Sizce de öyle değil mi?

Çoğu zaman çevremdekilere söylerim "bizler, lüksün p. çi; kapitalizmin köleleriyiz" maalesef ki öyleyiz.
Nasıl bu duruma geldik? Bu duruma son vermek mümkün mü? Yoksa köle olduğumuzu hissettirmeden bizi çalıştıran bu sistemin bir dişi ya da çarkı/artık ne derseniz diyin/ olarak kalmak mı gerek? Bu konuyla ilgili sizin de görüşlerinizi almak istedim.

0|1
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşamak için çalışmak zorundasın..
    Sağlıklı olmak için yine çalışmalıyız..
    Aşık olabilmek için yine çalışmalıyız..
    Yani kısaca köleyiz... Hiç kimse özgür değil :o

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• son vermenin münkün olduğunu sanmıyorum herkes kar peşinde

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Herkes kendi cebini doldurmaya bakıyor artık. Kim karakterine, insanlığına, düşüncelerine değer verip savunuyor ki. Dediğin gibi herkes bu çarka dahil olmaya çalışıyor..

0|0
    0|0
  • Kendi adina konus ben kole degil efendiyim henuz kapitalizm de beni ele gecirenedi geciremeyecekte

0|0
    0|0
  • Esaretin bedeli olmaz insanlar bu durumdan fazlasıyla memnun yıllar önce insanların gözlerinin içine bakılarak köleler satılırmış şimdi ise bizler köle olabilmek için verilen bir savaşın içindeyiz sorgulamamız şikayet etmememiz bizi buna çekti

0|0
    0|0
  • saygı duyarım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu dunyada yasadigimiz surece bir ise girip ev araba evlilik hayali kurdugumuz surece o kuresel sermaye bizi yiyip bitircek kacis yok bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...