Günümüz türbanlı kızları sizce doğru yolda mı?

Ya arkadaşlar ben inanamıyorum benden başka fark eden yok mu güya türbanlılar tesettürdeler kızın instagramda 20k takipcisi var yemin ederim benden güzel giyiniyo çoğu açık kızdan güzel giyiniyo ve bence makyajıyla giyinisiyle coğu acık kızdan daha cok ilgi cekiyolar sizce bu doğru yol mu? ben kapansam tam kapanırım makyaj yapmam siyah ferace giyerim felan ilgi cekmemeye calısırım erkeklerin ilgisini cekmemeye calısırım cünkü zaten amac bu değil mi ya :D ben mi bir şeyleri yanlış biliyorum yoksa siz ne düşünüyorsunuz

Güncellemeler:
2ay Arkadasım ben sizler gibi doğru dürüst kapananlara zaten bir şey demiyorum helal olsun keşke bende kapanabilsem. Demek istedigim şu kapanmanın amacı nedir? Erkeklerin dikkatini cekmemek değil mi? Gratise makyaj malzemesi almaya gidiyorum kapalılar benimle yarışıyo. Ama makyaj dikkat cekmek güzel görünmek icin yapılır? Diyorum ki bu celiski neden anlatabiliyomuyum benim 120 takipcim var kapalı bir kızın 20 bin sence hangimiz daha cok dikkat cekiyoruz? Hangimizin fotograflarını daha cok erkek goru
2ay @rimelaskina

@senaseveer

instagramdan ikisine bakınÇOĞU AÇIK KIZDAN DAHA GÜZELLER DAHA ÇOK DİKKAT ÇEKİYOLAR DAHA ÇOK ERKEK GÖRÜYO DAHA COK MAKYAJ YAPIYOLAR DAHA MARKA GİYİNİYOLAR DAHA COK TAKI TAKIYOLAR DAHA COK SÜSLENİYOLAR DAHA COK GEZİP TOZUP PARA HARCIYOLAR 1. KIZIN MAKYAJ MALZEMELERİNİ GÖSTERDİĞİ VİDEOLARI FELAN VAR DAHA COK GÖSTERİS YAPIYORLAR. SİZCE TESETTÜR BU MU? (BUNLARI BANA SAVUNANLARA SORUYORUM)

3|5
28|36

En İyi Erkek Görüşü

• Tesettur demek gizlenmek saklanmak ve dikkat cekmemektir.. şıklık yarisi bile o ruha aykiridir ki makyaj falan hepten tersdir.. ki ben bir kez aldatildim onuda o allah ile aldatan tesetturlu kaltak yapti.. onun kapaliligi hem vucudunun hatalarini gizlemek hemde "o yapmaz yaaa" dedirtmek icin.. insanin beyninde olacak tesettur oncelikle... orasi kahbe olduktan sonra cok bir hukmu yok taktigin pacavranin...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Afferim kiz sana dogrusu o zaten ferace. Haklisin simdikiler aciklardan cok dikkat cekiyor. Kendini gizlemek icin ortunecegine. Onu gectim orda burda kac bin takipci.. herkese teshir ediyor guzelligini.. aciklardan daha guzel ve dar giyiniyorlar. Layikiyla kapanan az simdi.. rengarenk civil cıvıl giyiniyorlar Allah islah etsin. Rabbim sanada nasip etsin.

2|1
    1|0
    • 2ay

amin hepimize nasip etsin insallah ama layıkıyla örtünmeyi tabiki

Erkekler Ne Diyor 35

• İslam'a amerikadan fazla nasıl oranın zararı fazlaysa kapanan çıplakların zararı ateist kadından fazladır..
    Ö. E

Kapanmak demek erkeklerin şehvet duymadığı arzulamadiği kadın demektir.. sizce öyle mi eğer öyleyse vicdaninizla başbaşa bırakıyorum sizi!!
    İslamda setti zerai vardır yani kötülüğe giden yolları kapatmak demektir... Kötülüğe giden yolları İslam eliyle açmak değil ...
    Allah bizleri Müslümanım diyen iki yüzlü şeytan kardan uzak etsin "cinsiyet ayrımı olmaksızın"..

1|0
    0|0
    • 2ay

''Kapanmak demek erkeklerin şehvet duymadığı arzulamadiği kadın demektir.'' gunumuzde ise erkeklerin like attıgı kadınlar. anlatmak istedigim tamda buydu

• 2ay

Bana açıklasin biri bunların Müslüman görünüp Müslümanlığa en çok zararı veren fetöden ışidden Zekeriya beyazdan ya da daha doğrusu münafıkların ne farkları var.. sonuçta onlarda Müslümanım deyip yaradanın emirlerini sapıkça uyguluyorlar.. ya tam yap ya da hiç yapma yani.. küçük biseymis gibi görünen bu durum toplumun ahlakını bozan ve dini olguları yıkan dini ahlaki değerleri alt üst eden büyük kötü bir durum..

• Bazı gerçekten buna inanarak yapan kişileri tenzih ederek söylemeliyim ki bir çoğu açıklardan beter. Şahit olmasam bunu söylemezdim. Üniversitede "SÖZDE" kapalı bir kız sadece 1-2 saatlik muhabbetimize rağmen konuyu hem cinselliğe çekmiş hem göğüslerinin fotoğrafını telefondan göstermişti. Bende afallamıştım. Gerçi şimdiki imam hatiplerin önüne bakmamız yeterli aslında. önceden kız mesleklerin önü dolardı şimdi ise imam hatiplerin. Maalesef gerçekten kendi isteğiyle yaşayarak kapanan kişi sayısı çok az. Kafada türban g*tte daracık pantolon. Bu nasıl türbanlılık diyor insan ister istemez.

0|0
    0|0
  • Sen onları türbanlı olarak görme sakın türbanlı dediğin annelerimizdir ve onların ki kadar saf temiz düşüncesi olanlardır türbanı inancı içinç takana türbanlı de sen.

Aksesuar olarak takıp poponu başını açıp aile zoruyla kafasını türbanla kapatıp her yerini açana türbanlı deme onları ayrıştırma sakın onların klasik bir ismi var ya bildiğin kaşar işte

0|0
    0|0
  • Ben öylelerine turbonik diyorum ya tam kapan ya hiç kapanma ortası yok bunun bazen görüyorum kapalımı yoksa açığın da açığımı anlayamıyorum ne kafada olduklarını yazık..

0|0
    0|0
  • en azından baldır bacak acmıyo... kapalı kızlarda makyaj yapan ıtıcı... ama kendne bakanlar hos... tabı gıyımı sadece ılgı cekmek ıcın yapıyosa o ayrı onu gıyıyosan ıbadetınıde yapalısın dogrusu bu bence

1|0
    1|0
  • Onlar türbanlı "(tesettürlü deği) l tesettürle türban ayrı şeydir

1|0
    0|0
  • Paranin sahtesi oluyorda kapalinin neden olmasin? Bak pensilvanyada sahte imam bile var.

0|0
    0|0
  • sadece kızlar degilki adamin iphone 6s i var 7sini alacagim diyor neden diyorum ozellikleri cok iyu diyor mimar mühendisleri anlarim ama napacaksin ki o kadar ozellikte olan telefonu konuyla ne ilgisi var derseniz modern diye tabir ettiğimiz yaşam bizi kendine özendiriyor ve saçma sapan tiplerin çok begenisini görmek onlar gibi sacma sapan veya kic baş açarak popi olmaya çalışıyoruz genel olarak.

0|0
    0|0
  • kesinlikle doğru yolda değiller, etrafta aşırı makyajlı ve neredeyse çıplak gezip bakmayacagınız kızlar varken türbanlılar daha bakılır hale geldiler giyim kuşam kesinlikle düzgün değil doğru yolda olduklarını sanıyorlar ama bu demek değilki hepsi bu kategoride olsun, düzgün giyinen bayanlar elbette var

0|0
    0|0
  • bizeme demek düşer insanlarin giyinisine ya da fikrine bizeneee :)

0|0
    0|0
  • Suslumanlar ayri normaller ayri

1|0
    0|0
  • Yaptığın bir genelleme olmuş oyuzden bunu doğru bulmuyorum öncelikle, kimsenin giyimi kuşamı o insanın gerçek yüzünü ne kapatır nede açar, kapanmak hangi anlamda buna bakmak lazım sadece

1|0
    0|0
  • Günümüzde hiç kimse doğru şeyler yapmıyor ki bilmeden bile yanlış yola sürüklenen insanlar var sadece kapalı olanlar için değerlendirmemek gerekiyor

1|0
    0|0
  • Bu sitede bilen çok varlar. Madem kapalısın daha anonim takıl. Burnu hızmalı kapalıları hiç anlamıyorum zaten.

1|0
    0|0
  • haklısınız aynen öyle..

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Kismen kimi

0|0
    0|0
  • Başı kapalı olup tanga giydiğini belli eden çok bayaz tayt aytında siyah tanga sma kapalı günah değil ya :)

0|0
    0|0
  • türbanlilar daha abaza çıktı

0|1
    0|0
  • türbanın din ile HİÇBİR bağlantısı yok zaten :D dfgdfdfg

0|0
    0|0
  • evet doğru saptamalar

0|0
    0|0
  • Gerçek islam bu değil :))))

0|0
    0|0
  • herkesin hayatına kimse karışamaz.

1|0
    0|0
  • bencede, çoğu açık bayanlardanda daha az dini bilgisi var. Kapalılığı nerdeyse cinsel objeye dönüştürcek bu kadınlar Ben eminim bu zamandaki kapalı kızların çoğu, o... diyeceğimiz kızlardan daha azgınlar...

0|0
    0|0
  • Ya 😂😂😂😂

0|0
    0|0
  • Malesef değil

0|0
    0|0
  • türbanlını edepliside ar açıgı da var azgınıda var kısa öz ne arasanız varr

0|0
    0|0
  • Sen doğru yolda ol, boşver başkasını

0|0
    0|0
  • Çok abartılı yor bu konu

0|0
    0|0
  • Her kuzu kendi bacağından asilir

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 27

• O zaman sen yap, onlardan daha iyi yap.
    Açık kızların kendilerinden daha kapalı kızları eleştirmeleri bana gülünç geliyor. Sonuçta sen ondan daha açıksın. O seni eleştirmiyor, veya daha kapalı biri seni eleştirmiyor ama sen onları eleştiriyorsun.
    Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu yani anlayacağın.

1|3
    3|1
    • 2ay

Keşke yapabilsem nefsime hakim olabilsem. Ama en azından haşa Allahla dalga gecer gibi sacma sapan seyler yapmıyorum. Netim. Amaç dikkat cekmemek. Hepimizden cok dikkat cekiyolar. Bu celiski kafamı karıstırıyor.

• 2ay

Ben de makyaj malzemesi alıyorum. Kapalılar makyaj yapamaz mı? Bizim kız arkadaşlarımız bize misafirliğe gelmiyor mu?
      O kişiler genelde bir şeyler sattıkları için çok fazla takip ediliyor.
      Yine de sözümün arkasındayım.

• 2ay

puhahahh ben sana bir şey demiyorum instadaki kac bin takipcisi ne o zaman misafirlige giderken yapıyomus hıhı tabi

• Kardeşim o yapıyor sende eleştiriyorsun senin yaptgin iyimi ne biliyorsun onlar kadar şu an senin bu elestrmenden dolayir günaha girmedginini sebinde şu an onlardan bir farkin kalmıyor farknda degilsin amaa gören görüyor bilen biliyor onları senin şu an milleti kiskirtmanin ne aanlamı var burdaki yorum yapanlarin gunahida sana soru sormak icin sorugorsun azcik dsun sana bir hadisle yaklaşmayın "Bir kisinin günahindan haberin olabilir ama tövbesinden olmaz" buna ne cvpverecksin büyür herkesin günahı kendine Allah hidayet versin de geç bir Muslumana bu yakışır

1|1
    0|0
    • 2ay

Diyorum zaten Allah akıl fikir versin benim gibi düsünenler var mı diye merak ettim

• 2ay

Allah sanada akıl fikir versin :)

• 2ay

Size versin dikkat cekmemek icin süsten uzak olmak icin tesettüre girip bizden süslü bizden cok dikkat ceker olmussunuz yazık

• O yanlis yapan türbanlı kızdan dolayi diger tüm turbanlari kizlarin haklarina giriyorsunuz bir cok örnek var oyle etrafimizda haklisin ama bunu sorgulamak elestirmek bize düşmez..

1|1
    0|0
  • Günümüzün kızları, günümüzün türbanlıları, günümüzün kadınları..
    Bir çekemediniz elinizi, dilinizi kadınların üzerinden.
    Bize ne yolundan.

1|2
    0|0
  • neden kötü giyinsin ki sonuçta bazı yerlerini açmaması gerekiyor bunun içinde kapanıyor kapandı diye kötü giyinmesi mi gerekiyor

1|1
    0|1
    • 2ay

Kötü giyinmek değil şöyle söyleyim gayet güzel ve gayet erkeklerin ilgisini cekiyor sence bu doğru mu? kapanmanın amacı zaten ilgi cekmemek

• 2ay

yapmayın allah askına milyonla takipcisi var benim bile ilgimi cekiyo yahu en kaliteli makyaj malzemelrini kullanıyo cok sacma cok

• 2ay

Doğru ya da yanlış onun tercihi takipçsi filan bilemem ama sen şu an onların bu yaptığını söylerken yanlış olduğunu idda ediyorsun değil mi senin insanları yargılaman ne kadar doğru

• Sahte gosteris merakli tirbanlilar. turedi

0|2
    1|0
    • 2ay

Katılıyorum katolog güzelleri gibi boy boy resimleri dolasıyo internette masallah

• 2ay

Evet onlar kadar ben makyaj yapmama utanirim alti dar kot giyen de cok

• Bu tarz insanları eleştirmenizi doğru bulmuyorum. Her insanın zayıf yönleri vardır. O insanlar zayıf yönleriyle mücadele ediyorlar. Size örtünüp kapanmak kolay geliyor olabilir ama herkes bir değil. Sizinde mutlaka zayıf noktanız vardır. Siz mücadeleniz de ne noktadasınız bence bunu sorgulamalısınız.

1|1
    0|0
  • İnsanların doğru yolda olup olmadığını kimse bilemez allah katındada nerde olduğunu bilemez. Türbanlı değilse fakat müslümansa onun tercihi türbanlıysada onun tercihi. Doğru yoldamı değilmi diye sormayın. Başklarına bakmaktan kendi kusurlarımı göremiyoruz

0|1
    0|0
  • Bende kapalıyım ve bu konuda cok haklisin katiliyorum sana o basortusu dikkat cekmemek icin takiliyo soZde ama nafile

0|0
    0|0
  • Bahsettigin kişileri biliyorum hic hos da degil haklısın ama kapanmakla türban aynı şey degil. Şunların farkını bir öğrenin artık. Evet yaptıkları hos degil ama sizde bence bunları eleştirmekten yorulmuş olmalısınız artık. Tekrar söylüyorum kapanmak ve türban cok farklı şeyler

0|0
    0|0
  • Başını örtmek de kuranda yok bence. O ayet yanlış değerlendirilmiş. Edip yuksele katılıyorum

1|0
    0|1
    • 2ay

Hayır o var

• 2ay

Son yorumunu gördükten sonra seninle tartışmaya gerek olmadığına karar verdim. Çünkü dini saygıdan mahrumsun ve şirk içindesin.
      İslamiyet sen ve senin gibilerin şahsi menfaatlerine göre yorumlayacakları, hatta yargılayacakları bir din değil.
      Tamam Kur'an ayetleri yoruma açıktır. Ama yorumlamak için yeterli dini donanıma sahip olmak gerekir. Katıldığın üç beş muhabbete göre öğrenip yorumlama Hakkı'na sahip olamazsın.
      Vesselam..

• 2ay

@Katre iyi de senin anana bacina karina kızına dayatiyor muyum böyledir diye? Yok. Kafirun suresi var mı,? Var. Niye cabaliyorsunuz?

• Doğru düşünüyorsun

0|0
    0|0
  • hayir bir de böyle yaparak türbanı kötülüyorlar böyle kapanacaksanız hiç kapanmayın abi

1|1
    0|0
  • Aynen

0|0
    0|0
  • Sümeyye tipleri bende sevmiyorum. Bir de bunların ağzı bozuk olanları var

0|0
    0|0
  • Ha fahişeler ha onlar değişen bir şey yok birileri para için soyunuyo birileri de para için kapanıyo sözde kapalılar verdikleri pozlar allah affetsin. bide sorsan açıklar dinsizdir onlar nurdan imandan göklere çıkarlar benim de arkadaşım var öyle suratta 1 kg makyaj ruju dudağının dışına sürer daha dolgun büyük görünsün diye kapri giyer kolları sıvar ama iyi ki örtülüdür

0|0
    2|0
    • 2ay

Bu nasıl bir kıyaslama be? Ha fahişeler ha onlar demek. Ikisi arasında köprü kurmaya çalışacak kadar aşağılık bir seviyeye sahipsin. Seni edepsiz. Senin gibi olacakları yere bırak öyle olsunlar daha iyi!

• 2ay

@sacmasali her türbanlı için konuşmadım farkındaysan dinini adam gibi yaşayanlara saygım sonsuz. bilmem kaç tane takipçi yapıp erkekleri çekmek için dudağına rujunu sürüp dudağını büzüp daha buna benzer öpücük atıp poz veren tiplerden bahsediyorum ben. ki böyle insanların da niye örtüye girdiğini de biliyoruz.

• Yalniz onlar susluman ve bu dogru olan deildir..

0|0
    0|0
  • Hayır gösteriş yapmak için ve çevremdekilerin çogu öyle kapanma daha iyi

1|0
    0|0
  • Türbanlı kızla ilişkim oldu o dereceler :)

1|2
    0|0
  • Herkes kendıne baksın bence

1|1
    0|0
  • Haklısın.

0|0
    0|0
  • Karakter iyi ise doğru yolda olabilir

0|0
    0|0
  • ailem ve çok yakın arkadaşlarım

0|0
    0|0
  • Burda kimse 100% gunahsiz ya da masum degil ki türbanli bayanlarin dogru yolda olup olmadigi hakkinda bir gorusde bulunsunlar...

1|0
    0|0
    • 2ay

Haklsın herkez kendine baksa sorun kalmaZ

• 2ay

@gifari oyle malesef... Umarim dogru yolu kendileri bulur

• 2ay

Umarım çok takma sen olur her şey yolunu bulur

• Bizim mahallede kapali bir kiz tum ergenlere s**so cekiyo Mus boyleleride var tabi

0|1
    0|0
  • Aynen herkes popüler olma peşinde

0|1
    1|0
  • Hrkezin derdi türbanlı kızlar millet önce bir kendine baksın ondan sonra yargılansın

1|1
    0|1
    • 2ay

dokundu sana heralde

• 2ay

Ne alaka herkez istediğini yapmaka özgür hadı dokundu diylim ne olcak insanları yargilamak kolay o onun tercihidır açık kapalı diye siniflandirilmamali

Yükleniyor...