Kendinize ne oranda iyiyim veya kötüyüm diyebilirsiniz?

İnsanlar doğarken içinde kötülük barındırmaz. Kötülük sonradan içerisinde oluşur. Bu konuda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. Peki iyilik le kötülük uğruna gidip geldiğimiz dünyada Hangimiz bu iki kavramı çok önemsiyor? % leriniz neler? Kendinize sorun.

0|0

En İyi Kız Görüşü

• oldukca iyi biriyim

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• o konuda hemfikir değiliz pek. kötülüğü ve iyiliği tanımlaman lazım böyle bir soru sorarken.

0|0
    0|0
    • Kötülük = Bencillik İyilik = Saflık Yeterince açıklayıcı oldu mu? Ayrıca ''BENCE''İnsan doğarken sadece gözünü sevgiyle açar. Yeni doğan bir bebek katil olarak doğmaz bencil değildir. Sadece bebektir kalbi sevgiyle atar. Kötülük insanın içinde doğarken yoktur. Nefis, irade vardır. Bunlar sonradan kontrolden çıkar benlikle birleşir bencilliğe dönüşür. Sonradan kötülük oluşur. Yani kanımca kötülük sonradan edinilir.

• ilginç bir bakış açısı. bence iyilik, bütünün faydasına olan her davranıştır. bu bazen bencillik de olabilir, bazen şiddet de olabilir, sevgi de olabilir. ama asıl odak noktası herkes içind daha faydalı olanı seçmektir. kötülük de yine aynı şekilde, genele vurduğunda zararlı olacak davranış kötülüktür. mesela insan öldürmek kötülük demek değildir. 50 kişiyi kurtarmak için bir teröristi öldürmek iyilik olabilir.

• İyilik tanımını sevdim, Dediğin gibi amaç önemli. amactan öte sonuç da önemli. Şiddetten örnek verdiğin için söylüyorum. Şiddet zaten yeri geldiğinde bu dünyada normal kılınmıştır. Fakat şiddet yapmadan çözülebilecek olayı şiddete başvurarak yaparsan yine yanlış bir yol üzerinden iyiliğe ulaşmış olabilirsin. Hatta iyiliğe ulaştığın sorgulanabilir. O sebepten dediğin gibi amaç önemli fakat icraat daha önemlidir. Yaptığın icraatin sonuçlarını bütünüyle görmek gerek.

Kızlar Ne Diyor 2

• Bana kotusun diyen olmadi cunku kimseye kotu bir sey yapmadim

0|0
    0|0
  • %55 İyi,%45 kötü.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• %90 iyiyim yani kötülük düşünemem ben çok ciddi söylüyorum yani huyum boyle

0|0
    0|0
Yükleniyor...