Ailem beni neden hiç sevmedi?

içime daha fazla atamayacağım. dökmek istiyorum bir yerlere. tek bir yorum dahi gelmese bile yazmak ve rahatlamak istiyorum. Aile konusunda yüzü hiç gülmediği için diğer konulardada gülmemiş bir insanım. İşte bu cümle yetiyor tüm hayatımı özetlemeye. Küçüklüğümden bu tarafa şöyle bir bakıyorumda ailem beni isteyerek doğurmamış. Zorunluluktan doğurmuş. Hani evli insanın çocuğu olur düşüncesiyle dünyaya getirilmiş bir çocuğum ben. Babama en son 5 yaşında sarılabildiğimi hatırlıyorum, ondan sonrası yok. Çok soğuk bir insan. giderim yanına birşeyler konuşmak isterim ama ya cevap vermez ya da kısa kısa cevaplarla resmen defol git başımdan der. İlkokul yıllarımda dalga geçti herkes benimle kulaklarım büyük diye. Bir okul düşünün 250 kişi öğrencisi var ve içindeki herkes seninle dalga geçiyor eve geliyorum ağlıyorum kimse neyin var demiyor buna rağmen gidiyorum anlatıyorum kimse ilgilenmiyor. Beni o gün 8 yaşımda bütün sorunlarımı kendim halletmem gerektiğini anlamak zorunda bıraktılar. Ne yaşadımsa içime attım. Kimseye iki çift laf edemedim benim şu derdim var diyemedim. Bugün içine kapanık bir insan olarak toplum içinde dolaşan kimsenin hissetmediği biriyim. Ve bunun tek sorumlusu ailemden görmediğim sevgi, ilgi ve alaka. Ailemden göremediğim bu duyguları başka birilerinde aradım hep. En ufak ilgi gösteren kıza aşık oldum. En ufak yakınlık gösteren benim can kardeşim oldu. Çünkü küçüklükten beri görmediğim şeyler bunlar ve ben bunlara açım. Bir insana da böyle bağlanınca seni terkettiklerinde ki acıyı siz tahmin edin. O acılarla büyüdüm ben. hep terkedildim sevilmedim. Bugün hala denerim anneme babama sarılabilmeyi onlarla konuşabilmeyi ama nerde. Hepsi içinde benim olmadığım hikayelerini yazmışlar. Üniversite olarak onlardan 1.000 km uzaktaki bir şehri tercih etmem bile özletmedi beni onlara. Yaşım ilerledikçe bu evde yerim olmadığını daha iyi anlıyorum artık. Bunu okuyan anne babalar ve adayları, çocuklarınıza benim yaşadıklarımı yaşatacaksanız ne olur doğurmayın onları..

1|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• bende benzer şeyler yaşadım ve aılem benı 15 yasında evlendırdı hayatım mafoldu asla yapmam dedıgım şeylerı yaptım çocuklugumu genlıgımı hep bır kafeste geçırdım bı kere olsun gerçek anlamda mutlu olmadım yuzum gulsede ıçım kan agladı benım sorunum bu hayat mucadelesı benı yordu artık RABBIMIN KAPISINA GITSEM af dılesem benı maruz gör ben yoruldum benı yanına al desem kabul edermıkı acaba ben napayım içimi nerelere dökeyım kardes tek derdın bu olsun kendımı böyle tesellı edıyorum RABBIM evlat acısı vermesın yeter tek dılegım bu zaten herkesın bır ımtıhanı var umutma dunyaya gelış gayemız bu

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bak kardeşim benimde ailemle çok problemlerim oldu sevilmediğimi düşündüğüm zamanlar oldu ama senin yazını okuyunca içime oturdu. benim ki şımarıklıktandı. Keşke seni taniyabilsem bunu gerçekten çok isterdim acıdığım için falan değil yanlış anlama. Senin iyi biri olduğunu hissettim ve herhangi bir yanlışa bulaşabilecek ya da sana yakınlık gösteren insanların istismarına maruz bırakılıp sonuçları hiçte hoş olmayan şeyler yaşayabileceğin bir ruh halinde olduğunu düşünüyorum. Senin kendine güvenmeye ihtiyacın var bundan yoksun olduğunu tahmin ediyorum. Ve buna sahip olmak tahmin ettiğin kadar zorda değil. Psikolik yardımdan asla bahsetmiycem emin ol ne ilaç ne de telkinleri bir b oka yaramıyor. Sana bir reçete vericem sakın gülüp geçme ciddiye al lütfen... 3-4 ay boyunca sürekli kitap oku sevdiğin türden şeyler olsun aksiyon macera vs. vs. ama bu sürede 3 -5 kitap değil 10 - 15 tane kitap okumanı istiyorum senden. Şuna emin ol beyninde bulunan sağ ve sol lob okuduğun kitaplar sayesinde tekrar dost olacak ve seni bambaşka biri yapacak. kelime dağarcığın gelişeceği gibi her hangi bir konu üzerinde 50 farklı yorumda bulunabileceksin bunlar benim. nereden aklima geliyor diye de şaşıracaksın ilk başta. Kendine müthiş bir güven duyacaksın herkesin sohbet etmek ortamında mutlaka olmasini istediği kişi olacaksın ve bunu evet sadece kitap yapacak !!! güven bana

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Üzüldüm yaşadıklarına. birkaç tavsiye vermek isterdim ama yapabileceğin çok fazla birşey yok gerçekten. sadece şu insanlara bakış açın konusunda daha soğukkanlı olabilirsin bro. hadi hayırlı akşamlar

0|0
    0|0
  • uzulme kardesim seninle ayni seyleri yasayanlar var elbet. bu duygulari anca yasayanlar bilir zaten.. sen yine sıkma canini git hayatini yasamaya calis.. kimseyede takilma ileride birbirinizi cok sevicek birini bulacagini inaniyorum.. hayat bu maalesef herkesde ayni hayati yasamiyor kimse kimseyi boyle anlamaz ama uzme yine kendini dedigim gibi.. bakarsin ileride cok mutlu biri olursun , kim bilir

0|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=0L7i5Ta53Cg
    bunu sana armağan ediyim o zaman.. ve emin ol seni çok iyi anlıyorum..

0|0
    0|0
    • 2ay

Hiçbir şarkının sözleri bu kadar anlamlı gelmemişti bana şimdiye kadar. Teşekkür ederim..

• 2ay

rica ederim.. yazabilirsin istersen özelden

Erkekler Ne Diyor 3

• Öncelikle bazı dersleri iyi çıkaramamışsın kalmışsın o derslerden benimde ailem beni pek dinlemezdi dersler çıkarman lazım eğer seni takmıyorsa neden uğraşıyorsun sende takma herkes hakettiği hayatı yaşar hayat sana kısacası kimseye güvenme diyor

0|0
    0|0
    • 2ay

ailem onlar benim kardeşim, ailem. ne yapayım kopamıyorum işte hep bir ilgi alaka bekliyorum bir gün olacak diyorum.. caddelerde sokaklarda mutlu bir aile tablosuyla karşılaştığımda içimde neler oluyor biliyormusun sen?

• 2ay

Kimilerimiz doğarken anasız büyür kimileri yetim kimileri daha kötü şartlarda Suriye'den buraya gelen aileleri düşün dünyaya böyle bakınca benim derdim neymiş dersin peki nasıl bu kadar kötü bir dünyada nasıl kendi ayaklarımın üstünde dururum sana tavsiyeye vereyimmi kimseden bir şey bekleme kimseye güvenme seni ayakta tutan tek şey ideolojilerin ideallarin fikirlerin hayallerin umutların olsun eğer sevgilin yoksa bir ilaç gibi onunda çaresi var fakat her şeyin başı çok bilgili olmaktan geçiyor unutma herkes hakettiği hayatı yaşar nasıl

• Allah yardım etsin

0|0
    0|0
  • Şu an kac yasndasn

0|0
    0|0
Yükleniyor...