Kadına şiddete karşı gerçekleşen şortlu eylemler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şortunu giy çık dışarı, özgür müsün? Kadına değil insana şiddet bizim sorunumuz...Özünde iyi insan iyi toplum denen götten bacaklı tanımın en nadide örneklerinin yer aldığı şiddet biçimidir.. Kadınlar ne yazık ki en yakınlarındaki erkeklerden (eş, sevgili, baba, erkek kardeş) başka otobüslerde metrobüslerde caddelerde yobazlardan da şiddete maruz kalıyorlar. Etrafında kadına kıza anaya bacıya şiddet uygulayanları görenler bir zahmet el uzatın artık!Peki bu yobaz terörü neden? Neden mi!! Çünkü bu yobaz tutamadı kendisini gözlerini dikip kızın bacaklarına baktı ve tahrik oldu. Nasıl olmasın? Kız şort (!) giymiş. Halbuki her yerde kendisini çarşaflara sarmış kadınlar görmeliydi. Hatta hiç kadın olmamalıydı etrafta. Ve sen şeytansın dedi kıza tekme atarak çünkü bu yobaza göre başı ve bacakları açık her kadın onun karısıydı.
Haber linki.

10|8
46|60

En İyi Kız Görüşü

• Ben o kadar rahatsız alıyorum ki göz göre yapılan gözle veya sözle yapılan tazcilerden bir elbise dahi giymiyorum aynen erkek milletinin istediği gibi. Ama buraya gelip İslam adı altında savunuculağa geçmeyin. Haşa siz kendinizi kim sanıyorsunuz da Allah adına karar verip cezasını uygulamaya geçiyorsunuz? Kim yani? Siz asıl İslam'a karşısınız. İslam hoşgörü dinidir zorlama değil. İslam'da kadına el kalkmaz. Hoşlanmıyorsan da saygı duyacaksın bu kadar basit. Bu sadece şort giymiş kadınlar için değil bu toplumun inatla gittikçe artan bütün kısıtlamaları için. Uyarırsın ama cezasını veremezsin. Otur oturduğun yere ahirette Allah herkese hesabını sorar.

11|2
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Bu konuyu dinle bağdaştıramazsınız. Kim neye inanırsa inanır. Bunun hesabını Allah dışında hiçbir canlı soramazda karışamazda. Etek giyen şort giyen dinsiz demek değildir. Eğer şort ya da etek giydiği için senin inancına göre bir cezası ya da günahı varsa inancının tam olduğunu söylediğin Allah zaten gereken cezayı verir. Bunun cezasını vermek hiçbir kula düşmez. Allah yapılan iyiliğide kötülüğüde kuşkusuz karşılıksız bırakmaz. Sen kulluk etmene bak o kadar çok inanıyorsun ya senden güçsüz birine şiddet uygulayarak kul hakkına girme sahip olduğun şeyleri iyi yönde kullan. Müslüman isen dinin hoşgörülü olmayı emretmiştir. Dininin gerekliliklerini yerine getir önce. Başkalarına şiddetle müdahale etme. Hayvan mısın sen? Sana nasıl davranılmasını istiyorsan sende başkalarına öyle davran. Fazla din konusuna değindim. İşin özü hepimiz eşitiz. Ve herkes başkasının yaşama hakkını ya da özgürlüklerini taciz etmediği sürece özgürdür. Kim ne isterse giyer. Hristiyanda olsa ateist bile olsa sana saygısı var ve senin dinine saldırıda bulunulmuyorsa sende zulm görene yardım etmiyorsan sende suça ortak oluyorsun demektir. Kimse güçsüze suçsuz günahsız yere şiddet görene tepkisiz kalmasın. İnsanlar konuşarak anlaşırlar. Konuşmayı bilmeyen varsa ben öğretebilirim. Herkes bütün insanlara yaradandan ötürü saygı duymak zorunda. Kıt beyinli gibi at gözlüğü takarak görmeyin olayları. Herkese iyi geceler.

7|4
    0|4
    • 2ay

Bu sadece din düşmanlığı ve bahaneleri de bu ve bunun gibi olaylar.. o at kafalılara da malzeme çıkıyor işte..

• 2ay

Musluman isen dinini saklayamazsin zaten :)

• 2ay

Uzatmanın anlamı yok ben müslümansam da beni ilgilendirir değilsemde beni ilgilendirir. Kullara söylemek için dine mensup olmadım dinim gerektiriyorsa ibadet toplu yapılıyorsa o zamanlarda hangi dine mensup olduğum anlaşılır ama söylemem. Zorunluluğumda yok.

Kızlar Ne Diyor 45

• Hz. Muhammed (s. a. v.) kadın haklarına saygı gösterilmesini istemiş, Veda Hutbesi’nde konu ile ilgili olarak şöyle buyurmuştur: “Ey insanlar! Kadınların haklarına riayet etmenizi ve bu hususta Allah’a karşı gelmekten sakınmanızı tavsiye ederim." (Müs-lim, Hac, 147)
    Kadına şiddet insanlık meselesidir. Tesettürlüyüm diye herkes benim gibi mi olmak zorunda? Bende tv lerde ünlülerin bikinili görüntülerinden hoşlanmıyorum. Ama banane onların hayatı böyle.
    Bunu islami ahlak için yaptığını kimse savunamaz. Bu daha çok kedi ciğer hesabı. Bizide gerici göstermeye çalışmış o şahıs. ALLAH ıslah eylesin.

7|6
    0|0
  • Zamanında turbanlilar okula alinmsdiginda ya da şiddete ugradiginda kimse boyle kalkinmadi simdi sortlu kiz olay oldu
    Neyse bu koza da yapilan doğru bey değil kesinlikle o adam çekmeli cezasini

8|10
    1|2
    • 2ay

Güzel yorum

• 1ay

kapanan kadınlar bu sınıfa girmez. kapanan kadın Müslümandır değil mi?
      Kuran ne der kadınınız sizin tarlanızdır istediğiniz gibi sürün*,
      kadınınızı dövebilirsiniz**,
      Dolayısıyla kocasından ya da babasından şiddet görmüş bir (Müslüman) kadın bu duruma karşı koyamaz.

Özet geçmek gerekirse. kullanıcı sözleşmesini okumadan imzalamış ve şimdi karşı koyma hakkı kalmamış bir insan gibi düşünebilirsin.
      *Nisa 34
      **Bakara 223

• 1ay

Dolayısıyla kapalı kadınların savunulacak hiçbir tarafı yoktur.

• Bende onun o çirkin suratını görünce tahrik olup öldürmek istiyorum mesela.. Ben başörtüsü taktığım için kimse bana karışmıyorsa o kızda şort giydiği için kimse ona karışamaz arkadaş bu kadar basit.. İnsanlar ne giyeceğini etrafına soracak değil.

4|6
    0|0
  • Tabi ki destekliyorum ve şu erkeklerden bıktık artık tüm kadınlar olarak, onlar nasıl özgür dolaşabiliyorsa bizde istediğimizi giyerek özgür dolaşabilmeliyiz. Herkes kendinden sorumludur ve herkesin kendi tercihidir. Hiçbir erkek bir kadına kıyafeti, konuştukları, tavrı, saçı, başı, makyajı için el kaldıramaz. Bunu kabul eden ya da destekleyen erkekler varsa da ki vardır bu dünya size ait değil beyler bunu önce bir o ufak beyninize sokun siz nasıl istediğinizi yapabiliyorsanız bizde yaparız. Bir kadın şortlu diye dayak yiyebiliyorsa bir erkeği de herhangi bir sebepten komalık yapabiliriz.

1|1
    0|0
    • 2ay

Bu yorum şiddete meyilli ve şiddet gösteren erkeklereydi, adamlara lafım yoktur 👍🏼

• Saçma olduğunu düşünüyorum.
    Kadına şiddete elbette bir kadın olarak karşıyım.
    Fakat bu vücudumu diğer erkeklerin gözlerindeki şiddete sunacağım anlamına gelmiyor.
    Belki erkekler bu eylemcilere tekme atmıyorlar ama hayal dünyalarında belki daha da kötü şeyler yapıyorlar.

2|5
    3|3
    • 2ay

Sadece kadının değil erkeğin de şort giymesine karşıyım.

• 2ay

şort giymesine karşıyım diyosun, kafanızmı güzel?

• 2ay

Evet karşıyım. Kadına şiddete de öyle.
      Altındaki cümleyi de okudunuz mu?
      "Fakat bu vücudumu diğer erkeklerin gözlerindeki şiddete sunacağım anlamına gelmiyor." Oradaki fakat, bu gibi bir eylemi desteklemediğim anlamında kullanılmış bir cümle.
      Türkçe konuşan birine Türkçe açıklama yapıyorum asdashdgj @karakalpak

• Adam "pantolon giyse DAHA AZ tahrik olurdum" demiş. Bu zihniyetten ne beklersin

5|4
    2|1
  • Sacma sapan seyler ya millet eylence ariyo sanki sen sort giyince kadina siddet olmicak bu isin temeli eğitim bunu gorun artik bunun sortla yok dovulmus yuz makyajiyla memelere ozgurluk sacmaliklariyla ilgisi yok

4|5
    0|2
    • 2ay

Kuranda kapanmayan müslüman kadın için ceza yok diyorsun yani? İlahiyat mezunu musun?

• 2ay

@Jodienaiden cezasi cehennem daha ne olsun ilahiyat mezunu degilim dindar bir muslumanim kuran ve din egitimi aldim surekli ve duzenli bu yasima kadar sadece kuran meali okursan sende bilgili olursun

• Ölsem dahi şort giymem. o kardesime yapilan saldirinin islamda hic bir yeri yoktur

3|7
    3|0
  • Feminen teyzeler iş başında. Çok güzel olmuş bence kadına dokunan eller kırılsın 😂 😂

2|2
    0|0
  • Kimse kimseye karışamaz.
    Kim ne isterse giyinir. Günahı da sevabı da kendine kimseye pok yemek düşmez.

2|2
    0|0
  • şort bahane ya bir tanede kapalı kıza saldırmıştı kaç sene önce hayvanın teki amaç kadınları öldürmek ne istiyor bazı erkekler bu kadar kadınlardan bilmiyorumki.

3|4
    0|1
  • Boyle insanlarin basina insallah bunlarla ilgili cok kotu seyler gelir boyle yobaz insanlarla yasiyoruz iste biz bir kadin bu ulkede yasayan bir kadin kara carsafla gezebiliyorsa veya kapanabiliyorsa ve bu garipsenmiyorsa etek giyen sort giyende garipsenmemeli bu bizim kendi tercihimiz donup bakanin dusuncesi mi benim etegim mi yobazlik donup bakiyosan karin kizin gibi olan kadinlara otur adamligini sorgula abaza hayvan

1|2
    2|1
  • Çok haklısın kesinlikle.
    İnsanlar önce bir şunu akıllarına sokmalı, başkasının kıyafetlerine karışma hakkınız kesinlikle yok. Karşınızdaki kadın gerekirse mini etek, şort, elbise giysin bu sizi ilgilendirmez karışma hakkı da vermez.
    Özellikle bir insanı kıyafetine göre yargılayamazsınız.

1|1
    0|0
  • Ne sacmaliyosunuz Allah askina adam kafadanmis
    Bence hepsi kurgu
    Gene müslüman bilmem ne layik ic catismasi cikarmaya calismayin bundan
    Kimsenin kimseye siniri asmadiktan sonra karistigi yok
    bir kac tane insanin yanlisi dine ya da o dine mensup insanlara mal edilemez
    Sizde yangina körükle gidip kekoluk yapmayin

5|6
    6|2
    • 2ay

Kadınlar dayak diyor kıyafetinden dolayı yangına körükle gitmeyelim mi?

• 2ay

Dediklerimi hala kavrayamamis ve salak salak konusmussunuz

• 2ay

Çoğul kullanmazsan sevinirim. Saygı çerçevesinde ben fikrimi paylaştım biraz saygı duymalısın sende

• Ya bir şey diyeyim mi? Şiddet denilen şeyi "Kadına Şiddet" diye sınırlamak bence kadına yapılan bir hakarettir. Sanki kadın afedersiniz aciz, muhtaçmış gibi lanse ediliyor medyada sürekli bu şekilde dillendirilince. Bizim sorunumuz sadece "Kadına Şiddet" değil bu ülkede. Genel olarak herkese karşı bir şiddet var Türkiye de. O yüzden orda burda "Kadına Şiddet" protestosu yapanların kadın olmaktan dolayı aşağılık kompleksine sahip olduklarını düşünüyorum.

0|2
    0|0
    • 2ay

Aynen cok doğru kardesim kadına şiddet yok insana şiddet var bır tekmeyle tutuklama mı olur diye Yeni akit gazetesi yazı işleri müdürü sen istediğin kadar sahip çık darp ve dayağa basit yaralamaya tutuklu yargılama ceza duzenlemesi geliyor gazeteyolculuk.net/.../...cin-tutuklama-olmaz.html

• 2ay

Valla hiç de yazma böyle şeyler, kadın güçsüzdür, korunmaya muhtaçtır, tabi ki fiziksel olarak bu böyledir.

• Giydiği kıyafetin açıklığına göre kadınları edepsizlikle suçlayan yobazlara çok kızıyorum. Ahlaktan bahseden bu yobazlar her türlü üçkağıdı dolandırıcılığı yapıyor kul hakkı yiyor ama mini etekli şortlu kadın gördü mü ahlak bekçisi kesiliyor. Hadi ordan riyakar herifler.

1|1
    0|4
  • Bazıları islam islam demiş burda ama. Her nolursa olsun islamda açık giyinen birinin yüzüne tekme atmak diye bir şey yok bunu da unutmayın. Ayrıca o kız müslüman olmak zorunda da değil. İnancı, giyinişi, görüşü her ne ise saygı duymak zorundasınız.

2|2
    1|0
  • Ya bak sorun bence şu. Aslında her toplumda böyle pis sapık yobaz tipler vardır. Bu it neden böyle? sorusu yanlış. Sorulması gereken soru bu itlere bu cesareti kim veriyor? Kim veriyor? Adam 3 gün sonra elini kolunu sallaya sallaya çıkacağına güveniyor, onun gibi olan binlerce sapığa şiddet meyillisine güveniyor, mecliste "kız mı kadın mı bilemem" diyen cumhurbaşkanına güveniyor.

1|1
    0|0
  • şort giymesine giyiyoruz giyiyoruz da kafalar degişmezse ne olucak yine şiddet cehaleti önlemek lazım önce..

3|1
    0|0
  • Iyikide yapmislar cok guzel yapmis burda yagmur yagiyor yagsa bile giyerim botumu giyerim sortumu giderim kise birsey diyemez diyende biber gazımı yer.

2|3
    1|2
  • Evet karşıyım hic bir insana şiddet uygulanmalı sort giyindi diye.
    Ama sort giyinmem

1|5
    0|0
  • Kuşundan bağlayıp avize diye sallandıracaksın böylelerini

2|2
    1|2
  • şort da giysem başörtü de taksam kimse karışamaz

2|4
    0|0
  • Erkeklere verilen güç, kadını ezsin diye degil korusun diye verilmistir. Tabi o zavallı ve onun gibiler erkek olmadiklari icin gucleri anca kadinlara yetiyor ne yazik ki.

0|4
    0|0
  • Bunun şortlu veya kapalılıkla bir ilgisi yok o yüzden tepki farklı şekillerde de gösterilebilir diye düşünüyorum zamanında nicelerine şahit olduk.

1|2
    0|0
  • Kesinlikle bir çözüm değil. Hemde belli bir kesimin siddete karşı çıktığını göstermek için ben bir kapılı bayan olarak bende eyleme dahil olmak isterim ama bu fikir bizi dışlayıcı siz kadın değilsiniz siz karşı gelemezsinizin cümlesinin başka bir şekli

0|3
    1|0
  • Destekliyorum

2|1
    1|1
  • Yapilan siddete sonuna kadar karsi cikiyorum cikmayan zaten insanligindan cikmistir. Ama senin gelip sortlu kadin yerine carsafli kadin gormeliydi tarzi ayrimci tutumun da bir yobazdan farksiz emin ol. Bunu protesti etmek icin sort giymem gerek duymuyorum dusuncelerimi konusarak dile getiririm ben

2|1
    0|0
  • Tekme yemeyelim sonra biz de

0|1
    0|0
  • Ne mutlu Türküm dedikçe özgürüz. Özgürde kalacağız çünkü ne yaparsan yap cezasız kalmaz

1|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    15

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 59

• İnsan yerine koyulmaması gereken tiple din, kültür, gelenek ayağına insanlara saldırıyor. Sorun bundan ibaret.

Başımıza ne geliyorsa bu ortaçağ yobazlarını insandan saymaktan geliyor.

5|3
    0|0
  • Bu sorunun çözümü yok gibi birşey... Şimdiki nesili geç zaten ama 5 yaşından itibaren ahlak öğretmek gerekiyo ki mümkün olsa bile ahlaklı bir nesil için en azından 15 sene gerek yani boşa kürek çekiyoruz sadece... Bilim kurgu filmlerinde ki dünyanın yok olması durumunu özlemiyor değilim...

1|1
    0|0
  • İnsanlar iki yüzlü tamamiyle basının büyütmesi bu işler. Aynı şekilde transları kadından saymayan kızlarımızdan bahsediyoruz yıllarca tekmenin dayağın hasını yediler kimse ses etmedi. Hergün karı kız kavgaları görüyoruz bunlar tekme atınca da bu kadar yaygara kopmuyor. Erkekler mi ulan onlar yürüyüş şeklinin bozukluğundan bırak tekmeyi kurşun bile yiyebiliyorken salak bir karının yüzüne tekme yemesini aylarca gündemde tutacak olan hiç kimse samimi gelmiyor. Aynı düşünce yıllarca baş örtüsü takıyor diye ordan burdan kovulan bir tekmenin verdiği acının bin katını veren sözlere maruz kalan insanlar aynı duruma düştüğünde susuyordu da ne değişti hayatınız da. Türbanlıya da travestiye de şortluya da erkeğe de hayvana da el kaldıran herkesin canı cehenneme. Burada kadına kalkan tekme değil söz konusu şort savunucularının medyayı kullanması başka bişey değil. Tekme yemişmiş vah vah çok üzüldüm ne büyük acı Türkiye de daha büyük acı kalmamış heralde

1|0
    0|0
    • 2ay

Klasik kıt beyinli türk erkeği nihayet bir abazan hakettiğini buldu ya nasılda kudurmuş

• 2ay

Ahahahaha sen daha şimdiden boka benziyorsun hele maneviyatın daha da iğrenç iğrençliği tanımlanamaz gübre beyinli yobaz

• 2ay

@Sharpaquos Annen de oyle diyordu bak ne oldu şimdi bir kalıp sabuna gitti

• Etme cahilline muhabbet küstürürsün! Silme gtnu cam kırığı ile cizdirirsin!
    Atmamda iyi demiş. Yani toplum için de giyin meyi bilmiyenle muhattap olma bakma kötü sen olursun böyle bir duruma düşersin cahill çok özeliklede kadınlar için geçerlidir. Mini, , Dekolte, Beyaz pantolon, bikini giyen kendine giyer. bakmadığım için hata umursamam yok sayarım Türban, edepli giyen insanı gördüm de her daim gurur duyar Allha dua ederm bacılarm cahill yerine koyanlara ben karşı duyarm onlar dan Allah razı olsun diyer lerine de Allah gönlünce versin Kardeşim Eywallah. ..

0|2
    0|0
  • Kadına şiddete hayır.

1|1
    0|0
  • Once bu toplumda ARAP KULTURUNUN terkedilmesi gerek cunku bu bize 12 eylul 1980 de tepeden giydirildi. Dikkat edi Fetocular 40 yılllık yapılanma nurcular naksibendciler ismailaga cemaatleri.. topluma yon veriyor
    o yuzden siddet ve baskı ile ic iceyiz.

0|3
    0|0
  • Ülke yobaz arapçı dincilere birakilmayacak

2|3
    0|1
  • Genellemeye gerek yok şerefsiz her iki cins içinde de var. Destekliyorum böyle eylemleri ama suyunu çıkarmadan. Bu tip olayları erkek düşmanlığına çevirmek de yobazlıktır.

0|3
    0|0
  • Hukukun üstünlüğüne, adaletin terazisine saygı göstermeyip 2 tane üfürükçünün peşinde koşan, kasımpaşa yobazının peşinden giden bir halkın geleceği diyorum... Arapların pislik ki ne pislik alışkanlıklarıyla bezelenmiş sözde şeriadi yönetim yanlıları ülkenin her yerinde.. Ne yazık ki bu insanların yaptıkları yanına kar kalıyor. İğreniyorum...

0|2
    0|1
  • Sorunumuz KADINA Şiddet değil.
    İNSANA ŞİDDET!
    Sana katılıyorum.
    Bu olaylar ardınca yapılan Feminist gösteri ve SÖZDE HÜMANİST gösteriler sadece Gösteriştir.
    Gerçekten insanları düşünen yine GERÇEKTEN İNSAN OLANLAR yani Bizleriz.
    Feministler değil. ;)

0|1
    2|2
    • 2ay

Eksileyen sözde İNSANSEVERLER 8 martta Erol çetin boğazdan atladı, 2 kadın atla hadi diyerek onu intihara teşvik etti.
      Uzmanlar intihar etmeye teşviğin cezası en az 5 sene olmalı diyor. Kadınlar serbest!
      Hani insan seviyordunuz siz?
      Sizin tek sevdiğiniz çıkarlarınız ;)

• herif de giyimini beğenmediğime vururum demiş sen kimsin lan?

2|2
    0|0
  • Birazdan bir yobaz gelip buraya yazar giymeseymiş müslümansa müslüman gibi giyinsin diye sonra ben yine sinir oluurum. Ulan şu itoğlu itler dışarda denk gelse de ağzını burnunu dağıtsak...

0|2
    0|0
  • biz erkeklerin içinde adam olmayı beceremeyen şerefsizler var gardaş allah onların bin belasını versin şiddetin hertürlüsüne karşıyım bilinsin gardaşım

1|2
    0|0
  • Kimse kimsenin giyinmesine karışamaz Herkes Özgür Keske bu Kalkınmayı zamanında Okula alınmayan Ezilen dövülen Dişlanan TURBANLI kardeslerimiz icinde Yapsalardı

2|1
    0|0
  • Çok yanlış ne kadar hoşuma gitmesede ben karışmam kadın şiddeti de kınıyorum ne oluyorsa olsun hangi koşulda olsun şiddete hayır

1|1
    0|0
  • Tamimiyle egitimin bozuklugundan kaynaklanan bir sey olayı tetikleyeni cozmedikce bu böyle devam eder

0|1
    0|0
  • Yav adamın akli dengesi yokmuş...
    Allah kimsenin başına vermesin. Gerçek mümin, kimseye şiddet uygulamaz...

1|1
    0|1
    • 2ay

Bir yobaz facesinde kendı sosyal medyasında cihatcı ve seriatcı gruplarda yorumlar fotolar paylasacak Seytan diyor ki baslıklı fotoda başı bacağı açık her kadın benım karımdır diyecek ve bu eylemi gerceklestirecek sonrada akli dengesi yok denicek YEMEZLER... senden benden akıllı o yobaz tatlı su kurnazı herseyi dusunmustur bu eylemi hareketi yaparsam bana bir sey olmaz deyıp herseyi hesaplamıstır bir tek sey dısında SOSYAL MEDYA 'yı daki çığ gibi buyuyen sert tepkilerden sonra tekrar yakalama kararı cıkartıldı kı bu emsal teşkil etsin ki artık basit yaralama ve darp olayında tutuklu yargılama duzenlemesi geliyor bırı bırını dövmeye karar verdiği zaman nasıl ve ne kadar ceza alacagını bilecek artık Hayırlı olsun milletimize siddet toplumu olmustuk

• 2ay

@ufaklikkvelet Dur sakin ol şampiyon. Bende seninle aynı fikirdeyim. Bu ülkede bir çok hoca, din adamı var o zaman onlarda yapardı aynı hareketleri :)
      O adam gereken cezayı alır merak etme...
      Defterini dürerler.
      Tam ters şekilde düşünen piskopatlarda var.
      Herşeyin aşırısı zarar...
      Son olarak eğer bir ülkede faili meçhul cinayetler değil bir tane bile varsa o hükümet istifa etmeli...

• 2ay

Gorüşün için tesekkurler katılıyorum

• kadına el kaldıranın annelerinden kaynaklı olmayan bir or*spu çocuğu karakter e ruha sahıp olduğunu düşünüyorum

0|2
    0|0
  • kaç gündür düşünüyorum çok yanlış bir tavır ve harekettir herkes özgür dür düşüncesinde giyimin de vecyazarı tarzında saygı duymak gerekiyor

0|1
    0|0
  • İnsanlar tepkilerini tabi ki göstericek susan bir toplum yaptınız zaten. Adelet olmadığı için o insanlar sokakta. Her türlü siddetsiz eylemin yanındayım
    #alperencigenclik

0|1
    0|0
  • ya abi nasıl bir ülke olduk ya😔

2|1
    0|0
  • Zihniyet meselesi geri kafalı yaratık bunlar. Bu ülke sistemminin ceza hukuku değişmeli!!!

1|1
    0|0
  • Bu kampanyaya ilk katılanlardan bırı olarak kadına sıddetın karsısında olmaya devam edecegımı belirtirken kadına getrk fiziki gerek psikolojik butun sıddetler insanlık dısıdır hayvancadır!!!

0|1
    0|0
  • İsteğini yapmaz karısını döver,
    Kumar oynar, kendisine hesap sorulur, karısını döver,
    Bana yan baktın diye karısını döver,
    Zevke gelir yine karısını döver.

Bunu yapan erkeğin gücü karısına yeter. Bunları iyice döveceksiniz!

0|2
    0|0
  • İnsanlar yer arıyor herşeye eylem eylem iki dk oturmazlar bir tane densiz kıza tekme attı cezasını gördü umarım da şortlu eylem ne mk Ruslar gibi çıplak eylem yapsınlar bari daha özgür olurlar soyunmak özgürlükse bende soyunayım bari

0|1
    0|0
  • Toplumca şizofren olduk.

0|2
    0|0
  • katılırım kadınlarımıza tam destek

2|1
    0|0
  • yobaz arap kültürü yüzünden bu haldeyiz.

3|2
    2|0
  • Ulan el kadar bebeğe tecavüz edildi kimsenin sesi çıkmadı yazıklar olsun

0|2
    0|0
    • 2ay

Haklısın bız millet olarak ılla kendı gozumuzle gordugumuzde duygularımızla tepkı veriyoruz ayruca sunu unutmamak lazım artık sapıklara cocuk istismarlarına ve cinsel suclara devlet turk ceza kanununda duzenlemeler yapıldı sanırım cok agır cezalar verilıyor kesınlıkle de hıc bir sekılde takım elbise iyi hal tahrik vs indirimler almıyor ama nedense bu tür ciddi cocuk istismar suc haberleri cok medyaya yansıtılmıyor belki de bilinçli olarak yonetmelik kararları olabılır 😞

• 2ay

Nerelisin kardeşim sen

• 2ay

Çatalca hayırdır 😀

• bir öğrenemediniz saygı göstermeyi ateist Müslüman saygı göstermiyor Müslüman ateist ya da açık gezene.. saygı yok çünkü ahlak diye bişey yok bunlarda.. heeee ayrıca dip not : kapalı kizlara zamanında ne eziyetler ettiniz ne eziyetler okullara almadiniz... yaaa şimdi onlarda size aynısını yapıyorlar diye canınız mı sıkıldı.. ayrıca onlar öyle bişey yapmaz kötülük yapana iyilikle karsilik verir benim ahlaklı Müslüman kardeşlerim... dikkat vicdanlı ahlaklı kardeşlerim diyorum gerisine kefil değilim 🤐😊

0|0
    1|1
  • Erkekler Devam
    29
Yükleniyor...