Size göre bugünkü şartlarda insanlığa en iyi hizmet eden din hangisidir?

Evet arkadaşlar, tarafsız bir gözle baktığınızda, size göre günümüz koşullarında hangi din insalığa daha iyi hizmet ediyor?

0|0
2|17

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• hiçbiri

0|0
    0|0
  • İslam

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• İnsanlığa en iyi hizmeti dindar olmayan insanlarda verir. Bence bu olayın dinle alakası yok. Yani kısmen yok. Tamamen kestirip atmayayım. İyi ile kötüyü ayırt edebildikten sonra gerisi sana kalmış. Şu anki geçerli din islam diğerleri din sayılmıyor ne yazıkki... Sana karışamam ama yanlış yerlerde geziyorsun :)

0|0
    0|0
  • Bugün kü şartlara bakıp dini niye değerlendiriyon ki din yıllara göre değişiyo mu bir din vardır hep aynı din odur 100 yıl sonra kötü din 100 önce iyi din olayı mı var? Yazan yazı ve verilen olay hep aynı. İnsanlar sadece işine geldiği gibi dini kullanıyor ya da dini değiştirmeye carpıtmaya calısıyor. Senin gibiler de görüyor diyo ki bak bak müslümana bak alayı gerici bunların terorist işe yaramaz yobazlar bilmem neler. Ayrıca bu insanlara da hangi dini sunarsan sun işine hangisi geliyorsa onu alır baktın olmuyo mu ateist. İşine geldiği gibi dini kullanmaya caısan bir millette hç bir din iyi gelmez vesselam.

0|0
    0|0
    • 2ay

İnsan topluluğu olmazsa hiç bir din'in tek başına bir anlam ifade etmediği kolayca anlaşılır. Allah'ın insanlar için ön gördüğü kurallar bütünü olsn din hiç bir zaman değişmez, nihayetinde bunu insanoğlu kendi yaşam tarzlarına göre törpüleyip kendilerince stabil bir inanç olgusu halinde yaşamaya çalışmışlardır. Sorduğum soruda iyi din kötü din diye bir işaret varsa tartışalım. Ayrıca ben kur'anı defalarca hatim etmiş biriyim, Kuran'da Allah'ın emrettiği islam anlayışıyla şuanki pratikte uygulanan islam arasında cennet le cehennem gibi fark var. İlaveten ben bu din kitapları basıpta, bu işi ekonomik çıkarlar için kullanan Kişilerin içlerine girmiş adamın ben. İşte benim gibi adamlar teori üretmez, pratikte yaşadığını gördüğünü konuşur. Sana tavsiyem en az benim kadar gir bu işlerin için gör neler döndüğünü ondan sonra gel konuşacak kelamımz olsun. Eyvallah

• 2ay

Kardeş ben anlatamadım galiba, benim ne demeye çalıştığımı anladıysan ve aynı şeyleri söylüyorsak mesele kalmamıştır. Sorduğum soruya gelince, "Size göre bugünkü şartlarda insanlığa en iyi hizmet eden din hangisidir?" Sorusuna verilecek cevap kısa ve nettir. Bu sorudan anladığın şey din 100 yıl önce de aynıydı 1000 yıl öncede aynıydı diyebilmek için, o dinin dejenere edilmemiş olması gerekir. Kur'ana göre hak din islam ve önceki kuranı kerimin önceki kitapların doğrulayıcısı olduğuna ve insanların daha sonradan nefislerine ters düşen tebliğleri elleriyle değiştirmelerinden dolayı tek geçerli kitabın ve dinin islam dini olduğu belirtmektedir. Bir din veya kitap için 1000 yıl önce de aynıydı şimdide aynı diyebilmek için o din ve kitabın sonradan değiştirilmemiş olması gerekir. Şuanda bize öğretilen ya da kaba tabirle dayatılmaya çalışılan islam diniyle, Hz. Muhammed zamanında yaşanılan islam dini arasında bir fark görmüyorsan evet 1000 yıl öncede aynıydı şimdide aynıydı diyebiliriz.

• 2ay

Öyle değil bak yine yanlış anladın işte kendi olarak aynı din hiç bir zaman değişmiyor insanlar kendi çıkarları doğrultusunda ve işine geldiği gibi eğip bükmeye calısıyor . İslam harici dinlerde zaten yaptılar bunu islamda da büyük çaba sarf ediyorlar. Din aynı derken kendisi olarak aynı temel olarak aynı senin sorduğun soruda sanki din değişiyormuş gibi de Şu an hangi din günümüz insanına hizmet ediyormus gibi din insanın çıkarı ve devirine göre niye hizmet etsin ki? Din hep aynıydı derken bunu kast ettim. Orada kutuplar barışmadı seninle. Aynı şeyi söylüyoz aynen cevabından o anlam cıkıyorda sen A yolunu ben B yolunu kullanıyom ikiside aynı kapıya cıkıyor.

• İnsanlığa hizmet etmesi,
    İnsanların o dini ne derece kabûl etmesi ile alakali. Teknoljik ve sınaî gelişmişligini yakalamis ülkelerden yola çıkıp, Hristiyanlilk, demek ne kadar yanlış ise, 100 sene önce ingiliz/ Siyonistlerin içine ettiği Hicaz bölgesine bakıp tam tersini Müslümanlık için demek, o kadar yanlıştır...

0|0
    0|0
  • dinlerin insanlığa hizmet için var olduğunu sanmıyorum. din bir inanç meselesidir, inanç dünyasını düzenler insanlığa hizmet etmez. insanlar bir dine veya düşünce sistemine dayanarak insanlık hizmeti yapabilir. insanlığa en iyi hizmet edenler daha çok hangi dinden diye sorsanız daha isabetli olurdu bence.

0|0
    0|0
  • ben ailem ve köyüm Tengrici atalarım hiç bir zaman öz dininden dönmediler bence bütün dinler uyduruktur

0|2
    0|0
  • İslamiyet

0|0
    0|0
  • 3 buyuk dinin hizmet etmekten cok zarar verdigini dusunuyorum.

0|1
    0|0
  • yeni bir din kurdum adı otdik dinin tek kuralı var her yıl bir ağaç dikmek şüphesiz bunda akıl sahipleri için bir delil vardır.

0|0
    0|0
  • Felsefe ile harmanlandığı için Budizm.

0|0
    0|0
  • Tüm insanlara yardım dersen "İslam"
    Kendi içinde destek dersen "Hristiyan"

0|0
    0|0
  • Nedense dinleri sevemiyorum bir türlü 😞

0|0
    0|0
  • İnsanlık anlayışı zevk sefa olan için farklı
    Akil olan için farklı
    Kalp olan için farklı