Sizce şimdiki gençler Özellikle Türk Gençleri neden doyumsuz paracı ve materyalist aynı zamanda mutsuz?

Arkadaşlar şimdiki gençler daha doğrusu genç nesiller neden doyumsuz paracı ve aynı zamanda materyalist neden şimdiki gençler parayı düşünür Şimdiki gençlere bakıyorum çoğu genç materyalist doyumsuz parayı çok seven bir ruha sahip ve yanı zamanda da mutsuz Sizce şimdiki gençler özellikle Türk Gençleri paracı materyalist ve doyumsuz halbuki eskiden son model otomobiller ayakkabılar vs. bulamazdı eski gençler ama mutluydular ama şimdiki gençlere bakıyorum çoğusu mutsuz ve egoistler neden bizim gençler 90 derece değişti

0|0
1|1

En İyi Erkek Görüşü

• Bak kardeşim anlatıyorum iyi dinle. İlk faktör kesinlikle görsel ve sosyal medyadır.. Magazin haberleri bu işlerin tetikçisi konumundadır.. Sistem yeni nesilde suni ihtiyaçlar varetti.. Mesela Iphone7 si olmalı , nıke tan zaradan giyinmeli starbucksta içmeli vs... Bunları yapmayınca eksik olacağı algısını yarattı.. Bizim gariban ahmet amcanın oğlu 20 liralık kahve çmek istedi nıke giymek istedi ahmet amca da almak istedi ama durumu yok ne yapsın? Çocuk istediğini alamayınca o ihtiyaç psikolojisinde öyle derin yaralar açtı ki para onun için herşey oldu... Sosyal çevresi iş hayatı mutlulukları para ve materyal bir düzen üzerine kuruldu.. İnsaniyeti arka plana attı sanal ihtiyaçları için robotlaştı... Ve işin en kötü tarafı bunları anlatamıyorsun çünkü sistem insanların algısını çok iyi yönetirken sen sadece lafla bişey anlatıyorsun bu çok yetersiz kalıyor.. Karşında sistemin tüm teknolojik ekipmanları yöntemleri var.. Mesela algı yönetim teknikleri ve sübliminal mesajları var.. Burada anlatamadığım daha çooook şeyler var ama durum genel itibariyle bu.. Onları yargılamadan anlamaya çalış bence.. Yoksa eski dünya insanı olacaksın torunlarının gözünde..

0|0
    0|0
    • 2ay

@gececi33 Senin demek istediğini anladım yani bir anlamda şunu demek istiyorsun zaten işin gerçeği de bu Avrupalılar gayri zaruri ihtiyaçlarımızı Ör: Son Model Mercedes Otomobil ya da Akıllı Telefon vs. gibi gayri zaruri ihtiyaçlarımızı zaruri hale getirdi ben bunu anladım sonuçta medeniyeti batılılar getirdi doğulular getirmedi

• 2ay

vehbi koçun mükemmel bir sözü var sağlıkla alakalı.. oku güzel özetlemiş

• 2ay

@gececi33 çok güzel özetlemiş Sağlık her şeyin başıdır, o varsa her şey olabilir, yoksa hiçbir şey olmaz. çok güzel laf sağlık olursa para da gelir olmazsa hiçbirşey olmaz

Kızlar Ne Diyor 1

• Hepsi bir tarafa, kesinlikle materyalist değiller 😄 Keşke biraz olsalar. Azcık.

0|0
    0|0
    • 2ay

@AquaPie ama olanları da var yok değil büyük bir çoğunluk materyalist

• 2ay

@AquaPie materyalist derken aşktan bahsetmiyorum ablacım mal mülk ve para özentisinden bahsediyorum Aşkı diyorsan o zaten kalmadı olsa dahi parayla oldu bedava değil anlayacağın

• 2ay

İyi güzel : ) materyalim bu değil işte. Materyalizm felsefi bir görüş. Paraya pula önem veren insanlar için icat edilmedi 😄 Onun için olan kavram "açgözlü" Materyalizm alakası bir şey. Neden kötülersiniz ki şunu hiç anlamıyorum. Materyalist birisi paraya düşkün olabileceği gibi, idealist, romantik ya da realist biri de paraya düşkün olabilir. Allahşkına milletin kafasını bulandırmayın. 😄

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...