türkiye'de toplum insanı etkiler çünkü sürü psikolojisi aşırı basktın Türkiye'de.

1|0
    0|0
  • İnsan toplumu etkiler hocam.
    Örnek olarak Atatürk.

1|0
    0|0
  • Tabiki toplum insanı etkiler ancak toplumun kendisi de insanlardan oluştuğu için etkilenir...

1|0
    0|0
  • Toplum insani genellikle... Toplumu etkileyen lider ruhlu insanlar azdır

1|0
    0|0
  • İnsan da toplumu etkiler ama çoğunluk yani toplum her zaman daha baskındır.

1|0
    0|0
  • Toplum :)

1|0
    0|0
  • Paradoks 😂

1|0
    0|0
  • Klasik
    Münanzara konusu

1|0
    0|0
  • toplum

1|0
    0|0
  • Random her insan etkileyemez toplumu. Büyük insan etkiler, hazırcılar da etkilenir

1|0
    0|0
  • heri kisi de doğru sırasıyla önce insan toplumu toplumda diğer insanları

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Toplum insanı etkiliyor bence 😂

1|0
    0|0
  • İkiside bir halt etmez

1|0
    0|0