Organ bağışı yapar mısınız?

Bugün tüm organlarımı bağışladım. Huzurluyum ben. İnsanlara korkunç geliyor öldükten sonra parçalanmak falan diyorlar. Kaç kişinin organ beklediğinden haberi yok kimsenin , bir böbrekle hayata tutunan biri o böbrek benim olacak ailesi sevdikleri nasıl mutlu olur, bundan güzel bir his olamaz bence. Hayat kurtarmak...

• Evet
    65% (34)72% (39)69% (73)Oy Ver
  • Hayır
    35% (18)28% (15)31% (33)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
2ay 💁🏼💁🏼💁🏼
2ay ❤️❤️❤️

0|0
10|26

En İyi Erkek Görüşü

• ben daha yaşarken bağaşladım trafik kazasında ölen sevgilime böbreğimi bağaşlamıştım 1 yıl sonrada bu acı olay oldu ama ölmeden de tüm organlarımı bağışlamayı düşünüyorum :D

1|0
    0|0
    • 2ay

teşekkür ederim layık gördüğün için :D

• 2ay

Rica ederim önemli değil anlamında yani

• 2ay

ricanın bile mecazi anlamını düşürdün bırak ya bir önem bir anlam ifade etmiyor bnim için artık :)

Erkekler Ne Diyor 25

• 1 Sene önce gerekli yerlere başvurdum. Eğer ölürsem bağışlanmış oluyor en çokta Gözlerim ve Kalbimin birine gitmesini istiyorum.

1|0
    0|0
  • Çünkü vücudumun içi ferahlasın diye ahskhs hepimizin nedeni aynı değilmi zaten

1|0
    0|0
  • evet yaparım

2|0
    0|0
  • benim ölümüm bir başkasına hayat verecekse bundan mutluluk duyarım sadece.. toprak olcağına bir insanda umut olsun...

1|0
    0|0
  • Kök hücre de bağışlamak gerek eğer uygunsa

2|0
    0|0
  • Öldüğüm zaman dalaktır böbrektir kalptir filan ne varsa hatta penisimi bile bağışlamak istiyorum. Mezara girip boş yere çürüyeceğine bir insana faydam dokunsun.

1|0
    0|0
  • Öldükten sonra kadavra bile olabilirim banane

1|0
    0|0
  • Evet.

1|0
    0|0
  • Bağışlarım neden bağışlamayayım turşusunu mu kuracağım?

1|0
    0|0
  • Toprakta curuyup gidecegine en azinsan bir ise yaramia olur

1|0
    0|0
  • öldükten sonra işime yaramıcak nası olsa milletin hayatı kurtulsun bağışlarım

1|0
    0|0
  • Organ bağışı sadece beyin ölümü gerçeklesen kişilerde yapılır. Yani her ölene yapılmaz

1|0
    0|0
  • yaparim ama saglam nerem varki

1|0
    0|0
  • yapacağım sanırım fakat zamanı var daha

1|0
    0|0
  • evet yaparımm

1|0
    0|0
  • Bana mezarda lazım olmayan şeyi bağışlarım. Başkaları yaşasın.

1|0
    0|0
  • Bağışladım herkes bağışlamalı ve organ bekleyen kimse kalmasın

1|0
    0|0
  • Çürüyeceğine başka bedende can olsun

1|0
    0|0
  • Bende bağışlarım

1|0
    0|0
  • Niye bilmiyorum ama ben de sıcak bakmıyorum bu konuya

1|0
    0|0
    • 2ay

Bence biraz araştırmalısın fikrinin değişeciğine inanıyorum ☺️

• Curuyup gidecegine hayat ve sans versin, daha ne isterim

1|0
    0|0
  • kimse paylaşmıyor paylaşsa organ bekleyen olmaz idi.

1|0
    0|0
  • ula niye organımı bağışlayayım hiç beni düşünen yok bana bağışlayın da biraz para kazanalım alla allaaa

0|0
    0|0
  • Cinsiyet değişecek olursa evet

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• bağışlarım hayat kurtarsın

1|0
    0|0
  • 18 yaşındayken organ bağış kartı çıkarmıştım.

1|0
    0|0
  • Tabi ki her goruse saygim var ama ornek veriyorum ben dini inanclari olan ve bu inanclara bagli olan bir insanim. Senin organ bagisi yaptigin bir insanin o emanet cok iyi bakmasi ve senin uydugun bazi seylere uymasi gerekli. Ornegin akcigerini verdiysen ve hayatin boyunca alkol sigara tuketmediysen sirf gunah oldugu icin, ya da organlarina zarar verecegini dusunerek bu sorumluluk baskasina da yukleniyor. Ve sen o organin kime verilecegini bilmiyorsun. Yani vebali senin ustunde bir yerde.

2|0
    0|0
    • 2ay

Alkol sigara içmeyenler kanser olmuyor mu? Siz üzerinize düşen görevi yapın geri kalanı diğer insanların günahıdır.

• 2ay

Saygı duymadığımı söylemedim sebebin dini olduğunu söyledin kendimce inandığım şeyi açıkladım ben de.

• 2ay

Sana saygısız bir ifade zaten kullanan yok neden böyle algılıyorsun ki.. Vermeyebilirsin bu senin kararın... Bu zor durumdaki sen veya bir yakının ins olmaz... Ben bağışladımm zaten.

• Yaparım. Öldükten sonra boşu boşuna toprak altında çürüyeceğime başka insanlara yaşama şansı olurum en azından.

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • bitkisel hayata girince organları alıyorlar diye biliyorum ve bu durum bana hoş görünmüyor. Daha Allah canı almamış iken organlar alınıp başkasına veriliyor ve o kişinin de hayatına son veriliyor. bilmiyorum ama parça parça oluyor diye biliyorum yine de böbrek ve kalbimi bağışlarım sanırım.

0|0
    0|0
    • 2ay

Beyin ölümü gerçekleşmesinde ölmüş oluyoruz diğer sistemler makina ile çalışıyor yani başkası için seni öldürmüyorlar. Tabiki paramparça oluyorsun o ayrı mesele 😊

• 2ay

paramparça olmanın öbür tarafa bir etkisi olacağını sanmıyorum ama öbür tarafta oramız buramız eksik dolanmayız inşallah :D

• 2ay

Ahaha yok yok için rahat olsun 😂

• Evet

1|0
    0|0
  • Düşünürüm.. Başkalarının hayatını kurtaracaksa benim cansız bedenim sonuna kadar iznim var...

1|0
    0|0
  • Haklısın a deşilmekten korkuyorum

1|0
    0|0
  • tabiki

1|0
    0|0
Yükleniyor...