Yardımcı olabilecek var mı?

nereden başlasam bilemiyorum. bu konuyu böyle bir platformda paylaştığım için bile kendimi kötu hissediyorum. önceden iş kurma denemesi sonucu 40bin tl kadar içeri girdim. saolsun ailem bunun yarısını kapattı. diğer yarısını da uzerime kredi yapıp asgari ucretle çalışıp ödemeye başladım. evimiz kira. esimde bende özel sektorde asgari ucretle çalışan işçileriz. yaşadığımız bu sıkıntılı zamanda ailemin ve eşimin desteği ile ayakta kalmayı başardım. şu an bile o dönemden kalan borçları ödemeye devam ediyorum. gel gelelim bu durum tum hayatımızı kötu etkiliyor. sabahtan akşama kadar çalışıp sadece borç öduyoruz. eşim bazen çok bunalıyor. ben ise onun bunalımını gidermek için onun karşısında sapasağlam durup onu teselli ediyorum. ancak içimde çok buyuk bir karanlık buyuyormuş gibi hissediyorum. eskiden haftada en az bir kez arkadaşlarımızla buluşup eğlenirdik. şimdilerde sadece eşimi gönderiryorum daha az masraf olsun diye. ben erkeğim. dayanma gucum daha yuksek. ama gunden gune eridiğimi hissediyorum. bu durumdan bir an önce kurtulamazsam kendime ya da birilerine zarar verecek konuma geleceğimi dusunmeye başladım. insanların hastalara yardım için para topladıklarını gördum. benim için de bir şeyler yaparlar mı? diye merak ediyorum. ne yapabileceğim konusunda hiç bir fikrim yok. kendimi kapısı olmayan bir odada hapsedilmiş hissediyorum ve oda su almaya başlıyor. gunden gune su seviyesi yukselmeye devam ediyor. bu süreçte kendimi dünyadan soyutladığım için hiç arkadaşım da kalmadı. sanal bir ortamda yarattığım kimliğimle bile bu konuyu açık şekilde paylaşamıyorum gizliden paylaşabiliyorum. gizliden de olsa bunu paylaşırken kendimi kötü hissediyorum. ızdırabımı anlayıp yol gösterecek arkadaşlara ihtiyacım var.

lütfen bana yardım edin.

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Şu hayatta parayla hallolabilcek hiçbirsey icin üzülmemeyi
    En sevdiğinizi tek sevdiğinizi toprağa verdğnizde anlıyorsunuz

0|0
    0|0
    • 2ay

öncelikle okuduğunuz için saolun. para ile hallolabilecek şeyler için uzulmuyorum. ben içinde bulunduğum durumdan uzgun değilim. hatta hayatımızı idame ettirebildiğimiz için kendimizle gurur duyuyorum. ben sadece boğuluyorum. gulumsediğimiz anlar bile zorlama oluyor benim için. evet sevidiğimiz birini kaybetmek gerçekten uzucu. sevdiğimiz birinin acı çektiğini görmek ve elden bir şey gelmemesi daha da yıpratıcı bir şey.

• 2ay

evet değil ama bizim içinde bulunduğumuz şartlarda cok uzun bir vadede kapatabiliyoruz bu borcu. ve bunu yaparken neredeyse cansız bir makine gibi hayata devam edebiliyoruz. beni nefessiz kalıyormuşum hissine duşuren kısım bu zaten.

• 2ay

Evliligini korumak zorundasin yol zaten zorlu birde tek basina kalirsan o yolda bunalima girersin

En İyi Erkek Görüşü

• Bu karamsar tablo mevcut durumunuzla ilgili sizce orantılı mı? 20binlik bir rakamdan bahsediyoruz. Bunuda kredilendirdiginizi söylüyorsunuz. Eşiniz ve siz çalışıyorsunuz. Kafamı dağıtmak için film, müzik daldım diyorsunuz. Peki ne o zaman size şu an hayatınızı askıya aldığınızı hissettiren? Sadece eskiden arkadaşlarınızla haftada bir buluşma yaptığınızı onun gerçekleşemediğini gördüm yazdıklarınızdan. Birde eşinizin bu durumdan bunaldığını. Ha şu ortada yaşadığınız süreç gecici sürec ve çözümsüzlük yok. Desenizki borcum var işten atıldım, kiramı ödeyemiyor karnımı doyuramıyorum o zaman durum farklı tabiki. Sizin bu durumunuz bile yok. Ve okudum bunun zenginliģininde farkındasınız. Yani aslında sorunları büyüten sorun bile olmayacak konuları sorun haline getiren yine kendimiziz. Yaşadığınız sıkıntıyı ve hapsolmuşluk duygusunu doğrudan borçla ilişkilendirmek ne kadar doğru? Sadece belirli bir süre tüketim kültürünün bir parçası olmayacak zaruri temel ihtiyaçlarınızı karşılayacaksınız hepsi bu. Ha sosyal yaşantı bakımindan bu rahatsızlığı hissediyorsanız onda da engeli kim koyuyor bir düşünün. Eşinizle dışarıya çıkmak, gezmek, gezerken sohbet etmek ücretli değil. Bu hem size hem ona iyi gelir birbirinizden de zamanla ayrı düşmezsiniz düşünceleri bireysel yaşama adına.

0|0
    0|0
    • 2ay

öncelikle yazdıklarımı okuyup cevap verdiğiniz için teşekkur ederim. goruşunuz yazdıklarıma bir karşı çıkış niteliğinde olmuş. söylediklerinize bazılarına katılıyorum. katılmadığım bir çok şey de olabilir. bunu sidik yarışı gibi bir tartışmaya dönüştürmek istemiyorum. sadece aynı şartlarda yaşamadığımızı, aynı olayları yaşamadığımızı bilin. belki sizin iradeniz benimkinden daha yüksektir. psikolojik olarak benden daha sağlam bir yapıdasınızdır belki. ama ben içinde bulunduğum durumu anlattım. belki ben bu süreci kaldırabilecek yeterlilikte bir insan değilimdir bilemiyorum. o yüzden yazdıklarınıza hem katılıyorum hem de katılmıyorum. çünkü sizin yaşadıklarım üzerine yaptığınız yorum benim içinde bulunduğum çöküntüyü geri almıyor. belki ben zayıfım. bilmiyorum. hayat herkesin altından kalkabileceği şekilde yürümüyor. güçlüler ayakta kalıp yollarına devam ediyor. ben güçlümüyüm bilemiyorum. sadece an itibari ile içinde bulunduğum durumu biliyorum.

• 2ay

Yazdıklarımda gücünüzü küçümsemeyin, onları hissisleştirmeyin yönünde. O zaman gücünüz varken kendinizi güçsüz hissedersiniz. Yazdıklarınızdan aslında gücünüz olduğunu, hatta eşiniz bu durumun altında bunalmasın diye kendinizden fedakarlık yapıp dik duruşunuz zaten anlaşılıyor. Demek istediğim kendinize bu haksızlığı yapmayın. Çıkış yolu şu haliyle bile devam etse zaten ortada iken umutsuz hissetmeniz ve bundan keyif almamanız, çıkış yolu yokmuş gibi gelmesi düşüncelerimizle alakalı. Tabiki yaşadıklarınızın bir bölümünü aktardınız belkide. Belkide aktarılanlar bende tam sizin istediğiniz gibi anlam bulmadı. O yüzden yazdıklarımda durumunuzu küçümser bir tavır hissetmemenizi arzu ederim. Çünkü gerçekten bu yönde bir gayem yok. şu an sistemden ayrılıyorum ama söylemek veya aktarmak istediğiniz bir konu olursa yine buralarda olacağım. Ne diyelim yarınlarınız içinizdeki umudu yeniden canlandırıp bu sıkıntılı dönemlerinizi kolayca geçirebileceğiniz güzel günlerinizi de beraberinde getirsin.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• 2.5 yildir aileme destek olmak adina tum kisisel eglence masraflarimi tamamen biraktim. Evden ise istende eve gidip geliyorum. Ve 5 ay daha boyle surecek. Degdi mi? Sonuna kadar degdi. Her gecenin ardindan gunes mutlaka dogar kardesim. Sadece sabret. Kendini filmlere verebilirsin. Ayriyeten dota gibi online oyunlar oynayabilirsin. Haniminla masraf cikarmayan eglenceler yapabilirsin. Hersey para degil

0|0
    0|0
    • 2ay

oncelikle okuduğunuz için saolun. sizin önünüzde 5 ay daha var ve buna guvenebiliyorsunuz. benim önümde daha tarihini belirleyemediğim bir durum var. filmleri dizileri oyunları da tukettim kafamı dağıtmak için. sabrediyorum ama sanki biri kafama torba geçirmiş ve aldığım her nefes bana karbondioksit olarak geri donuyor. iyimser önerileriniz için tekrar saolun.

• 2ay

çok saol desteğin için. bir gun mutlaka ararım. numaranı kayıt ediyorum.

• 2ay

Tamam anlastik :)

• Hep canımı sıkan şeydir. Şuna dikkat ettim. En mütevazi kadın bile mutlaka bir şeyler ister. Mutlaka bir şeyleri kafasına takar ve öyle olmasını umut eder. Olmadığında strese girer ve bunu mutlaka yansıtır. İçine atsa da yansıtır. Misal istediği bir eve kiraya çıkamasın bir alt sokakta kiraya çıksın canı sıkılır. Çıkamadığı evi kafaya takar ve eşine bunu yansıtır. Halbuki maddi konularda sıkıntı yaşamamaları için çıksalar da isteği ağır basar. Bu aklıma geldikçe eşim olacak insanın isteğini karşılayamamaktan çok korkuyorum. Herhalde en büyük yük bu. Ya başaramazsam diye ya tatmin olmazsa diye veya gerçekten mütevazi olmazsa diye. Çünkü gerçekten mütevazi dediğim karşı cins dahi bir şeylerden şikayet etti ve bu canımı çok sıktı. Bilmiyorum. ALLAH yardımcın olsun sadece seni anladığımı yazmak istedim.

0|0
    0|0
    • 2ay

öncelikle okuduğun ve goruş bildirdiğin için saol. belki evlilik insanı değiştiriyordur. bu konuda eşim gerçekten çok mütevazi olduğunu defalarca kanıtlamıştır. eşiniz olacak kişinin de gerektiğinde bu kadar mutevazi olacağına inanıyorum. emin olun siz onun ihtiyaçlarını karşılamayı başaramazsanız, mütevazi olmayı bir kenara koyun o sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışıyor.

• 2ay

Abi valla ne diyeyim bilmiyorum. ALLAH yardımcın olsun ne diyim. Sağol dediklerin benim için önemli. İNŞAALLAH eşim olacak insan benim takılmadığım şeylere takılmaz ve birlik beraberliğimiz daim olur. Sizin de daim olsun abi.

Yükleniyor...