Engelli bir çocuğunuzun olacağını bilseniz onun doğmasını ister misiniz 😔 ?

Engelli bir çocuğunuzun olacağını bilseniz onun doğmasını ister misiniz 😔 ?

1|0
48|15

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi beni taşlayacaklar ama kesinlikle aldırırdım.

O çocuk hep birilerine muhtaç bir şekilde büyüyecek ve çevresinin garip bakışlarına maruz kalıcak. Burada "çirkinim keske ölsem " diye soru soranlar bile varken böyle kusura sahip çocuğun psikolojisi nasıl olur düşünmek istemiyorum... Kimse kusurlarını bilerek, görerek kendiyle barışık olmaz. Çevresi bile buna müsade etmez. Geçelim onu da.

Yani; Allah'ın verdiği canı alamam diyemiycem

1|2
    0|1
    • 2ay

Bu cevapi okuduktan sonra. Yazma gereği duymadım cevap olarak tek cevabım eğer daha ruh iade edlmemisse aldirtirim allah kimsenin başına vermesin

Kızlar Ne Diyor 47

• Yazan korkuya elbette sahip olurdum fakat o da bir canlı o da bir çocuk. Demekki bana düşen de öyle birçocuğun sorumluluğu altına girmek

0|1
    0|0
  • Aldırırım.

0|1
    0|0
  • İsterim herşey Allahtan aldırmaya kıyamam.

0|2
    0|0
  • isterim tabiiki o benim meleğim zor bir sınav olur benim için ama onun yaşamı kadar zor değil mücadele edebilirim

0|2
    0|0
  • Doğururum

0|2
    0|0
  • Can almak haddime düşmez verdiği canı son nefesime kadar korurum benden sonrası da Allah bırakırım

0|1
    0|0
  • Allah gönderdiyse benim istememe gibi bir lüksüm yok.. Ama onun bütün hayatını engelli bir şekilde yaşamasına vesile olmayada hakkım yok. Bilemiyorum..

0|1
    0|0
  • O da bir canlı isterdim sanırım

0|1
    0|0
  • tabi ki doğsun isterim benden bir parça sonuçta engelinin hiçbir önemi yok

0|2
    0|0
  • Tabii ilerde çocuğun psikoloji berbat olacak neden ben böyleyim diye. ama ölmesinden de iyidir. yaşamayı herkes hakkediyor. engelli olması farketmez bence bro.

0|1
    0|0
  • Ya zaten engelli olduğuna karar verildiği anda doktorlar o bebeği almak için ailenin ağzından girip burunlarından çıkıyorlar. Eğer kişinin sağlığına zarar vermiyorsa bende aldirmama taraftariyim 😳

0|1
    0|0
  • Allah ne uygun gördüyse o olur.

0|1
    0|0
  • Kesin bir şey söyleyemiyorum, uzun uzun düşünüp karar verilmeli :/

0|1
    0|0
  • İstemem sanırım

0|1
    0|0
  • İstemem.

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • isterdim Allahta beni öyle sınıyor demekki derdim doğan bey

0|1
    0|0
  • Allah bilir onun takdiri yapacak birsey yok

0|1
    0|0
  • Bu nasil bir soru kardes ya

0|1
    0|0
  • Allah dağına göre kar verir tabiki dogururum sağlikli olan evlat da engelli olan değil mi

0|1
    0|0
  • En çok düşündüğüm konu... Bana bişey olursa onun ne halde olacagını bakılıp bakılmayacagını bilmediğim için doğurmak istemem ama saglık cocugun da, bizim de heran engelli olma riskimiz var.. Rabbim kimseyi kimseye muhtaç etmesin.

0|1
    0|0
  • İstemezdim çünkü ben öldükten sonra ona kim bakar hep onu düşünürdüm, dalga geçilcek vs. Ama hamilelik psikolojisini bilemem tabi

0|1
    0|0
  • Büyük konuşmayayım ama hayır.

0|1
    0|0
  • Allah kimseyi evladiyla sinamasin cok zor ben kiyamam

0|1
    0|0
  • yapcak bir şey yok o da benden bir parça suçu günahı yok ona asla kötü davranmam, duygulandım.

0|1
    0|0
  • Evlatt.. Rabbimin emanetidir.. onun herşeyi olacagim ne olursa olsun..

0|1
    0|0
  • uzulurdum ama olsun :(

0|1
    0|0
  • İsterim tabi ALLAH'ın verdiği canı almak bana düşmez

0|1
    0|0
  • Evladım o benim nasıl kıyarım

0|1
    0|0
  • Yaşatma veya öldürme gibi bir yetkimiz yokki

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    17

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 15

• yakın bir akrabamın doğacak oğluna doktorlar ' bu çocuk engelli doğacak isterseniz alalım' dediler. Annesi kıyamadı ben bakacağım evladım o benim dedi ve doğurdu. sonuç; yanlış teşhis kondu ve bizim Malik maşallahı olan 5 yaşında bir küçüğümüz olarak büyüyor. Biraz Hz. İbrahim misali gibi oldu ama güzel oldu :)

0|3
    0|0
  • ısterım kanks

0|1
    0|0
  • Asla buyuk konusmam cok zor bir karar bir yanda omur boyu cekecek bir yanda Allahin verdigi can nasil kiyilir valla bilmiyorum cevabi.

0|1
    0|0
  • Büyük engelse istemem. Başta onun için ve ben ve eşim için.

0|1
    0|0
  • ben istemem ne deni ise kendisini düşünmemden çok acı çekeciğini düşündüğüm için ve evlat acısı yaşmamak için

0|2
    0|0
  • yaşam hakkını sen vermedin ölüm hakkını versen
    engelli diye önüne engeller konulan insanları unutmadan onları sevelim

0|1
    0|0
  • istemem

0|1
    1|1
  • Her zaman doğru teşhis konulamıyor bu yüzden doğsun çocuğum diyorum.

0|1
    0|0
  • Doğmasını isterim.

0|1
    0|0
  • Resmi fotosop sandım la

0|1
    1|0
  • isterdim tabi yaşama sevincim olur

0|1
    0|0
  • İstemem herhalde. Zor bir durum bizim gibilerin boş keseden atması kolay.

0|1
    0|0
  • Toplumada aileye buyuk yuk olur. Ama allah katinda gunahida sevabida cok buyuk. Sanirim isterdim

0|1
    0|0
  • Kesinlikle istemem onu bu dünyada bırakamam

0|1
    0|0
  • hayır :/

0|1
    1|1
Yükleniyor...