Erkekler neden daha çok intihar ediyor?

http://www.haberturk.com/saglik/haber/1092860-en-cok-erkekler-intihar-ediyor

Habere göre, geçen sene intihar edenlerin % 74,3'ü erkek, yüzde 25,7'si ise kadınmış.

İntihar sizce korkaklık değil midir? Erkekler, kadınlar kadar toplumsal baskıya da maruz kalmıyor.

0|0
12|43

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bence o erkeklerin fazla olma sebebi kadınlar intaar edince duyurulmuyo ya da çoğu ölmüyo ondandır yoksa kadınlar daha fazla.

1|1
    0|1
    • 2ay

alakası yok bir kere Allah öyle bir düzen kurmuş ki dünyada erkek kadın nüfüsu neredeyse eşit bence bunun nedeni tüm yük erkekte bir kız erkeğin mesleğine vb yani her şeyine bakıyor erkekler bu kadar derin bakmıyor erkek kadına bakmak zorunda evlenirse kiralar faturalar evin dertleri işinin dertleri ülke durumu vb etkiliyor kızlar hiç olmasa ev hanımı oluyor evde otuyuyorlar

Erkekler Ne Diyor 42

• Sanırım bunun cevabını en iyi anneler verir. Neden mi?

Erkekler çoğu zaman;
    maça gözükmeye çalışsa da naiftir aslında.
    sert görünmeye çalışsa da çoğu zaman duygusaldır.
    çoğu zaman çok konuşmak istese de kelimeler kursakta kalır.
    düşüncesiz gibi gözükse de eşi hastalandığında yanında durduğunda bir gram uyumaz

...

attırmak mümkün. Fakat neden anneler diye sorarsanız erkekler çoğu zaman içine atar. Birikir, birikir öyle birikir ki bir gün "neşeli çocuktu neden intihar etti anlamadık" cümlelerine kurban giderler.

Erkekler de ağlar. Hem de nasıl ağlar..

0|0
    0|0
  • Bir kadın erkeğe sırtını yaslayarak geçinebilir, yaşamını sürdürebilir. Erkek baskının kralını yaşıyor ama siz farkında değilsiniz.

0|1
    0|0
  • Erkeklerin omuzlarına yüklenen sorumluluklar kadınlara yüklenen baskılardan biraz daha ağırdır.

1) Başarılı bir iş hayatının olması lazım.
    2) Başarılı bir ev hayatının olması lazım.
    3) Toplumda saygın bir yer edinmesi lazım.
    4) Vatani görevlerini düzgün yapması lazım.
    5) Bütün bunların toplamında adam olması lazım.

Evet kadınlar toplumumuzda çok eziliyor, her an bir tehlike ile karşı karşıya kalabilirler bunu hiç bir zaman inkar edemem. Fakat bu erkekler için saydığım 5 madde kadınlarda daha az bir yüzdeye hitap ediyor. Buda toplumun kültürüne biat eden çok fazla kadınların olduğunu ispatlıyor. Dolayısıyla hayatta başarısızlığa uğradığı şeyler daha az. Belki sebebi bunlar olabilir diye düşünüyorum...

0|1
    0|0
  • Eve ekmek getiren erkek.
    Faturaları ödeyen erkek.
    Borç krizine giren erkek.
    En çok sorumluluk sahibi olan yine erkek.

0|1
    0|0
    • 2ay

ve ben bir erkeğin içinde tuttuğu acının bir kadının ömrü boyunca akıttığı gözyaşlarından çok daha acı olduğunu düşünüyorum.

• erkeklerin baskıya maruz kalmadığını düşünüyorsun çünkü seslerini çıkarmıyorlar ve içlerine atıyorlar ama kadınlar direkt dışarı vuruyor bunu asla içlerine atmıyorlar

durum böyle olunca intihar oranlarının neden böyle olduğu daha net anlaşılıyor

0|2
    0|0
  • Erkekler bedenen kızlar ruhsal olarak daha güçlüdür ama ne olursa olsun müslüman bu bedenin bilerek ufak bir zarar dahi veremiyeceği büyük bir emanet olduğunu bilmeli !

Yaşama amacın faniler değilken faniler için intahar etmek ne haddine ! (AntiParçacık)

0|0
    0|0
  • İnan bana bu ülkede erkek olmak çok daha zor kadınlığa göre. Ama farkın bu denli olacağı hiç aklıma gelmezdi.

0|0
    0|0
    • 2ay

Neden zor? 1 sene askerlik yaptığınız için mi.

• 2ay

Sadece o değil.. Bu yaşam şartları altında bir ailenin ekonomik sorumluluğunu almak zorluyor erkekleri.

• yaşım 28 30 u geçmem 2 yıl içinde bende ölürüm muhtemelen kadınların smna kyım hayatın amna koyım gerçek olan ne var ki bu dünyada? sana bu hayattaki tek gerçegi söyliyim kafanı yastıga koydugunda başbaşa kaldıgın ölümdür tek gerçek olan yaşıyoruz da ne oluyo

0|0
    0|0
  • geçim sıkıntı boşluğua düşmüştür bizarda piskolojik

intihar edenleri intihar akıl sağlığı yerinde değil

0|0
    0|0
    • 2ay

birde biriken borçlar var sırf bu yüzden intihar eden birini biliyorum adamın işyeri vardı ama borçlar artık dağlar kadardı en sonunda adam kendini asmıştı geride kalan eş ve çocuklar ne yapsın.

• 2ay

@POYRAZ_32 evet çağresizlık

• Doğru , erkekler duygularını dışa vuramıyor..
    Kadınlar sorunlarını anlatabiliyor ve bu sayede rahatlıyorlar... Erkekler öyle değil..
    Bir de erkekler düz mantıkla hareket ederler..

0|0
    0|0
  • intihar korkaklik değil güç ister. kendini diri diri yakan insan korkak mıdır? aksine güçlüdür. hayata katlanamayacak kadar da yorulmuştur.

ancak kadın güçsüzdür ve annelik gücüyle donatılmıştır. ölmek yerine doğurur çocuğuna bakmayi tercih eder.

0|0
    0|0
  • Kadınlar evlenip çalışmama durumu var ama erkekler her zaman bir mücadele içinde oluyor. Kim bilir hangi borcu ödeyemediler :(

0|0
    0|0
  • erkeklerin omuzlarına toplum tarafından yüklenen ağır yükler , gönül kırgınlıkları. erkeklerin yaşamayı kadınlar kadar sevmemesi gibi sebeplerden bence.

0|0
    0|0
  • Her konuda, daha fazla ezilen her zaman erkektir. Erkek bunu dile getirmez kadınlar yaygara kopartır.

0|0
    0|0
  • Çünkü pek göstermesekte içimize acılarımızı en çok biz atarız. İçimize ata ata bir noktadan sonra patlarız ki bunun sonucunda ya cinnet getiririz ya da intahar.

0|0
    0|0
  • bence kadinlarin aciya dayanma gücü erkeklere göre yüksek olduğundan kadınlar daha az intihat ediyor. kadınlar inatçi mücadeleci hemen pes etmiyorlar bence sebebi bu yani

0|0
    0|0
  • intihar korkaklık değildir, intihar edememek korkaklıktır

0|0
    0|0
  • Buoranlar yanlış aaslında kadinlar daha fazla intihara kalkisiyor ama genelde amaclari dikkat cekmek oolduğu için olmuyorlar genelde ilac içme falan olduğu için basit tedaviyle geciyor ama erkekler intihara karar verince silah vb kullandıkları icin intihara kalkisan sayisi daha az olmasina tagmen daha cok sonuca ulasiyorlar

0|0
    0|0
  • erken yaşta başlayan sorumluluk duygusu, evlendikten sonra ki geçim kaygısı, ailesini kimseye muhtaç etmeme çabası, iş sıkıntısı, yoğun derin düşünceler derken stres alıp erkeği götürüyor.

0|0
    0|0
  • Erkek olmak çok daha zor hele Türkiye'de hep herşeyi erkeklerin karşılama düşüncesi hakimken bu durum şaşırtıcı değil.

0|1
    0|0
  • Korkaklık değil bence ya

0|0
    0|0
  • Dünyanın yükü erkeğin üstünde kadınlar ise hazir yiyici

0|2
    0|0
    • 2ay

Saçmalama, çalışan milyonlarca kadın var Türkiye'de.

Bir 10 liralık hesap ödeyince içine oturuyor bazılarının.

• 2ay

10 lirasından değilde birgunde kadın odes3 birgunde taksi parasını verse sabah çayı öğlen sinamasi akşam yemeği birgunde sizler verseniz anlarsınız bide üstüne terk etme var. bukadar hesap ödeyip terkedince hazimsizlik yapiyo

• Toplumsal baski yok ama sorumluluk var ayrica ugrasmak hic basit degil:)) Ama bir insan için canina kiyan net gerizekalidir

0|0
    0|0
  • Elbet diyalektik bir açıklaması vardır. Kadın olmak daha zor deyip kestirip atılamaz.

0|0
    0|0
    • 2ay

Kadın olmanın daha zor olduğunu söyleyen bir sürü erkek var.

• 2ay

Bu sosyal anlamda söylenen bir laf.
      Ekonomik yük %90'ın üstünde olarak erkek üstünde. Bu da intihara sebep.
      Ayrıca karısının kaba tabirle 'dırdırı' yüzünden intihar eden ve borcu yüzünden intihar eden insanlar tanıyorum.
      Kadınların intihar etmemesinin sebebi ise çocuklarla alakalı olmalı.
      Ben bunu cesaret olarak görüyorum. Erkekler bu konuda daha zayıf diye düşünüyorum.

• Kızların depresyonu bile fake.

0|0
    0|0
  • Erkekler, kadınlar tarafından baskıya maruz kalıyorlar en basit örneğiyle sevgilisi terk ediyor destek olan olmayınca intahar ediliyor tabi pek çoğu bunu başaramasa da ölüm oranı artıyor.

0|0
    0|0
  • Çaresiz kalmayı haketmez adamlar çünkü.

0|0
    0|0
  • Çünkü erkekler daha çok kumar oynar.

0|0
    0|0
  • Bu konuda yorum yapmak yanlış olur bir an insanın gözüne perde iner o an herşey olup biter

0|0
    0|0
  • Erkekler toplumsal baskıya maruz kalmıyor dersen ben sana gülerim.

0|0
    0|0
    • 2ay

Kızlara daha fazla toplumsal baskı var, haber izlemez misin.

• 2ay

Günümüzde kadınlarda çalışıyor. Maddi konuda tamamen birine bağlı olmak ve sürekli onun eline bakmakta hiç hoş bir şey değil.

• 2ay

Haklısın kadınlar çalışıyor ama çalışmazlarsa kimse yorum yapamaz. Erkekte öyle değil işte. Erkek adam ailesine çocuğuna bakamıyor derler. Ne biçim erkek derler. Allah'a şükür ben okuyup öğretmen oldum da kimse bana laf edemiyor 😎

• Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 11

• Erkekleri sevmem ama kadınlar daha çok intihar etseydi büyük ihtimal intihar korkaklıktır demeyecektin kadınları yücelticektin.

0|1
    0|0
    • 2ay

Bu seferde kadınlara çok yükleniliyor derdi saçmalık intihar eden kim olursa olsun onun yaşadıklarını yaşayup sonra konuşmak gerekiyo birinin arkasından bilip bilmeden konuşmak saçmalık.

• Tam tersi kadınların cesareti olmuyor intihara, o yüzden erkeklerde daha fazla.

1|1
    0|0
  • kadınlar daha güçlü, feminist değilim ama harbiden ruhen kadınlar, bedenen erkekler daha güçlü.

0|0
    0|1
  • Kadınlar acıya daha dayanıklı ve bı yüzden güçlüler. Hemen pes etmezler bir dert ya da sıkıntı karşısında. Ama erkekler öyle değil maalesef.

0|0
    0|1
  • Gercekten öylemiymiş? Şaşırdım ama iflas edenler borclar boyu gecince böyle oluyo işte intihar sadece bir kaçıştır son degil. Bakalım orda bizi ne bekliyo?

0|0
    0|0
  • Çünkü hepsi manyak

0|0
    0|1
  • Çünki geri kalan 74,3% kadın erkekleri, 25,7% erkekse kadınları çıldırtıryor :s

0|0
    0|0
  • Erkekler kızlara göre daha güclüler

0|0
    0|0
  • Erkekler mantıklı olucam ağlamıycam derken içine atıyorlar kadınlar dışına attığı için rahatlıyor

0|1
    0|0
  • İçinize atmayın beyler

0|0
    0|0
  • Erkeklerin intiharı şov amaçlı samimi değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...