Ateistlere Bir Sorum Var?

Ateistlere bir sorum var. Tamam isteyen istediğine inanabilir herkesin özgür iradesi var bu ayrı bir konu kimseyi ikna etmek veya yermek değil amacım fakat merak ettiğim bir konu şu: Eğer onlara göre Tanrı olsaydı ondan ne beklerlerdi? Şu an inananların inandığından farklı olarak ne yapmasını isterlerdi? Yeryüzünde dolaşmasını mı? Mucizeler göstermesini mi? Ortaya çıkıp "evet her şeyi ben yarattım" demesini mi? Ateistler bir Tanrıdan farklı olarak ne bekler, ne yapmasını umar bunu merak ediyorum?

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• Agnostik- Deistim. Tanrı yoksa bir sıkıntı yok. Tanrı varsa ( ki bir yüce varlık fikri hoşuma gidiyor) müdahale etmez, etmemiştir diyorum.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ben deistim ama ateistleride çok iyi anlıyorum ve sizin savunduğunuz görüşlerden daha mantıklı konuşuyorlar en basitinden tavukmu yumurtadan yumurtamı tavuktan çıktı muhabbeti ateistler ve deistler bunu bilimle açıklar evrimleşme sonucu tavuk ile horoz olmuştur ve yumurta meydana gelmiştir der bunu biraz araştırırsanız mantıklı olduğunu anlarsın. Teizm (sizin savunduğunuz) tanrı yumurtayı yarattı yumurtadan çıktılar der. Tanrı cennet ve cehennemi yarattı bizide bu dünyaya gönderdi sonra biz yaşadık öldük bize sınavı geçemediniz dedi cehenneme attı neden? biz ona istediği gibi ibadet etmedik, peki tanrı egosunu tatmin etmekmi istiyor bizi cehenneme yollayarak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Tanri varsa oldukten sonra cennete atsin yeter

0|0
    0|0
  • Tanrı ortaya çıkıp ben burdayım demez

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Düşünebilme kabiliyetleri olsa zaten ateist olmazlardı hadi deist olursun anlarım da bu evrende ateist olmak nedir

0|0
    0|0
  • bir tanrinin kendisine tapmasi icin kul yaratmasi basli basina sacmalik zaten. tanri olsaydi beni yaratmamasini beklerdim.

0|0
    0|0
  • güzel bir soru, elbette daha farklı şeyler beklenebilirdi ben mesela müslüman hırıstiyan ateist ayrımını çok mantıksız buluyorum herkes müslüman olsun o şekilde imtihan olsun sadece günah sevap diye öyle olamaz mıydı?

0|0
    0|0
    • 2ay

Bildiğim kadarıyla öyle bir ayrım yok zaten. Tek bir din var ve inanlar var inanmayanlar var bir de yamuk inananlar var :)

• 2ay

işte herkes aynı dine inansa olmuyor mu

• barça real maçına gelsin isterdim gelsin beraber izleyelim

0|0
    0|0
  • Tanrı inancını halkına hitap eden bir kral ile karıştırıyorlar, bize herşeyi vermeli diyerek, oysaki bu dünya sınav dünyası kimi zenginlikle kimi fakirlikle kimi nefsiyle imtihan oluyor

0|0
    0|0
  • yorma kendini onlarda inanıyor. isteyecekleri şu tanrı onlara itaat etsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...