Bir Müslümanın kendini her yönden geliştirmesi lazım değil midir?

Bir Müslüman olarak müslümanlara asla geri kafalı diyemem. Yalnız kendini sadece dini yönde geliştirmiş ve dini kitaplardan başka bir şey okumamış insanların çok sabit kafalı ve dar dusunceli olduklarını görüyorum. Biz muslumanlar kendimizi pekçok yönde gelistirmemiz gerekmez mi? Sizce de böyle değil mi?

Güncellemeler:
2ay Sizce?

1|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Japon üstat fizikçi michio kaku bir sözü geldi aklıma geldi - Müslüman alimlerin, bilgi edinmeyi, sadec Kur'an'da buyurulmuş gibi, sadece dini bilgi olarak yorumlamaları, dini bilgiden gayrısını İslam dışı görmeleriyle, büyük İslam medeniyeti inişe geçti. Sonuç olarak, Müslümanlar bilim, matematik, tıp ve diğer sözde dünyevi öğretileri çalışmayı bıraktılar. Bunun yerine, İslam'ın öğretileri ve yorumları üzerine, İslam fıkhı ve İslami uygulamalar üzerine tartışmaya çok zaman harcadılar; bu, Ümmet'in bölünmesine ve çok sayıda mezhebin, tarikatin ve ekolün kurulmasına yol açtı.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aslında dini kitapları anlayarak okuyan bir insan geri kafalı olamaz. Asıl geri kafalı dinini tam öğrenmeden bilmişlik yapanlar oluyor. Dinini gerçekten bilenler, hoşgörülü öğrenmeyi seven insanlar oluyorlar 😊

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Herkes için durum aynı, müslümana özel bir durum değil. Yine herkes için bu gerçekleşmiyor genellikle, müslümanlar da dahil.

0|0
    0|0
    • 2ay

Haklısın ben cevremde gördüklerim soyledim

• cogu Arap ülkelerinin başına ne geldiyse hep bu yüzden işte

1|0
    0|0
  • Herkes kendi yorumuyla kendi dinini oluşturuyor işte al gülüm ver gülüm dünyası :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...