Ülkemizde ki ''azınlık, etnik grupların'' aykırı görünme çabasının nedeni nedir?

Örnek;
Rum, Ermeni Yahudi... Ülkemiz de farklı, bunların haricinde 20 etnik grup daha var. Bu farklılık algısının ve Türkler'den kendilerini üstün görme çabasının sebebi nedir? Sorum özellikle etnik gruba dahil olan ve örneklediğim kişilere... Sitede de görüyorum kendilerini nedenini bilmediğim şekilde dev aynasında gören kişileri. Nedendir bu aykırı görünme çabası? Modern insanlar bu tip görüşleri aşmış kişilerdir. Irkçı mıyım? heyhat! Değilim.
Ülkemizde ki ''azınlık, etnik grupların'' aykırı görünme çabasının nedeni nedir ?

1|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Türkler kendini niye üstün görüyorsa azınlıklarda kendisini o sebepten üstün görüyor. Aslında etki tepki meselesi... Türk değilim Türkiye vatandaşıyım... Bir ingilize niye ingilizsin diye sorulmuyorsa bir Kürte, bir Ermeniye , bir Zazaya, bir Yahudiye , bir Laza , bir Aleviye, bir Hristiyana sen neden böylesin diye sorulmamalı sırf bu topraklarda doğduk diye.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Haklısın Kurttan türediğimizi sanıp ortalıklarda uluyarak geziyoruz...

2|1
    0|0
  • Cunku biz muhafazakar bir toplumuz. İnsanlar kararlarını kendileri degil dini, kulturu, gelenegi, gorenegine gore alıyor. Modern toplumlar biraz bunu aşmış. Farklı irktan yok siyah yok escinsel olabilir onlar da insan diyebiliyor

1|1
    0|0
  • Her toplumda vardır Türklerde de kendini yere göğe sığdıramayanları gördüm artık faşistliğinden mi yoksa ırkına olan aşırı sevgiden mi bilemem

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Öyle gördüklerini düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • 1000 yildir bu topraklarda Türk hukumdarlar onlara hizmet etti. Turklere ve digerlerine gunu geldi daha fazla imtiyaz ayricaliklar verildi ve buna alistilar simdi ise Türk ü kucuk gorme haddsizliginde curretkarliginda bulunmaya calisiyorlar.

0|0
    0|0
  • Son 200 seneyi detaylica okumak lazım.
    Özellikle son 100 seneyi...
    Bunun cevabı orada gizli çünkü

0|0
    0|0
Yükleniyor...