Ya numarali gözlük alsam ne kadardır?

Ya benim gözlüğüm vardı devletin verdiginden almistim ancak kayboldu ve acilen yenı gözlük almam lazım. Doktora gidip yazdırmam mi lazım hakkım var mı bilmiyorum hiçbir fiktim yok bu konu hakkında bilen biri yardımcı olablir mi? Ne kadardır ne yapcam?

0|2
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• 50-60 tl den ucuz gözlük yok ücretli alırsan tabi kurumdan ücretsz alırım dersen muayene olup reçete yazdrman gerek hakkın var mı yok mu onu da edevletten de bakabilirsn herhangi bir gözlükçüden tc numaranla öğrenirsn

0|0
    0|0
    • 2ay

Çok teşekkürler yaa cidden 😊😊

• 2ay

😀😀😀 neyse yaa yarın gözlükculere gideyim ozaman

• 2ay

Evt önce oraya uğra duruma göre dr gitmene gerek kalmayadabilir çünkü ☺️

En İyi Kız Görüşü

• ne zaman almiştin daha òncekini

0|0
    0|0
    • 2ay

Henüz yeni 5 6 ay

• 2ay

alamazsin devlet karşilamaz 3 sene falan geçmesi gerekiyor sanirim. bunu bir gözlükçüye gidip ögrenebilirsin ama büyük ihtimalle karşılamaz

Erkekler Ne Diyor 13

• Kaliteli cam 70 tl çercevede 50 - 500 arası değişir ben rayban aldım ince çerceve 360 tl tanıdok birini bul yoksa kazıklıyolar

0|0
    1|0
  • Kiz ne ugrasiyon, hemen yaziyorsun adresi yolluyorum sana ))) ya da KS de kampanya yapalim @Ceydaaa18 e gozluk icin pamuk cebe )))

0|0
    0|0
  • Edevlete giriyorsan orada yazıyordu sanırım alıp alamama durumun

0|0
    0|0
  • Yeniden doktara gidip muayne olursun gözünün şu anki durumuna göre yeni numaralarını yazar reçetene. Kalitesine göre 100 liradan başlar 1000 liraya kadar gider gözlük ve camlar.

0|0
    0|0
  • göz doktoruna gitmelisin

0|0
    0|0
  • 500 TL

0|0
    0|0
  • Sekiz

0|0
    0|0
  • Ben 500e aldım mesela

0|0
    0|0
  • Numarasını biliyorsan git eczaneden al. Camın ikisine (organik) 30 liradan fazla verme. Çerçeve ile birlikte en fazla 150 lira ver

0|0
    0|0
  • 10 15 cm falan

0|0
    0|0
  • yazdırman lazım kafana göre alaman bide 100 tlden başlıyor

0|0
    0|0
  • Ben 180 vermiştim 4 ay önce

0|0
    0|0
  • Yıllardır gözlük kullanıyorum söyle bakim teker teker

0|0
    0|0
    • 2ay

Yav delirdin 500 diyorlar. Ya gözlük almıştım doktordan daha önce devletin verdiklerinden yani para vermemiştim hiç. Smdi kay oldu gözlüğüm henüz yeniydi ayrica 5 6 ay olmuştur yeni bir tae acilen almam lazım tahtayı falan hiçbir şekilde göremiyorum çünkü gidip önce doktora yazdırmam gerek sanırım yazdırdı tamam hakkı yok sanirm onuda biliyorm ama ne kadardır o gözlük

• 2ay

Hehe sen yine iyisin benim gözümdeki 1400 tl numaralı gözlüğü pahalı yapan şeyler yüksek numara ( özel yapım oluyor yüksek numara gözlükler astigmad 4 mesela) kaplamalar ( bende 4 farklı koruyucu kaplama var ) cam inceltme ( benimki %55 inceltilmiş) çerçeve ( persol ün karizmatik hafif dayanıklı çerçeveleri var ve pisaya göre pahalıdır çünkü el yapımıdır ) dolara göre fiyatlar değişir

• 2ay

Saol 😊😊😊

Kızlar Ne Diyor 5

• Evet doktora gidicen ilk önce

0|0
    0|0
  • Doktora gidip yazdirilsan bir kısmini sigorta karsiladığı icin daha uygun fiyata almıs oluyorsun.

0|0
    0|0
  • eğer cam hakkın varsa, 50 lira civarında alabilirsin.

0|0
    0|0
  • Fiyat araşığı değişir markaya göre

0|0
    0|0
  • 4 yil dolmadiysa devlet karsilamaz. Yeniden doktora gidip yazdir en kotu gozluk cerceve filan 200 tl gelir

0|0
    0|0
Yükleniyor...