İyilik yapıp da kaybettiğiniz oldu mu?

Ne tür bir iyilik yapıp kaybettiniz?

0|0
19|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Defalarca. Hangi birini anlatayım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Çok oldu

1|2
    0|0
    • 2ay

Bikaç örnek verir misin?

• 2ay

Vay be

• 2ay

Aynen öyle o yüzdende Şu an arkadaşım bile yok. Güven diye bişey bırakmadılar bnde hemde çok güvendğim biriydi o kız

• Hep yanında olduğum arkadaşım hem bana yalan söyledi bir sürü hemde beni diğer arkadaşıma çıkarcı para gözlü gibi gosterdi

0|2
    0|0
  • Eğer birine vesile olduysam, kesinlikle karşılık için yapmadım

0|1
    0|2
  • İyilik yapılıp da kaybedildiğini savunan biri değilim. İyilik herzaman kazançtır. Mesela iyilik yaptığınız kişi size kazık mı attı? siz de onu hızlıca tanımış oldunuz böylelikle artık ondan uzaklaşıp yeni kişilere yönelebilirsiniz. İnsan hayatı oldukça kısa, zaman kıymetli, niye kıymetsiz kişilerle harcayalım? onlar da kendilerini hızlıca belli ediyorlar sağolsunlar :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Bence önemli kazık yemeden uzaklaşabilmek ;) arabanı çarpıp kaybettikten sonra uzaklaşsan ne anlamı kalır..

• 2ay

Arabanı çarpıp kaybetmen, herşeyin bir sonu olduğunu ve ona bağlanmaman gerektiğini sana anlatır. Hayatta herşeyin sonu vardır, ömür, eşyalar, kişiler... Onlara bağlanmadan yaşar isen, o kaybettiğim dediklern sana kayıpmış gibi görünmez. Onun altında da vardır bir hayır dersin. Kazık yemeden, hata yapmadan asla öğrenemezsin. Yaşamadan, deneyimlemeden doğrulara ulaşamazsın. İnsanları da yediğin kazıklarla, yapılan ve yaptığın hatalarla tanırsın. Seni hatalarına rağmen seven kişiler kalıcıdır.

İyi bir insan isen, iyilik yapmak senin doğanda vardır, sonuç vermemesi seni bazen sıkar ama çok da önemsemezsin, sen bunu kendin için yapmışsındır, karşılık görmek için değil.

• 2ay

Evet haklısın aslında ama özet olarak şöyle toparlayalım o zaman: her insan deneme yanılma ile gerçekleri görür.. saftır olgunlaşmak için iyilik yaptık ve kazık yedik.. artık insanlara karşı yaklaşımımızda saflığı kullanmamamız gerektiğini öğrendik...

• İyilik yaparken karşılık beklenmez bu sebeple kazanma kaybetme söz konusu olmaz ama insanız işte ister istemez karşılık beklediğimiz oluyor

0|1
    0|0
    • 2ay

Neden kendi enerjimizi karşılıksız başkaları için tüketelim? İyilik meşeği değiliz sanırsam

• 2ay

O zaman sana başkaları için iyi kendiini feda etmeler :D

• 2ay

Herkesin algısı bir değil normal karşılıyorum senide

• Oldu ama ben kaybettigimi dusunmuyorum en azindan vicdanim rahat

0|1
    0|1
  • Hayır iyilik yapmam

0|0
    0|0
  • Sırf ailesi istemiyor diye evimi paylaştığım arkadaşım var. Kaybettim. Hemde hiç yere. Bir erkek uğruna beni yok saydı ve defoldu gitti.

0|0
    0|0
  • Daima evet :D

0|0
    0|0
  • burada asıl önemli olan iyiliği ne için yaptığıdır. yani Allahın rızasını kazanmak için yaptıysa insan, hiçbir zaman kaybetmez. çünkü karşılık beklemez.

0|0
    0|0
  • Çok oldu hangisini yazayım.😄Yanlış insanlara iyilik yaparsan kaybedersin.

0|0
    0|0
  • İyiler hep kaybeder

0|1
    0|0
  • Her zaman

0|0
    0|0
  • Fedakarlık yaptım kazık yedim

0|0
    0|0
  • İki kez. bir daha aynı İyiligi kimseye yapmıcama kendime söz verdim

0|0
    0|0
  • Her zaman

0|0
    0|0
  • çook

0|0
    0|0
  • Evet oldu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• iyiliğe karşı iyilik her baba yiğidin karı
    kötülüğe karşı iyilik er baba yiğidin karı

1|0
    0|1
  • Eskiden

0|0
    0|0
  • Çook.
    Sonra kötüluk daha cok hosuma gitti

0|0
    0|0
    • 2ay

Kötülük yapıp kaybettiğin oldu mu?

• 2ay

Kötülüklerimin hepsi yine kendimeydi.
      Aslında ince bir çizgi var. İnsan gibi yasayip kotu olmak.
      Iyiliklerini kalben yapacaksin, zararlarini kendine vereceksin.

• oldu çok

0|0
    0|0
Yükleniyor...