İnsanlar neden "selam" dendiğinde selam demek yerine "merhaba" der?

sizce sebebi din olabilir mi?

• inanmadıkları için
    12% (4)27% (6)19% (10)Oy Ver
  • sebebi yoktur
    28% (9)32% (7)30% (16)Oy Ver
  • bu ne saçma soru
    50% (16)27% (6)41% (22)Oy Ver
  • bilmiyorum
    10% (3)14% (3)10% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bence aleyküm selam denmeli

2|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Bende genelde merhabalar diyorum ağız alışkanlığı malesef benimkisi.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ben aleyküm selam derüm ahsj

2|0
    0|0
  • Selam daha cıvıksı
    Merhaba daha resmi

2|0
    0|0
  • Sebebini bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Arap düşmanlığı bunun adı

1|0
    0|0
    • 2ay

Ne alakası var illa yalaka olmak mı gerek belki nötr olabilir ya da her ırka yaklaştıgı gibi yaklaştıgı gibi yaklaşıyordur. Sen neden korelilere samimiyet göstermiyorsun sözlerinde o zaman onlara düşmansın. Senin düşüncen bu işte. Araplara düşmanlık değildir bu. Tercihtir. Ha bu arada belli ki yobazsın. Ama isteyen istediğine inanır. Ayrıca devletin dini islam olsada kağıtta islam yazsa da zorla kapattıgınız onca kadın olsada yüreklerindeki inanca işleyemezsiniz. Yani özgür düşünce her zaman var olacak.

• Selam demek çok itici.
    Merhaba daha bir sınır belirliyor

2|0
    1|0
  • sence ne farkı var

1|0
    0|0
    • 2ay

bilmiyorum :)

• 2ay

peki teşekkür ederim

• 2ay

rica ederim. ben teşekkür ederim

• Merhaba da bizim güzel selamlarımızdan biridir. Yobazlar Günaydın Merhaba gibi selam verme şekillerini sevmezler

1|0
    0|0
  • selam dersen selam derim , merhaba desende selam derim , daha olgun hissettiriyodur merhaba demek:)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Merhaba kelimesini daha çok seviyorum, şu sorgulamayı bilime adasaydiniz şimdiye aya çıkmıştık.

1|1
    0|0
  • Selamün aleyküm desen merhaba diye bir karşılık alsan böyle düşünmeni anlardım ama bu bahsettiğin durumun sebebinin inançla alakası yok bence.

1|0
    0|0
  • Selam demeyi sevmediğim için demiyorum hele bir de selaağğm diye uzatanlara uyuz oluyorum. Merhaba kibar kalıyor yanında. Ayrıca insanlar selamünaleyküm demek yerine selam diyorlar gibi geliyor bana türetme gibi kısaltme gibi bir kelime ne bileyim hoş değil.

2|0
    0|0
  • Ben de merhaba derim. Dinle alakasi yok. kimsenin dinine de ya da inancsizligine karisamaz kimse zaten, bu ne saçma soru harbiden

2|0
    0|0
  • Sebebi o olan da vardır ki kimsenin görüşüne karışılmaz. Merhaba demek istiyordur canı der yani onu seviyordur der. Kişiden kişiye değişir belki dikkat bile etmiyordur cümlelerine

1|0
    0|0
  • slk olduklarından

1|0
    3|1
  • Canı öyle istemiş.

1|0
    0|0
  • keyfe göre herkes düzenli insanlar daha çok merhaba diyor ama

1|0
    0|0
Yükleniyor...