Kapat

(Detaya gel:) Avukat kadınlar hakkında ne düşünürsünüz?

Herkese merhaba. Ben 26 yaşındayım, 5 yıldır avukatım. Şimdi bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Cahil kesimin avukat kadınlara asılsız ön yargılarından ve bakış açısından bık-tım!! Birincisi şu ki herkes bu mesleğe saygı duymak zorunda, ülkenin adaleti bize emanet. Her meslek çok kıymetlidir, bizim mesleğimiz de öyle. Evet, klişe yargılara da bir açıklık getireyim önce. Avukatlar yalancı değildir, aksine doğruları söylerler. Eğer doğruları söylemezlerse meslekten men edilirler zaten, bilmeden lütfen saçma düşünceler edinmeyin. Haklıyı da haksızı da savunmazlar, her suçun mantıklı bir açıklaması olduğunu öne sürürler. Öyle bir şey olmuş olsaydı geçen yıl Özgecan Aslan'ın katili yüklü miktar nakit para karşılığında, avukat tutmak istedi fakat ülkede ki hiçbir avukat kabul etmedi. Bir tanesi de bensem ki eğer. Haksız insanların avukatlığını yapmak vicdan meselesi, şahsen ben asla yapmam. Yapan olsa dahi bu avukatları yalancı durumuna düşürmez, zaten davayı büyük ihtimalle kaybederler. Bu avukatın acemiliğinden veyatta açgözlülüğündendir. Daha başka merak ettikleriniz, düşünceleriniz, eleştirileriniz varsa saygı çerçevesi içerisinde yoruma yazınız, hepsini izah edeyim. Sahi neden böyle düşünür bu insanlar? İnsanoğlu fazla kıskanç değil mi sizce de? Kedi ciğer hesabı.. Siz avukat kadınlar hakkında ne düşünürsünüz?
(Detaya gel:) Avukat kadınlar hakkında ne düşünürsünüz?

4|0
12|30

En İyi Erkek Görüşü

• Her mesleği kötüye kullanan insanlar elbet vardır. sen kendinden eminsen gerisi mühim değil. hayatta başarılar ablam

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Merhaba hukuk son sınıf öğrencisiyim muhtemelen bende avukat olacağım, benim fikrim her mesleğin bir yapısı var ve maalesef avukatlık naif bir meslek değil.. toplumun algısı bu, mesela bir doktor şifaya vesile olurken mutluluk saçabiliyor ancak avukatlıkta hep bir kapışma hep savaş hali ve bu durum da bayanların fıtratına yakışan bir durum değil. Ancak mesleki güzel hazlar olduğunu düşünüyorum bu sebeple işi elimizden geldiğince iyi yapıp aynı zamanda içimizi ferah tutup bayan naifliğinden ödün vermemeliyiz. Erkekleşmeden zarafetimizi korumalıyız ve bu algıyı düzeltmeliyiz diye düşünüyorum..

1|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 29

• Avukataında madem neden eziklik hissedip cahil kesim önyargılı bilmem ne diyorsun. bu tip cahil kamu görevlileri yüzünden ülkede adalet kalmadı. İnsanlara pislik atacagınıza önce az düşünün avukat olarak bu önce size düşer insanları etiketliyip yaftalamak yerine insana insan gözüyle bakın. O kitapları size eğitmek için okutuyorlar mesleginizi kullanıp insanları bölmek için degil...

1|1
    1|0
    • Öyle gereksiz şeyler yazmışsın ki ilk cümleden sonrasını okumadım. Oku, anla öyle gel yorum yap. Yok ol

• İşine gelmediği için okumamışsındır eleştriye acık olacak kadar olgun ve yetkin biri olmadıgını paylasım tarzından zaten anlamıştım ben.

• Her zaman hayatım da ya doktor olmalı ya da avukat demişimdir. Yüce mesleklerden biri.

1|0
    0|0
  • hukuk okuyan okumayndan daha fazla Budan bir 5 sene sonra artık avk. lar abi bir döner ayran ısmarla bakarım davana diyecek :)

0|0
    2|0
  • Avukat bir kız. Önyargım yok, kişilik, karakter meselesi. Ama mesela atıyorum bir olay vardır, adam öldürme diyelim. Öldüreni savunan avukatı sevmem, o ayrı.

0|0
    0|0
    • Aslında benim mantığım farklı. Öldüren mi suçludur öldüren mi? Taciz tecavüz suçlarına asla tahammülüm yoktur ama cinayet vakasında işler değişebiliyor. Örneğin kocası kadını zorla fuhuşa yönlendiriyor, çocuğunu annesini babasını kendisini vs. öldürmekle tehdit ediyor veyatta daha beter şeyler yapabiliyor, kadın nefsi müdafaa olarak öldürmek zorunda kalıyor. Kaza da olabiliyor, akıl almayacak kadar farklı boyutları var olayların inan çok karşılaştım. Bu konu da yanlış düşünüyorsun

• Haklısın :) Çok derin konular bunlar:)

• Evet, fazla konuşmadığım şeyler işin gerçeği de normal şartlarda, illa bir sorun çıkıyor. Seviliyorsunuz yani :)

• Bir savcı adayı olarak kısmen katılıyorum.

1|0
    0|0
  • herkes meslegini hakkıyla yapmalı sizinde meslek grubunda bunu hakkıyla yapmayanlar var ama hakkıyla yapana saygım sonsuz

0|0
    0|0
  • Güçlü kadından korkuyolardır ondandır. Bende çok yanaşmam :P

1|0
    0|0
  • sen millete bakarsan yandin at kendini asagi ozaman kim ne derse desin sen ve ailen seni bildikten sora gerisine bip duser :)

1|0
    0|0
  • Tecavuzcuye savunan hirsizla calisan avukatlarvar balgibi yalancilarida var sen avukatsin namuslusun ok.5 parmak bir değil ki orta parmak

1|0
    2|0
  • Banane istersen kadın osurukcu ol

1|0
    1|0
  • Avukat olduğun normal ve sıradan bir insan olduğun gerçeğini değiştirmez.
    Bunu niçin burada bizimle paylaşıyorsun? Ne yapabiliriz?

1|0
    0|0
    • Sana bir şey yap demedim. Evet, normal ve sıradan bir insanım. Aksini mi iddia ettim? Sadece sorumu sordum ve görüşümü paylaştım. Seni ilgilendiren bir durum olduğunu sanmıyorum

• valla onlarca avukatla çalıştım genelleme yapamam ama yalncı da çok üçkağıtçı da artık avukatlığın esnaflıktan farkı kalmamış günümüzde.

0|0
    0|0
  • çevremde kimse avukat kadınlara karşı bişey demiyor bende demem :) herkes kendi işinin peşinde ama eğerki avukat büyük suç işlemiş birini aklamak için çok çabalıyorsa o avukatın gözümde değeri düşer

0|0
    0|0
  • 21 yaşındam beri mi avukatsın?

1|0
    0|0
  • Istersen yuz binlerce sayfa yaz istersen butun dunyaya duyur bu gercegi yok edemezsin

0|0
    1|0
  • Mesela adam tecavüz etmiş ne gibi bir savunulacak yanı olur merakımdan soruyorum

1|0
    0|0
    • Genelde tecavüz ve taciz suçlarına kimse avukatlık yapmıyor zaten, yapanlar da dava bulamadığından yapıyordur. Bu vicdan meselesi açıkçası, vicdanlı bir insan kariyeri uğruna böyle bir saçmalık yapmaz. Çoğu da kaybediyor zaten hiç takma kafana.. Kişiden kişiye değişiyor tabii, kimisinin hukukta geçerli bir sebebi oluyor ama yine de bu o kişinin haklı olduğunu göstermiyor.

• Kanunda aşırı eksiklikler var bence sonucu aynı olan şeylerde yöntem değişince ceza almayabiliyosun ama genel olarak size katılıyorum yalancı olduklarını düşünmüyorum

• Evet kesinlikle haklısınız Türkiye'de ki hukuk sistemi çok berbat durumda

• Üşenmedim okudum hepsi bir kenarada çok avukat sevgilim oldu ben anlaşamıyorum çok bilmiş ve geveze oluyorlar..

0|0
    0|0
    • Ön yargıdan başka bir şey değil. Her insanın farklı bir karakteri var biliyorsun

• Hayır bunu üzerine alınma tabi ki her insan farklı ama onlar öyleydi karşısındaki insanın sevgilisi olduğunu unutuyorlar..

• İnan bu beni hiç ilgilendirmiyor ben karakterden bahsetmedim burada meslekten bahsettim.. iyi günler

• birsey dusunmuyorum... statusu pekte dusundurecek birsey degil...

0|0
    0|0
  • Güçlü olduklarını

0|0
    0|0
  • Ahhahaaa sakin ol şampiyon...
    Kim seni bu kadar sinirlendirdi? Cidden patlama yapmışsın :))))

0|0
    0|0
  • Diyelim ki zanlı size suçunu itiraf etti bunu mahkenede söyler misiniz?

0|0
    0|0
    • Bizim amacımız zaten suçluyu ve suçsuzu ayırt edip, adaleti sağlamak. Tabii ki söylenir, her durumda suçlu kişi davayı kaybedip, kaybettirecektir zaten. Ben gerçekten haklı olduğuna inandığım kişilerin davalarına giriyorum, bu yüzden bugüne kadar hiç bir dava kaybetmedim "

• Kanunen müvekkil gizliliği gibi bir şey yok mu bu konu hakkında

• Üniversiteyi 17 yaşında mı kazandın?

0|0
    0|0
  • Despot olduklarini dusunuyorum

0|0
    0|0
  • Ben kadınlara doktorluk mesleğini çok yakistiriyorum

0|0
    0|0
  • filimlerdeki avukat kızlar genelde seksi oluyor ama hayaller ve gerçekler işte :(

0|0
    0|0
  • Hayatım da bu kadar güzel bir avukat görmedim 😂

0|0
    0|0
  • bence sen ilk once avukatligi on plana cikarmaktan vazgecmelisin!
    21 yasindami hukuk fak bitiridin?
    insanlar mesleklerine gore degil karakterlerine gore sayginlik gorur.
    benim cevremde cok iyi bayan avukatlarda var cok cirkef olanlarda var. Cunku bu iyi kotu olayi heryerde var.
    Bir muhendis b, r ekonomist bir hukukcu ve bir ticaret insani olarak acizhane soyluyorum

1|0
    0|0
    • Avukatlığı ön plana çıkarmadım, iyi oku.''Her meslek çok kıymetlidir'' dedim. Karakter meselesi ap ayrı bir olay. Çok iyi olmaları da çirkef olmaları da beni hiç ilgilendirmiyor, ben meslekten bahsettim karakterden değil. Anlamadan yorum yapma. Böyle bir zihniyete sahip olduğuna göre acizhanenin alası sensin:) 18 yaşımda üniversiteye başladım 4 yıl eğitimim sürdü, 1 yıl stajla beraber 5 yıllık tecrübem var. Önce kendini geliştir bir sen, sonra eleştirini yap.

• sen ilk once degil matematik, 4 islem ogrenmelisin, 4 5 yillik tecrubesi varmis.
      senle zekami kiyaslamam bile!

• Hahahaha :D Otur bir hesapla bakayım, allahın cahili işine bak

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 11

• İki taraf var biri haklı biri haksız iki tarafından avukatı olduğuna göre avukatların yarısı haksız olanı savunuyor özgecan olayına gelirsek kimse kabul etmez çünkü insanlar ona tepki gösterir ve uzun vadede bu zararına olur kaldı ki bu ülkede hiçbir meslek temiz değil tutuklanan pek çok avukat savcı hakim var görüldüğü üzere onun dışında dürüst avukatlar da vardır elbet her mesleğin iyisi kötüsü olur ama avukatlıkta biraz daha fazla gibi

1|0
    0|0
    • Tabii ki öyle, herkesin farklı karakteri var. Ancak Özgecan olayında yüklü miktar para karşılığında kabul edilebilirdi, ancak böyle bir şey yapmaya kimse razı olamadı

• Çoğu haksız dava avukatlardan değil ülkede ki hukuk sisteminden kaynaklanıyor tabii dediğim gibi herkesin farklı bir karakteri var para uğruna gözü hiç bir şey görmeyen avukatlar yok mu var vicdan meselesi kısaca

• Evet ama avukatlığın ismini kirleten onlar uydurulmuş bir şey değil dediğim gibi haksızı savunan olduğu gibi haklıyı savunan da var

• 👍👍👍

1|0
    0|0
  • Daha stajer avukat olmama rağmen bu yazı beni cok mutlu etti ve dediklerine katılıyorum

1|0
    0|0
  • Severek izliyorum onları çok havalısınız😎

1|0
    0|0
  • İyiki varsınız.

1|0
    0|0
  • Ne kadar uzun yazmışsın öyle aklıma bir üye geldi senjn yazını görünce yurtdışında master yapıyorum diyip yapmayan bir kız neyse..
    Kuzenim ve nişanlısı avukat
    Eski 2 erkek arkadsim da avukat
    Okul Arkdasim avukat
    Okul Arkdasim hakim
    Genel olarak harika yalan konusuyorlar hatta biri oyuncu olmaliymis 😎
    Soruya gelince erkek kiz farletmez mesleki olarak saygı duyuyorum.

0|0
    0|0
    • Böyle bir konuda yalan söylecek kadar aciz bir insan değilim merak etme. Seni bilemem tabii. Herkesin farklı karakteri bar biliyorsun değil mi zeka küpü? Evde oturup hasetlik yapacağına gitte kendini geliştir Allah'ımın cahili :d

• Çok basitsin 😊
      Dengim olunca gel cevap vericem sana.

• Ah canım kedi-ciğer hesabı desene şuna:)

• şu an tam da avukata ihtiyacımız varken soru mu ablacım 🙄

0|0
    0|0
  • Anladık avukatsın 😑

0|0
    0|0
  • 21 yaşında nasıl mezun olduğunu merak ettim 4 yıl üni +1 yıl staj?

0|0
    0|0
    • 18 yaşında başladım üniversiteye 4 yıl üniversite okudum, 1 yıl stajla beraber 5 yıllık tecrübem var.

• Sence hala hukuk bölümü iş imkanları açısından avantajlı mı okunmalı mı? Seneye sınava giricemde hazır avukat bulmuşken sorayım şslksjdfkl

0|0
    0|0
    • Hahah :D Hukuk için iş imkanları çok fazla uzun yıllar bu böyle devam edecektir, iş imkanları açısından iyi bir bölüm ama sanıldığı kadar kolay bir meslek değil inan:)

• Sen nerden mezunsun? İstanbul olursa tabiki süper olurda pek Ankara istemiyorum.😂

• Ben İstanbul Bahçeşehir Üniversitesinden mezunum :)

• Sorunu sevdim:) eger rabbim izin verirse ben senin yasinda hukuk bölümünden almanyada mezun olcam.. burdaki diplomam ile orda calismam mümkün olurmu acaba bir fikrin varmi?

1|0
    0|0
    • Canım inşaallah olursun, hayallerinin peşinden git. Net birşey söyleyemem, her ülkenin kendine göre farklı hukuk sistemi var. Eğer mezun olduğun ülkeden farklı bir ülke de avukatlık yapmak istersen o ülkenin hukuk sınavlarına girmek zorunda olabilirsin.

• Haha onu biliyorum😂 benim icik önemli olan gecebilmek zaten. Bakalim hayirlisi yüce rabbim nasip etsin burayi bir bitireyimde oraya gelirim ins😍

• İnşaallah, hayatta başarılar sana :*

Yükleniyor...