Sizce ülkemizde işsizlik mi daha çok yoksa tembellik mi?

Güncellemeler:
2ay Siyasileştirmeden tarafsızca düşünün lütfen...
2ay Güncelleniyor...

0|2
29|32

En İyi Kız Görüşü

• Tembellik. Bizim ülkede herkes kısa yoldan zengin olma derdinde. Hani elindeki parayı biriktiremiyor bile. İş şartları da çok ağır bu arada.12 saat boyunca hiç oturtmadan çalıştıran çok yer var. Patronlar çok egoist. İnsanı işe girip çalışmaktan bile soğutuyorlar.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Asalak tembeller cok fazlalasti
    Issizlik var deselerde su an yolda yuru 10 is yerinin 7 sinde eleman alinacaktir bizle calismak. istermisiniz gibi yazilar gorursunuz
    Ya maasi bahane ederler ya calisma sartlarini ama yinede tembellikten asalak yasamaktan kurtulamazlar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 28

• Ikisi de degil Turkiyede isveren caniligi var. Isverenler doyumsuz az paraya kole gibi calistirmak istiyor. Bu isci kesiminde umutsuzluk ve motivasyonda dusme olarak goruldugu icin. Calismayanlara tembel deniyor.

3|2
    0|0
  • Bezmişlik..

0|3
    0|0
  • Issizlik.

0|1
    0|1
    • 2ay

Firmalar eleman bulamıyor çalıştıracak şu sıralar ama

• 2ay

aynısını yazcaktım kopyaladım inkar edemem doğru tekdir canısı bak bizim dükkana da elaman lazım kendimden biliyorum ayrıca ben tembel olduğum için daha çok inanıyorum tembelliğe belkide asdas :D

• 2ay

Kaça calistiracaksiniz kaç saat?

• İşsizlik.

0|1
    0|1
  • issiz birakanlar

0|1
    0|0
  • İkiside çok

0|2
    0|1
  • İş begenmemezlik diyebiliriz malesef.

1|2
    0|0
  • Edebiyata gerek yok. İşsizlik daha çok haberlerde görüyoruz iş bulamayan insanlar açlıktan ne hallere geliyolar. Tembellikten degildir dimi?

0|1
    0|0
    • 2ay

Sömürge altında olan ülkeler için değil kendi ülkemiz için yorum yapmıştım... edebiyat ile alakası yok bizim ülkemizde açlıktan ölen yok... zengin fakire verse fakir diye birşey olmaz... iş çok iş beğenmeyen de çok...

• 2ay

Görmezden gelmem sonuçta o durumda biz de olabilirdik... Bu dünya ne oldum değil ne olacağım dünyasıdır... burada yeniyim bana yorum yaptın sandım. Afedersin

• 2ay

Turkiye de açlıktan ölen insan 15 20 sene önce vardı oda tek tük Şu an da herkezé is var mesala benim ne kadar tanıdığım varsa artık işçi bulamıyoruz diyorlar insanlar iş beğenmiyor her kes Patron olmak istiyor bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak istiyor

• İşsizlik , 1000 liraya 10-12 saat çalışanlarda aslında işsizdir.

0|1
    0|1
  • İşsizlik kesinlikle.

"Türk milleti çalışkandır."

0|1
    0|0
  • İşsizlik

0|1
    0|1
  • Tembellik

0|1
    0|0
  • Cok bilmislik.

0|2
    0|0
  • Bence tembellik çok... insan çalışmak istese iş çok ama istediği iş yok kendi işini yapmak istese para yok ☺

0|2
    0|0
  • tembellik

0|2
    1|0
  • Tembellik

0|1
    0|0
  • Kesinlikle tembellik

0|1
    0|0
  • Tembellik mesela ben🙋

0|1
    0|0
  • Kesinlikle tembellik. Ve ülkede işini severek yapan kişi sayısı çok az.

0|3
    0|0
    • 2ay

O memurlarda

• 2ay

Memursa , devlete bağlı olduğu için işini aksatıyor rahat yani sevdiğinden değil

• 2ay

Zorunlu olmasa kimse çalışmaz bunun tembellikle alakası yok

• İşsizlik olduğu için tembellik çoğaldı. 🤔

0|1
    0|2
  • Abaza tembel adam dolu

0|2
    0|0
  • İşsizlik bol işsizlik :D
    Acımızdan ölüyok

0|1
    0|0
  • Tembellik

0|1
    0|0
  • Tembellik

0|1
    0|0
  • Tembellik

0|1
    0|0
  • Kesinlikle Tembellik!

0|1
    0|0
  • Üretebilen beyin sayısı çok az

0|1
    0|0
  • İşsizlık

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 31

• İşsizlikten millet napacağını şaşırıyor adamım 😎 Hatta birine takılırken işsizmisin ağır işsiz felan derler 😎

0|1
    0|0
  • tembellik daha çok önüne gelen işi beğenmezler ama yurt dışına çıkınca herşeyi seve seve yaparlar. ilginç

0|1
    0|0
  • tembellik tabi ki de cogumuzun cevresinde var 30 yaşına gelmiş hala bir iş de çalışmamış cocugun sucu yok tabi ailesi yüz veriyor. Avrupa ülkelerinde yaşı reşit olan cocuklar özgür bırakılır onlar başlarının caresine bakarken calışmayı kazanmayı böyle ögrenirler.

0|1
    0|0
  • Tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan çıkar ikilimine benziyor. İşsizlik fazla, ama işçiye önerilen düşük ücret ve karşılığında beklenen ağır çalışma koşullarının etkisi de fazla.

0|1
    0|1
  • tembellikle alakası yok issizlikte de degıl ama gelır adaletsizliginden kaynaklanan bı sorun var tavan la taban arasında cok ucuk farklılıklar var özelle kıyaslamadan bıle devlet ıcındekı yuksek bı memurla asgarı ucretlının maaşlarının karsılastırılması yeterlıdır

0|1
    0|0
  • işsizlik.. Millet iş beğenmiyor diye tembellikle kıyasladıysan komik kaçar..

0|1
    0|1
    • 2ay

yok arkdaşın tekide yazmış aşağıda 1000 liraya 10-12 saat çalışmak bence de sömürgeciliktir ben sadece yaşadığım çevrede gördüğüm iş imkanlarından sebep genelce sormak istedim belki burası iyidir sadece iş konusunda ...

• Tembellik artık çalışan işçi bulamıyorlar birde çoğunluk lise uni mwzunuyum die patronu istiyor olmuyor

0|2
    0|0
  • Firmalar eleman bulamıyor çalıştıracak. Tabikide tembellik var. Algida bölge sorumlusunun yeterli işçi yok diye kendi çıkıp dağıtım yaptığına bile şahit oldum.

0|1
    1|0
  • Torpil ve tanıdığı himaye etmek iş bulmayı zorlaştırıyor. Üniversite mezunu adam depoda , markette hamal gibi çalışmaz çalışmamalı bu tembellik değil.

0|1
    0|0
  • İşsizlik

0|1
    0|0
  • İşsizlik tabikide

0|1
    0|1
  • tembelliği seviyoruz..
    millet olarak..

0|1
    0|0
  • Ülkemizde iş beğenmemezlik çok

0|1
    0|0
  • İssizlik

0|1
    0|0
  • Bence her ikisi de. Tembellik ağırlıklı.

0|1
    0|0
  • Tembellik

0|1
    0|0
  • Tembellik, iş seçme hakkımız da pek yok. Seçsek bile keyifle pek yaptığımız söylenemez.

0|2
    0|0
  • Tembellik. İş çok kanaatkar yok.

0|2
    0|0
  • Tembellikte varr ama işssizlikte çok.

0|1
    0|1
  • işsizlik kardeş iş olsa tembellik olmaz

0|1
    0|0
  • Bu kadar tembellik olmasa işsizlik daha da azalır. İnsan her işi yapabilir. Gerekirse limon satar yolunu bulut mesele çalışmak.

0|1
    0|0
  • Zekasızlık

0|1
    0|0
  • Bence tembellik

0|1
    0|0
  • işsizlik diye biliyorum

0|1
    0|1
  • Tembellik

0|2
    1|0
  • Tembellikten doğan işsizlik var , daha fenası.

0|1
    0|0
  • işsizlik tembelliğe neden oldu

0|1
    0|0
  • İşşizlik

0|1
    0|1
  • issizlik

0|1
    0|1
  • işsizlikk