Kadın dediğin ev kadını olur diyen erkekler, kaçınız "kaslı, yakışıklı, zengin"siniz?

Madem toplumsal saçmalıklara genellemelere uydurucaz kendimizi, hadi uyun bakalım.
Erkek dediğin;
Yakışıklı olur, kaslı olur,
Zeki olur, kültürlü olur,
Uzun boylu olur, iyi donanımlı olur,
Her tamirden anlar, evde tüm elektrik makine marangozluk işlerini yapar.
Çocuklarla hayvanlarla yaşlılarla arası çok iyidir.
Bilgedir, Yüreği kocaman olur, kimseye görev biçmez insani hadlerini aşıp.
Asla ağlamaz, Hiç üzülmez hep sakindir, dövüşmeyi iyi bilir, robottur.

Kimin haddine kendinden başkasına görev biçmek? Bu nasıl bir terbiyesizlik nasıl bir bencilliktir? Hangi sarayda yetiştiniz de herkes sizin istediğini gibi olmak zorunda?

Kadın isterse ev kadını olur isterse çalışır. seven, saygılı adamın görevi kadınının başarısıyla gurur duymak ve desteklemektir.

toplumun bu tip beklentilerini hiç bir birey karşılamak zorunda değil. her birey farklıdır. haddinizi bilmeyi öğrenin artık. siz sadece ve sadece kendi görevinizi belirleme hakkına sahipsiniz.

Güncellemeler:
2ay Sorudaki ironiyi bitürlü göremeyenler var. Bilaller için açıklayayım. Erkek öyle olsun demiyorum. Hepinizi tek tek öyle olmaya toplumca ağır manevi yaptırımlarla zorlasak ne olurdu diyorum.
Erkeklerde kimseyi finanse etmek zorunda değil. Haama karşınızdaki kişinin geleceğine budenli bir etkiyi (okuma, çalışma, para kazanma, dayanağın olmasın, sadece evişi bil çocuk bak, hayatını harca) sadece canınızöyle istiyo diyeyapıyosanız ozaman okadını siz öldüktensonra bile rahat ettirecek paranız olmalı!

0|0
5|32

En İyi Erkek Görüşü

• Buna benzer bir soru sorulmuştu o görüşümü tekrar paylaşayım.

"Çalışan kız olmalı. Evi hem beraber geçindiririz hem beraber toplar, çeviririz. Kızların çoğu erkeğe güvenemediği için ya ev kızı olup sadece evle+çocukla ilgilenmek zorunda kalıyor ya da kapı kapı bakıcı+temizleyecek bir kadın arıyor. Erkek eşine güven verirse kadın gerekirse ev hanımı da olur çalışan kadın da olur. 2 kişinin birbirine olan güveniyle alakalı. Bu güveni erkek eşi olacak insana vermeli. "Evde otur" demekle de olmaz, "Çalışsın" demekle de olmaz. Yeter ki iki insan birbirine güvensin ve her şeyi ortak sırtlasın. Benim şahsi görüşüm bu."

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 31

• Uzun ve yakışıklılık yaratılıştan gelen bir şeydir. Kolay kolay değiştiremezsin.

Kadın ev kadını olmalı görüşüne katılmıyorum hele ki kadın da okumuş üniversite bitirmiş kendini yetiştirmişse akşama kadar evde kafayı yer. Kadının çalışması daha iyi olur hem paranın kolay kazanılmadığı görür ve kafasına göre harcama yapmaz kolay kolay.

1|0
    0|0
    • 2ay

zaten öyle olmalı demiyorum ben. kendi hadlerini aşıp bize kendi görüşlerine göre çizgiler sınırlar belirleyip o sınırlardsa durmadığımız için yargılayanlara laf edyprum. söyledikleirm erkekler içinde geçerli. kimse erkeklere böyle olun deme hakkını kendinde bulmamalı.

• 2ay

kaınlar hatasız demiyorum ki :) olay bir erkeğin lafından hareketle anlatmışsamda genel olarak kimse kimseye rol biçmemeli. kadınlarda erkeğe öyle ol böyle ol deme hakkına sahip değil.

• 2ay

Tabii ki ama gerek toplumun gerekse ailemizin biçtiği roller var. Kişi de bunları genel de kabul ediyor. Aslında erkekler daha yardımcı olabilir eşlerine kadınlar da daha anlayışlı ve tabiri cazise dırdır etmeden güzelce geçinebilirler.

• UV sakin aile geçindirecek maddi duruma sahibim. Yakisiklida sayilirim ayrıca kadim ev kadini olmali kafasinda değilim.

1|0
    0|0
    • 2ay

ya kadın ev kadını olsun olmasın bu kendi seçimi olduğu sürece sıkıntı yok. ve eğer soruda dediğim kafada değilsen lafım sana değil :)

• 2ay

Yok değilim. Aynen calisir çocuk olu çocuğunu kendisi büyütmek ister saygi duymak gerekir.

• bu dediğin isteklerin çoğunluğunu bayan karşı taraftan istiyor önce bence hemcinslerine böyle atarlı giderli sözler söylemen lazım
    yok ilk tanışma günümüz yok ilk sevgili olduğumuz gün yok evlilik yıdönümü teştaş yüzükten aşağısı kesmiyor
    2 aydır evliyim hanıma aman canı sıkılmasın diye hiç bir şey demiyrum ama oralı değil
    kahvaltıyı ben hazırlıyorum, akşam yemeğini ben hazırlıyorum, bulaşığı ben yıkıyorum ve eşim çalışmıyor yani bunların hepsini yapabilir sabah 7 de evden çıkıp akşam 7 de eve gelmeme rağmen bunları yapmam hoş mu sence
    haftada 1 evde temizlik yapıyorum 2 ayda toplasan aynı yatağa 6-7 kez girmişizdir şimdi burada suç erkekte mi bayanda mı? önce siz burnunuzu bir indirin bir dünyaya dönün sonra erkeklere laf edin

0|0
    0|0
    • 2ay

Sözlerim iki taraf içinde geçerli.

• 2ay

Yüzdeler mühimdeğil. %1 bile olsa yanlış. Karşı tarafa kişisel sınırlar çizebilirsin belki " ben bizatihi şu şekil birini istiyorum" diye ama kadın dediğin şöyle olur erkek dediğim böyle olur. Şöyle okmayan kadın dayımdır böylr olmayan adam bacımdır. Söylemlerimiz düşünce sistemimizi gösteriyor ve çok çok yanlış

• 2ay

size aynen katılarak bu konuda sonuna kadar desteklerimi sunuyorum :)

• 😂😂😂 çıldırtmışlar kızı

1|0
    0|0
  • hepsi var bende ama zengin değilim

0|0
    0|0
  • 1. Yani o özelliklere sahipse diyebilir mi?

2. Yaptığı şeylere karşılık sayıda özellik yazmalı değil miydin?

0|0
    0|0
    • 2ay

hayır allam nası bir anlayış sisteminiz var arkadaşım ya gayet açık ordaki ironi neden kimse anlayamıyor? isterse mükemmel olsun. tanrı değilse diyemez. bizde diyemeyiz imse diyemez. kimsenin haddine değil bir diğerine sınır çizmek.

• 2ay

bak kardeşim, bir kadın inşaat işinde çalışamaz ama erkek çalışabilir, şimdi erkek iş bulamıyor ve inşaat işinde çalışıyor. o zaman erkekler çıkıp isyan etsin ki, neden biz fiziksel iş yapıyoruz kadınlar yapmıyor mu? senin isyanın böyle saçma birşey. Ev işleri kadının eline yatkındır. Bu ilk insan yarandığından beri böyledir. Bunu neden kabul etmiyorsunuz. Her kesin kendi görevi ve elinden gelen iş vardır. Bunu da anlatamadıysam boşver kapatalım konuyu daha da gitmez zaten

• 2ay

Bu düşüncendeki bencilliği nasıl olupta kavrayamıyosun. Yatkınlıklar yetkinlikler kimseyi bağlamaz. Kişinin dileği mühimdir. İkinci kişilerin dilekleri değil. Sanane kim neyi yapmayı seçmişse. Kadın seramik döşemecisi gördüm. Ekmek parası kime ne? Erkek aşçı var. Severek yapıyor kime ne! İnşaat mühendisi kadınlar hemşire erkeklerden kime ne!! Sadece kişiyi bağlar bunlar. Seni beni değil.

• Herkes secim yapmakta ozgurdur sonucta her kadinda calismiyo abartmissin biraz

1|0
    0|0
    • 2ay

aynı cümleyi o detayda kurdum ben. abarttığım yok.

• 2ay

kadın kalçalı olur dediyse bu toplumsal çapta bir destek bulsada kimse kadınları kalçalı olmaya zorlamaz. ama kadın evde oturur deyince toplum kadını pasif bir baskıyla evde oturmaya zorluyor. fark orada

• 2ay

Ben sadce bir ornek verdim bu tur konusmalarla cok sık karsilasiyoruz ondan diyorum takma bosuna kafana

• Şaka bir yana ne zenginim, ne yakisikliyim ne de kasliyim. Mina koyim fotosentez yapmaya gelmisim dunyaya.

0|0
    0|0
  • Ev kadını olsun derken özellik belirtmedik :) ama çalışıcaksa kendi kazandığı haricinde benden tek kuruş para alamaz... anlaşmalı evlenirim! Maddi özgürlükse erkeğe bağlı diilse herkesin kazandığı mal varlığı kendine derim ;) hatta niye evleniyosam :))

0|0
    0|0
    • 2ay

Saçmaladın. Evlenmezsen amenna da Evlenmenin olayı zaten ortak hayat ortak yaşam ortak bütçe. Eve giren para çıkan para aile giderleri bunlar hep ortak. Anca Cep harçlığınızı istersen bu şekilde diyebilirsin. Ki onuda zaten ortak bütçeden çıkarıyosunuz.

• 2ay

o zmn sen baştan sorudaki ironiyi kavrayamamışsın. tekrar oku

• 2ay

Bence tamda doğru konudayım... aslında bahsetmek isteğin sorunun temelinde bu var! Fedakarlıktan yana olmayan çiftler doyumsuzluk...

• Haklısın.

0|0
    0|0
  • Azı azı

0|0
    0|0
  • sadece boyum biraz kısa diğerleri bende mevcut kaslarımda yeni yeni oluşuyor düzenli olarak yüzüyorum pek bir eksiğim yokmuş.. robot değilim ama :)

0|0
    0|0
    • 2ay

kendilerini zeki kültürlü bulan insanların genelde öyle olmadığı düşünülürse...

• 2ay

tescilli...

• Herkes tum kriterlerini beklentilerini karsilayacak insani bekleseydi omur boyu yalniz kalirdi

0|0
    0|0
  • çok şükür ne yakışıklıyım ne kaslıyım ne zenginim bunlar olsaydı senin gibi her kadını kullanır peçete gibi atartdım sonrada at gibi kişnerdiniz yani benim böyle olmam senin gibilerin şansı

0|0
    0|0
  • Sen çoklu eş arıyorsan anlaşılan :o

0|0
    0|0
  • bunla bunu birbirinie nasıl bağdaştırdın zihniyetine skayım.

0|0
    0|0
    • 2ay

karşımızdaki kişiye kafamıza göre roller biçiyoruz işte. bu zihniyetler zaten baştan si. kik senin si. kmene gerek yok.

• ne diyor bu :D

0|0
    0|0
  • maddi durumum iyise tabiki eşimin evinin kadını olmasını isterim. ne diye milletin yanında calısacak.

0|0
    0|0
    • 2ay

Eşimin ev hanımı olmasını isterim ile kadın dediğin evde oturur iki farklı argüman. Maddi durumunuz ne olursa olsun, Eşiniz çalışmayı isterse ev hanımı ol diyr başını yerseniz sıkıntı var. Ama iki tarafta hem fikir ise kim ne karışır.

• 2ay

yok baskı olmaz tabi ama evlenirken bunlar konusulur zaten. mesela şu an durumum iyi degil ama ileride iyi olursa senin calısmanı istemiyorum dememde bir sakınca görmüyorum. zaten evlenmecen önce herseyi masaya yatırmak gerekiyor.

• Yakışıklı ve zenginim kaslı değilim ama geniş omuzluyum yağlı kaslilardanim hayırdır bişi mi dedin otur şimdi evinde

0|0
    0|0
    • 2ay

tamam sen erkek olamamışsın madem kriterleirn birini sağlayamıyosun. ben evde oturayım sen atla öl madem kriterlere göre erkek değilsin

• Helal

0|0
    0|0
  • Sacma

0|0
    0|0
  • rahatladım sağol :)

0|0
    0|0
  • kesinlik ben :P

0|0
    0|0
  • 1 adet alabilir miyim

0|0
    0|0
  • Koca arıyorumu sona eklemeyi unutmuşsun

0|0
    0|0
  • Önyargılı olmamalısın bence.

0|0
    0|0
    • 2ay

ben miyim önyargılı :D

• 2ay

böyle düşünenlerinki saçmalık diyorum böyle düşünmeyene lafım yok.

• 2ay

insanların ne düşündüğünü takmamayı öğreneceksin zamanla :)

• Kadın dediğin evde çocuk bakar yemek yapar

0|0
    1|0
  • Hepsi bende var ama ben demiyorum ev kadını olsun ;)

1|0
    0|0
  • yakışıklıyım, kaslıyım, seksiyim, hayvanları çok severim, yakın dövüş bilirim, kültürlü olduğumu düşünürüm hanzo değilim, bilg programcısıyım, yeri geldiğinde sinirlenip ortalığı yakarım ama genelde uysalım, evim arabam yazlığım var zengin sayılırım , ama evliyim canım :D :D :D kalmadı benden bir tane daha :D

0|0
    0|0
  • Anlayacak kapasiteleri olsa bögle bir yargida bulunmazlar zaten o halde neden bosuna dil dokuyorsun?

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 4

• Valla sipariş çok iyi 😄 Bir tane bulayım diplomamı yakıcam söz

0|0
    0|0
  • Pipilerine guveniyorlar :D

0|0
    0|0
    • 2ay

üstü kapalı onuda yazdım. da soru cinsele kaçmasın diye çok belli etmedim. donanım o maddelerin sadece biri. piiye güverenek o iş yürümez.

• Helal be !

0|0
    0|0
  • Kadin dediğin okur parasini kazanir adam eline bakmaz ekonomik özgürlüğü olur

0|0
    0|0
    • 2ay

Hayır. Buda yalnış. Kadın erkek farketmez. İsteyen istediğini olur. Ev hanımı olmak istiyorsa ev hanımı olur.

• 2ay

Sonra ezilir ama

Yükleniyor...