Türkiye'de yatalak hasta sayısı neden çok fazla?

Gelişmiş ülkelerde ve hatta diğer ülkelerde bu oran çok düşük. Bunun sebebi ne?

Burada bahsettiğim sakatlık değil, ayak-bacak tutmaması vs gibi durum.

0|0
1|20

En İyi Erkek Görüşü

• sabah 5 de kalkıp giyinip 5:30-06:00 gibi işe gidip arkasın dan 1-2 saat trafikle boğuştuktan sonra işe gidip onun üstüne akşam 6-7 ye kadar çalışıp 1-2 saat trafikle boğuşup 8-10 arası eve gelip direkt televizyon başında dinlenip 12 de yatan sürekli robot gibi düşük maaşlara çalışan bir insandan ne beklersin bu adam stres den uykusuzluktan veya aile baskılarından zaten 18 yaşında sigara içmeye başlamış bu adam 12-13 yaşından beri hep zorluk görmüş sıkıntı çekmiş bir insan bu tarz insanlar gidip spor yapamazlar gidip bir hobiyle ilgilenemezler bundan dolayı da tansiyon şeker kalp her şey geliyor yaşlanıncada vucut dayanamıyor yabancılar böyle olmadıklarını düşnüüyorum daha çok spor yapma imkanları var eğitim sistemleri bizimkiler gibi ezbere değil geleceğe yönelik eğitiyor veya yabancı gençlerin türk gençlerini sınırlayan din ve yobaz düşünceler yok adamlar rahatlar genel de stressiz ve rahat bir yaşamları var bizim ülkede insanlara göre yani

1|0
    0|0
    • 2ay

Katılmıyorum. Sigara içmenin bahanesi olamaz

• 2ay

Katılmıyorum

• 2ay

bunu başka nasıl anlatabilirim ki =D büyüklerimiz de bu düzendeydi ve sigarayla keyif yapıyorlardı yaşları ilerleyip sigaradan vazgeçmeleri gerektikleri zamanda tek keyifim bu bunsuz olmaz gibi cümleler duyarak büyüdüğümüz için bekli biz de onları örnek alıp bu sistemin için ilerlerken onların ayak izlerini takip ediyoruzdur

En İyi Kız Görüşü

• Sigara kullanımı, hareketsiz yaşam, stres ve ekonomik nedenlerden kaynaklı sağlıklı beslenememe bütün bunların başlıca nedeni yeğenim İngiltere'de fizyoterapist olduğu için bu konuya hakimim..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Nereden biliyorsun fazla olduğunu?
    Elinde istatistiki raporlar mi var?
    Bak bakalim Almanya'ya bir.
    Ne çok aile içi cinsel saldırı mağduru
    Ne çok zihin engelli var.
    Biliyor musun meselâ bunu?
    Sonra da Almanya gelişmiş ülke yeaeaeaaa.
    Bokk gelişmiş ülke. 13 aylık ağzında emizikli çocuk, babasinin tecavüzune uğruyorsa ve aile içi cinsel tecavüz vakiaları bu kadar fazla ise, ben o ülkeye gelişmiş ülke demem. En fazla makinelesmis derim.

Not: psikolog olarak çalışan arkadaşım var. Bizzat ondan duydum bunları. İlk işini de babası tarafından tecavüze uğrayan 13 aylık bebeği görünce dayanamadigi için istifa etti.

0|0
    1|1
  • Gelismislikle alakali bir durum degil bu
    Zamaninda o gordugun eli ayagi tutmayan insanlar
    Uretmek icin ne kadar cabalamislar onun gostergesi
    Ne zor sartlada ne gece ne gunduz dinlemisler
    Annem dedigin durumda onun neler cektigini vakti zamaninda bilen bilir
    O yuzden bunun gelismislikle alakasi yok
    Biz onlar kadar uretken olsak ki yarisi bile degiliz
    Simdiki akil ve uretkenlikle almanya japonya afedersin poh yer
    Ama bizim milletimiz her daim nasil en kisa surede koseyi donerim kafasinda
    O yizden bizden bir poh olmaz

0|0
    1|1
  • bak ne diyorsun gelişmiş ülkeler ve diğer ülkeler diyorsun biz geriye doğru gittiğimizden kaynaklanıyor bu durum :)

1|0
    0|0
    • 2ay

Evlatlara güveniyorlar

• 2ay

Artık vefa duygu saygı vs gibi şeylerin fazla olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun

• En baştaki sebeplerden birisi spor adamlar millet uyurken sabah'ın 6'sında dışarda koşuyor spor yapıyor otobüste işe giderken görüyorum yurt dışında olduğum için ama maalesef bizim insanlar üşeniyor ben de dahil buna.

1|0
    0|0
  • türkiye gelişmiş bir ülke değil insanların alım gücü yüksek o yüzden çoğu yeni çıkan şeyi alıyoruz işlevine bakmadan alım gücümüz olmasa 3. cü dünya ülkesi olacağız zaten

1|0
    0|0
  • İsrail deki kanser oranına bir göz at
    Onlar bizi hasta edip kendileri zengin oluyor
    Aynı ürünleri kendileri tüketmiyor

1|0
    0|0
  • Elin adamı öğleden sonra teniz oynayıp spor olarak yüzerken bizimkiler ev gezmesine gidip sarma poğaça yiyor. Yeterince açıklayıcı oldu mu yoksa daha detaya gireyim mi

1|0
    0|0
    • 2ay

Çok doğru. Mutfak zengin diye seviniyorlar

• Türkler dikkat etmiyor aşırı özgüveni ondan

1|0
    0|0
  • akraba evliliğinden

0|1
    0|0
  • Bir çok nedeni olabilir sigara sağlıksız beslenme harektesizlik çevre kirliği ağaçların aşırı azalması ...

0|0
    0|0
  • Kendine yeterince bakmayan, sağlıksız bir toplumuz. Ağır çalışma koşulları da ayrı bir etmen tabi.

0|0
    0|0
  • Diger ulkelere bsktinmi

0|0
    0|0
  • Bizim hastanelerimiz insan sakatlar sağlam girersin sakat çıkarsın belki de bu ile alakalı olabilir

0|0
    0|0
  • Spor yapmayan bir ülke normal..

0|0
    0|0
  • Cevabını bilmiyorum bilen varsa söylesin

0|0
    0|0
  • Alakası yok

0|0
    0|0
    • 2ay

Hayır burada çok

• 2ay

Eskiden tedavi olacak para bulunamazdı şu an hastalık varsa bebeklikten hallediliyor

• topluca belamızı vermiş

0|0
    0|0
  • yıpranma var insanlarımızda

0|0
    0|0
  • Spor yapmamak sağlıksız beslenmek ve çalışmak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...