Eşim memur 20 günlük izni var. Ev işine hiç elini sürmüyor. Sürekli acıktım diyor. Ne yapıcam ben?

Yardım etmemesi normal mi?

0|0
14|42

En İyi Erkek Görüşü

• Eşin çalışmaktan bıkmış belli ki dinlenecek uzanacak yer arıyor kılını bile kıpırdatmak istemiyor, birkaç gün böyle geçer sonra düzelir muhtemelen

0|0
    0|0
    • 2ay

Hayır 2 senedir böyle. Bakkala bile gitmek istemiyor.

• 2ay

O zaman temiz bir dayak at sen ona :) sürekli böyle bir adamla yaşanılmaz da, hiç mi sıkılmıyor bu adam :D

Erkekler Ne Diyor 41

• Erkekler anasından babasından ne gördü ise onu uygulamak isterler farkında olmadan. Bu değişebilir mi dersen değişir tabiki ama zaman lazım. Muhtemelen eşinin babası da aynıdır.

Şimdi gelelim çözüme. Bir kere yazından anlaşıldığı kadarı ile eşinin bu hareketi seni bıktırmış ve adamdan tiksinir hale gelmişsin. Önce sev bir adamı, anla neden böyle yapıyor. Gerçekten çok tembel insanlar vardır, çekilmezler. Eğer onlardan birisi ise yapabileceğin bir şey yok. Ama işinde düzgün, yaptığı iş elle tutulur bir kişi ise, belli bir saygınlığı var ise yetişme tarzından dersin ve yavaş yavaş değiştebilirsin.
    Tatlı dil yılnanı deliğinden çıkarır derler, güzel güzel söylersen yardım edecektir. Beklentilerini söyle, ama böyle bağırır gibi değil, severek söyle. Olmaz falan dese de kafasında yer edecektir ve yavaş yavaş yapmaya başlayacaktır.

2|0
    0|0
  • Anormal. Köle misin o eve? Malmış kocan olacak herif

2|0
    0|0
  • Normal değil sen koca olarak odun almışsın yapıcak bişey yok.

1|0
    0|0
  • acıkmış, doyur.

0|0
    0|0
  • Anormal bir raz ucundan tutaydi iyidi

1|0
    0|0
  • Boşa gel bn sna hzmet ederm

1|0
    0|0
  • Sen çalışıyorsan bırak yapma!, ama çalışmıyorsan ev işi senindir adam koca senede 20gün tatil yapacak bırak dinlensin.

1|0
    0|0
    • 2ay

20 gün dinlenme olmaz. Insan sofraya bir tabak koyar bir çöp atar. Ben de evde hizmetçi değilim. Herşey ayağına istiyor.

• 2ay

Neyse ya senle uğraşamam. Boş durmak dinlenmek değildir. Ondan zor bisey isteyen yok. Bütün gün uyumasını mi izliyecem.

• 2ay

Ayrıca biz de okuyoruz. Karısı sınava çalışacak diye bütün ev işini yapan erkekler var. Ben öyle bisey istemiyorum. En azından bakkala gider misin deyince sinirlenmesin

• Ben olsam ederdim sana :-)

1|0
    0|0
  • http://vocaroo.com/i/s1Qr4mcMcymf bu ses kaydı senin için

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • seni geztoz diyemi aldı sanki 😁😁 doyur adamın karnını 😁

1|2
    1|0
  • Lan ne var bir alti ustu su getircen uzatiyon ayrica sen calisiyorsan lafim yok bir de ev hanimiysan kocandan yardim mi bekliyorsun

0|0
    2|0
  • Eminim o da, 20 günlük tatili boyunca ev işini hayal etmiştir :)

0|0
    0|0
  • normal dir

0|0
    0|0
    • 2ay

haklısınız eski eşim karım söyler yardım et diye boşandıktan sonra anldım eşimin kıymetini
      artık evşilerini kedim yapıyom

• Dinlenmek istiyor anla işte yardımcı ol biraz.

0|0
    0|0
  • normal adam butun yıl çalışsın 20 gün izin alsın ondada ev işimi yapsın bırak dınlensın hazırla ne olcak ınsan kocasına yemek yapmakdan bıkarmı hıc

0|0
    0|0
    • 2ay

Yemek temizlik çamaşır alışveriş hepsi bende. Bakkala bile gitmiyor. Bomboş duruyor. Normal mi yani

• 2ay

sen çalşıoyosan normal değil ama sen çalışmıyosan normal bence ha ben olsam yardım ederdım ama erkeklerın genelınde bu algı vardır kafa yapısından kaynaklı erkek ıs yapmaz kadın yapar kadınları kole olarak görenlerde bu normal bısey onlara gore

• Adam zaten calisiyor onu da sen yap bir zahmet.

0|0
    0|0
    • 2ay

Izinli dedim. Öylece 20 gün yatacak mi karşımda

• Kocan anlayış olarak yanlış yolda gidiyor allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • erkek adam ev işine yardım etmez kadın varken he kadın hasta olur orası ayrı bişey

0|0
    2|0
  • Yavaş yavaş alıştırmalısın salata yapmaya, sofra hazırlamaya ve sofra toplamaya.

0|0
    0|0
    • 2ay

Benim görevim değil izinliyim diyor.

• 2ay

Onun gibi miskin den çocuk yapmam ben.

• 2ay

Haydaa. Ne olacak kocanız isterse. Yaşlarınız kaç.

• Yaptırmayı bilmiyorsun demekki...

0|0
    0|0
  • hayat müşterek o zaman başka şeylere de el sürmesine izin verme ;)

0|0
    0|0
  • Ev işimi yapcak tabi normal

0|0
    0|0
  • normal. gel iş yerinde bana yardım et diyormu sana? aynı mantık.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben yapıyım o izlesin yani. Bravo

• 2ay

aynen öyle :) adam sana ew işi yapmak içinmi izin aldı dinlenmek için izin aldı :)

• Doğal

0|0
    0|0
  • 20 gün eşine geyşa lık yapacaksın :)

0|0
    0|0
  • sende çalışıyormusun?

0|0
    0|0
  • yapıcan tabi evinizi geçindiren o adam yapmayıpta napacan :D

0|0
    0|0
  • Yapma ya yaşı kaç neden yapmıyor

0|0
    0|0
  • seks yapmıyormsunuz hep acıktım dıyor bu adam

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 14

• Tabiki de normal değil hayat müşterek, acıktıysa eli var kalkıp kendi hazırlayabilir yemeğini.

1|0
    0|0
  • Oklavayi terligi al eline artik :D

1|0
    0|0
  • Biraz islere el atsa ne iyi olurdu :/

1|0
    0|0
  • Seni hizmetçi olarak görüyor anlamıyor musun? Onun da yapması lazım, ev işlerinden sorumlu Genel müdür değilsin sen.

1|0
    0|0
  • Adam hakli birak dinlensin @kizlarsoruyor

0|0
    0|0
    • 2ay

Bomboş durmakta dinlenmek midir yani.

• 2ay

Mutfaha cagirr arda hem. romantik olir onun. disinda. ev isi yapmaz

• Ac karnini doyurmadan önce şart kosacaksin 😉

0|0
    0|0
  • Dayak at asgshd

0|0
    0|0
  • Normal tabi erkek iş mi yapar

0|1
    1|0
    • 2ay

Niye yapmasın cam sildirmiyiruz. En azından bakkala gidebilir. Çöpü atabilir. Bütün izin yatılır mı. Insanın yatan yerleri uyuşur.

• 2ay

İsteye bilir yani alt tarafı su hem kocan o senin

• 2ay

Asimile.

• Sen calisiyormusun?
    Ve cocuk var mi?

0|0
    0|0
    • 2ay

Evde çalışıyorum işte. Çocuk yok.

• 2ay

Yardim konusu tam ve hergün olmasada kahvalti ve yemek masasini toplamada yardim edile bilir.
      Veya yardim etmekte zorlaniyorsa cünkü alisik değilse seninle zaman gecirmek istedim icin diye bilirsin. Ama izini varsa izin verip yorgunlugunu ata bilsin. Evin isi bugün yapmasan kimse sorgulamaz ama işe gitmek öyle değil. Bunun bilincinde olup beklentilerin olsun

• 2ay

Çalışmıyorsan yapacaksın tabi yemeği de yapıp önüne mi koysun

• Kaldır bir tarafını yap de

0|0
    0|0
  • Normal sana güveniyor çünkü o konuda

0|0
    0|0
  • Normal değil tabiki
    Ucundan falan tutmalı tabunsende çalışıyor isen

0|0
    0|0