Mendil Satıp Çalışan Okula gitmeyen Küçük Kız?

Bugün her zaman gittiğimiz cafeye gittik arkadaşımla. Orada otururken ara sıra yanımıza gelen küçük bir kız vardı bugün biraz sohbet ettik kız 12 Yaşında hiç okula gitmemiş mendil satarak geçimini sağlıyo 6 kardeşlermiş en büyükleri 19 yaşında ve sanırım hiç biri okumamış Babası evde çalışmıyormuş kızın kazandığı para ile alkol alıp eve bakıyormuş tabi diğer kardeşlerininde parası ile Annesi yanlarındamı değilmi çelişkili konuştu ama sanırım yanlarında değil ama hayatta. Çok üzüldüm haline masmavi gözleri durup durup düşünüyorum bu kız için ne yapılabilir doktor olmak istiyomuş hayallerinde Çocuk polisi ile iletişime geçilse ailesinden alırlar mı acaba yanlış bişeyde yapmak istemiyorum önerilerinizi bekliyorum

BOŞ YORUMLAR ATMAYIN SAYGINIZ OLSUN.

0|2
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• bence hemen bir şey yapma kızı sürekli görüyosan yönlendir hayat için. bu saatten sonra bir eğitimci olarak söylüyorum , bu lanet eğitim sisteminde çok ilerleyemez. ve babası göndermez. onun yerine mesleki kurslara (halk eğitim) katılmasını sağla bulunduğun yerde ve sende katıl aynı yere. oradaki öğretmene durumu anlat. doktor olmak istiyosa mat. sart en azından bunu ona öğret. sonra açıktan okuyup lise denklik alsın ve sayısal derslerini versin. ondan sonra iş biraz ona düşecek. hayat ona erken yaşta tokat atmış ya acıya dayanıp senin gibi temiz kalpli insanların yardımıyla hayata tutunup senden benden daha güçlü bir kişiliği olacak ya da üzülerek söylüyorum ki hayat onu yutacak. bir kız için hayat çok zor. Allah yardım etsin... bu söylediklerim sadece grüsüm isteğim değil bunu da belirteyim de yanlış anlaşılmasın...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Niceleri var sokaklarda, hepsini kurtarmak, gelecek sağlamak kolay değil, ama en azından elimizden geleni yapmamız gerekiyor kesinlikle

1|1
    0|0
  • Öz babasından almanın öyle kolay olacağını sanmıyorum. Çocuğun babasından şiddet falan görmüş olması lazım. Ayrıca bir çocuğu babasından ayırmak aşırı üzücü. Babasını sosyeteye kazandırmak adamı bir şekilde iş bulmaya zorlamak daha sağlıklı bir çözüm olabilir bütün aile için.

1|1
    0|0
    • 2ay

Babası ile tanışmayı falan istesek korkusundan istemeyebilir ama denerim bakalım.

• o çocuk hepimizin çocuğu evladı ben çok üzüldüm sen onu muhakkak bir polise ya da sivil toplum derneklerimi ne desem iletişime geçmen lazım ve sonucunu bana yaz lütfen okusun ya ve o babayı zincirlere bağlasınlar

1|1
    0|0
  • Polise verin en azından okuma şansı olur

1|1
    0|0
  • Eğer İstanbul'daysan bişeyler yapmaya çalışırım.

1|1
    0|0
  • Çocuklar için Polislere ya da Meb'e başvurabilirsin o küçük kız için babası sağlamsa ona ceza verirler görsün bir çalışmak neymiş

1|1
    0|0
  • okurken ağladım mk.

1|0
    0|0
  • Polis Çocuklara Dokunamaz Hiçbirşey Yapamazsınız

1|1
    0|0
  • By durumu bir avukatla görüşmek daha doğru
    Polis çoçuk şube sadece uyarır geri ailesine verir

1|1
    0|0
  • onlar hep iskender yiyiyor para verenler döner ekmek sıyırıyor bu nasıl akılsızlık?

1|1
    0|1
    • 2ay

Yok be kız gerçekten samimi karşında olsa oturup konuşsa emin ol anlarsın ben öyle insanların farkındayım ne b*k olduğunun ama bu farklı.

• 2ay

Mevzu burda ne yenip ne dendiği değil okumak bir çocuğun hayatı. Kime ne anlatıyorum ya Bak Allahın adını veriyorum Allah aşkına yorum atma.

• 2ay

işine gelmiyor gerçekler iyi geceler.

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...