Ateist biri hakkında düsünceleriniz?

Soru basit. düsünceleriniz?

0|0
19|21

En İyi Kız Görüşü

• Birşey düşünmem herkesin kendi seçimi

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ateistim demesi icin once incili tevrati kur an i okumus olmasi gerekiyor ustune bircok kitap okumuş bilgisinin son derece yuksek seviyede olmasi lazim eger bunlari yapmadan ateistim diyosa ozentidir nr oldugu belirsizdir. Bunlari yapan bir ateistse dusuncelerim cok olumlu olur.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Herkesin kendi tercihi.

0|1
    0|0
  • Benden uzak Allaha yakin. :D

0|2
    1|2
  • Dusunen insandir

1|1
    3|3
  • Allah selamet versin

1|2
    0|1
  • Dünyada Allah'in varligini belirten okadar isaret varken bunu secenlere birsey demiyoru. Herkez kendi secer.

0|0
    0|0
  • öyle bu arkadaşım vardı çok ters dusuyoduk anlasamiyorduk ama birbirimize karşı anlayışlı olurduk hep

0|0
    0|0
  • Tanrı inancı olmayan kişi

0|0
    0|0
  • - olamaz mı?
    + olabilir.

0|1
    1|3
  • Onunla oturup musluman olmasini isteyemem. Ya da inanca sahip olmasi icin ugrasamam. Kalpte olur diye dusunuyorum ben. Hee ister, sorguluyordur inanmak icin bilgili olan bir amcam var onunla gorusmesinde yardimci olurum. Ama dedigim gibi, hakkinda eksi ya da arti bir sey dusunmem. Kalpten gelir bu, ugrasmam. Herkesin dini kendine. Ateistleri elestirip yerin dibine sokanlar da ilk insanlarin tercihini elestirmeden once kendi dinini ogrensin diyorum. Iyi aksamlar, hayirli geceler simdiden.

0|0
    0|0
  • Karşılıklı saygı oldukça sorun olmaz

0|0
    0|0
  • olumsuz değilim ama yani nasıl inanmıyolar ben anlamıyorum bir çok ateist , deist arkadaşım ikna olamıyolar

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey düşünmem

0|1
    0|0
  • herkezin düşüncesi kendisine ha sen öyle düşünürşün ben böyle

0|0
    0|0
  • Ateist biri diye düşünürüm

0|1
    0|0
  • Allah ıslah etsin.

0|0
    0|0
  • nothing

0|0
    0|0
  • ne düsünmeliyim? herkesin kendi tercihi ister inansin ister inanmasin bunun icin kimseyi asaglamam veya hakaret kavga asla etmem kendi tercihi

0|0
    0|0
  • Cesurdur

0|1
    1|2

Erkekler Ne Diyor 20

• Zavallıdır. Tutunacak hiç bir dalı yoktur. Gerçeklerden bahseder kendince felsefe yapar ama onun bildiği gerçek esrar içip bira yudumlamaktan ibarettir. Hayat tecrübeleri oldukça azdır. Tanrıyı reddettikleri için onun öğretilerine de sıcak bakmazlar. Çalma çırpma zina yapma hak yeme öldürme gibi yasakları pek takmazlar aynı şekilde aileye saygı sevgi gibi kavramları da pek takmazlar. Kısaca iyi olan herşey onlara batar. Ateist kardeş elin evli kadınını düdükleme bak çok günah desen ağzını bırakıp kçıyla güler ve aklı sıra seni eleştirir. Ateistlerin sağlam bir hayat görüşleri olmadıkları ve onlara göre ölünce yok olup gittigimiz için bir çok manevi değerin hiç bir anlamı yoktur onlar için. Dolayısıyla ne kadar kibar olursa olsun ne kadar jentilmen olursa olsun ağzı ne kadar laf yaparsa yapsın bir ateiste güvenemezsin. Onun yaşamak için ciddi bir sebebi yok.

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Nötr. Ben de ateistim ama öyle insanlar var ki "ulan" diyorsun... Senin ben kafana mıçayım 😂 Özellikle Ateizm gibi "insanı ortak bir noktada" buluşturmak gibi bir amacı olmayan fikirler için daha zor bir durum tüm ateistlerin birbirine benzemesi

0|0
    0|0
  • Herkesin hayatına kimse karışamaz. O şu şekil düşünür. Bu şekil düşünür. Şu şekil düşünür.

1|1
    0|0
  • Elhamdurillah müslümanım deyip bilgisiz bilgisiz gezenden daha cazip geliyor...

0|1
    0|0
  • Zeki, sorgulayan, bilgili insanlardır.

0|1
    0|0
  • benden bir tık daha cesurdur

0|1
    1|2
  • Ateist arkadaşlarım oldu.

0|1
    0|0
  • sırf hava olsun diye ben ateistim diyen değişikleri saymazsak cidden bilgili bir ateiste sonuna kadar saygı duyarım adam en azından araştırmış kitaplar okumuş tanrının olmadığına karar vermiş ve inanmıyor kendi tercihi kimse karışamaz ayrıca tanıdığım bilgili ateistler ben müslümanım diyen bir çok kişiden fazla din bilgisine sahiptirler o yüzden fazla söze gerek yok

0|0
    0|0
  • kendi kendilerini kandiranlar. bilim Allah yok demez sadece Allah yenmeye ve hayatimizdan cikarmaya calisir. bu da imkansiz oynamak. ateizmde eski inanc kaynaklidir Allahtan dua yi kesip gucsuz biramayi amaclar. bilinc altinda bu yatar. aslinda yunan kaynaki mitolojik inancli.

0|0
    0|0
  • başı boş olan biri

1|1
    1|3
  • Ateist, öncesinde dini bilen biridir. Sonradan tüm dinleri red etmiştir. Çünkü sorgulamıştır.( Dinde sorgulamak günah) Fiziği, kimyayı, biyolojiyi, arkeolojiyi, astronomiyi iyi biliyordur. Çünkü herşeyi araştırıp birbiri ile ilişkilendirmeye çalışmıştır. Herşeyden önce dürüsttür. Çünkü dürüst olmak için bir dine ihtiyacı yoktur. Vijdanı ile barışıktır. Cennet için iyilik yapmaz. İyiliği erdemli bir davranış olduğu için yapar.

0|0
    0|0
  • Kafirun suresi aklıma geliyo sonra kendi yoluma bakıyorum.

0|1
    1|0
  • tecrubesiz derim. cunku hayat kesin konusulacak bir yer degildir. yani allah vardir tanri vardir veya yoktur. bunlari soylemek cok iddiali.

0|0
    0|0
  • Vallahi ya ergen özentisidir ya da psikolojisi bozuktur ateizm psikolojiyi bozuyor çünkü

0|0
    1|2
    • 2ay

Bozmuyor yani benimki düzgun hala.

• 2ay

Ateist misin? :D Dostum bu düşünceni 2dk' da çürütebilirim :D Biraz bilimsel konuşacak olursak ateizmde bilim bilimle çelişiyor. Bugün bilimde bir şeyin yoktan var olması imkansız. Evrenin big bang ile oluştuğunu bilirsin. Ama big bang çok daha önceye dayanır öncesinde bir toz duman kütlesi vardı peki bilimde yoktan var oluş yaratılmaksa bu toz ve enerji nasıl kendi kendine oluştu? Üstelik bilime göre bu imkansız ve evren tesadüfen oluşmak için fazla mükemmel Hawking diyor ki ''evrenin genişleme hızı o kadar kritik bir orandadır ki ;
      big bang' ten sonra birinci saniyede bu oran eğer, yüz bin milyon kere
      milyonda bir daha küçük olsaydı, evren şimdiki durumuna gelmeden kendi içine kapanarak çökerdi.'' ve böyle binlercesi var dünya güneşe 1 cm yaklaşsa yanardı hikayesi yanlış ama bundan daha kritik oranlar var ''muhakkak ki biz herşeyi bir ölçüye göre yarattık.(kamer suresi 49)'' Ve şu eski ateistin konuşmasını izleyebilirsin https://www.youtube.com/watch?v=xjLbxmSJTVI

• nötr ama onun bunun dinine b*k atarlarsa gomuyorum yere

0|0
    0|1
  • çoğu insanları dinder çıkartmak için hayatını harcar

0|0
    0|0
  • Saygısız olurlar sevmem

0|0
    1|0
    • 2ay

Hayır bilgimi anlatırım saygımı bozmadan. Ama benim bilgim sana fazla gelir ve sen bunu bilgisizlik gorursen o baska

• 2ay

İnançlı bir insanın yanında bildiklerinizi anlatmayın mümkünse hiç bişey yokken kızın bir az önce sorup açıp saçma sapan şeyler yazmış hoş değil

• saygı duyarım. herkesin inancı kendine

0|0
    0|0
  • Ben ancak dua ederim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...