Cebrail şu an ne işle meşgul?

Hiç merak ettiniz mi bilmiyorum ama peygamberler gelmeyeli 1400 yılı buldu. Peygamberlere vahiy getirmekle görevli olan Cebrail 1400 yıldır ne iş yaptığını merak ediyorum açıkçası :) Onu da bıraktım İsrafil Dünya kurulduğundan beri duruyor boş boş. Sura üflemekle görevli. Canı sıkılmıyor mu bilmiyorum. İnşallah sıkılmaz çünkü bir of dese üflemiş olur ve kıyamet kopar.
İşini en yoğun yapan tek melek Azrail. Çalışkan olduğu için insanların çoğu tarafından neredeyse hiç sevilmiyor.
Özetle bu iki melek şu an ne işle meşgul? Bileniniz varsa bilgilendirsin.
Cebrail şu an ne işle meşgul?

1|0
3|17

En İyi Kız Görüşü

• Cahillik diz boyu :p zaman kavramı görecelidir mesela yerçekiminin çok fazla olduğu bir yıldızda zaman çok yavaş akar ki bahsettigin melekler başka boyutlarda yaşıyor belki de zaman bir anlam ifade etmiyor orada :p :p

0|1
    0|0
    • 2ay

uydur uydur. nasılsa inanan çok

• 2ay

Ben uydurmuyorum Einstein izafiyet teorisi o uyduruyorsa bilemem sen daha zekisin o zaman😉

En İyi Erkek Görüşü

• Uzerinde bulundugumuz dunya ve hayatindaki zaman ile ahiretteki zaman anlayisi cok farkli.
    Oradaki 1 dakika bizim 100 yilimiza bedeldir belki kimbilir.
    Uykuya daldigin an ile uyandigin an arasindaki 8-10 saatlik zaman dilimi 1 saniye bile degilken, bunu sorgulamak akil isi degildir.
    Onlar zamandan ve mekandan munezzehtirler. Yoksa Azrail as. 1 sn de yuzlerce insanin canini nasil alsin.

1|1
    0|0
    • 2ay

uyuşturucunun etkisindesin adamım. senden sağlıklı cevaplar beklemiyorum. yorumun için teşekkürler.

• 2ay

Sende bunu anlayacak akil yok belli. Kusura bakma rahatsiz ettk.
      Birdaha anlayamayacagin sorular sormazsin umarim.
      Capini bilmeli insan.

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 16

• Arkadaşınmı senin onlar dine inancınız yok bari saygınız olsun

0|3
    0|0
  • Zikirle meşguller

0|2
    0|0
  • Orasını Allah bilir desem çok mu basit cevap olur sorun çok mantıklı ama benim bugün kafa yerle bir pek düşünemiyorum kusuruma bakma

0|1
    0|0
  • bazı melekler Allahın huzurunda secdede bazıları rükü de bekliyorlar dünya kuruldu kurulalı canını sıkma onun canı sıkılıp üflese de ölecen üflmese de :D

0|1
    0|0
    • 2ay

uyuşturucunun etkisindesin adamım. senden sağlıklı cevaplar beklemiyorum. yorumun için teşekkürler.

• 2ay

uyuşturucu derken, din bence çok etkili bir uyuşturucu

• 2ay

sana burda kelime oyunu yapıp belki içine vicdan tohumları atardım da içimden gelmedi la sende cehennemde yan nolacak orda takılıırız senle nargile felan yaparız

• Allah bilir :)

0|2
    0|0
  • Soruyu okuyunca insanoğlunun bir kez daha ne kadar aciz olduğunu anladım. Tüm meleklerin sadece 1 görevi olup o zaman gelene kadar beklediklerini, boş boş durduklarını düşünüyor. Yani ne desem bilemedim. Allah bilir, melekleri de sadece belirtilen sayı kadar biliyordur.

0|1
    0|0
    • 2ay

şu an yüksek dozda uyuştucunun etkisindesin. o uyuşturucu türü dindir. dolayısıyla senden zaten sağlıklı cevap beklemiyorum

• 2ay

21 yaşında bir çaylaksın, kusura bakma. Hayatında Kuran 1 kere dahi anlayarak okumamışsın. Hiç bana okudum diye yalan söyleme, içerikten anlaşılıyor. Ayrıca uyuşturcunun etkisindesin diyerek inanan kişilere de bok atman bir akıllı bir ateistin yapmayacağı birşey. Yani Ateist kavramını tam yaşamıyorsun, İslamı yaşamanı zaten beklemiyorum. Neye inandığın umrumda değil, istersen tavuk yumurtasına tap, bana ne? Sadece bilgili, marjinal konuşacağım diye cahil cahil konuşma yeter. Yani ilk önce b*k atacağın bir şeyi iyi bir araştır.

• 2ay

Böyle bir cevap vereceğin belliydi. Çünkü aklın daha fazlasına yetmedi. Sözlerimde haklı çıkmam beni gururlandırdı. :) Neyse, şikayet ettim.

• Sen soruya gel; Senin dünyaya gelecek çocuğun şu an nerede bekliyor? Bekliyorsa ruhu dünyayı seni görüyor mu? Görüyorsa bu dünyaya gelmeyi kim ister? Hadi istedi geldiğinde neden hatırlamaz?

0|2
    0|0
    • 2ay

sorularına tek tek cevap vereyim :

- testislerimde üretilen sperm ve evleneceğim kadının yumurtalıkları. bu ikisi bir araya geldiğinde benim çocuğum olacak. çocuğum bu ikisinde duruyor. bir parçası bende diğer parçası ise eşimde.

- ruh inananlar için vardır. ben inanmadığım için benim için ruh yoktur. bunun yerine enerji terimini kullanıyorum.

- istek bir duygudur. bizler genetik kodlamayla oluşuruz duygu ile/isteğimizle değil.

- hatırlamaz çünkü beyin tam olarak olgunlaşmadığı içindir.

• 2ay

Sorgulayınca her şeyi ne yazık ki dinlerde mantık kalmıyor. Din adamlarına sorduğumuzda sorgulamayın cevabını alıyoruz

• sen kendin gibi insan sanıyorsun onları galiba ne sıkılması bilader :D

1|2
    0|0
  • 18 bin alem yaratmış yaratan belki oralara götürüyor vahiy belli olmaz :)

0|1
    0|0
    • 2ay

• Cennette kahve işletiyor.

0|1
    0|0
  • Mangaldalar

0|1
    0|3
  • Diğer tüm meleklerin yaptığı şeyi yapıyor

0|1
    0|0
  • isa musa hep beraber okeye donuyordur.

0|1
    0|3
  • bu işlerin böyle orada burada dalgası geçilmez sıkılmazmı yok bilmemne.. salakmısınız nesiniz arkadaşım bakın dalganıza ya.

0|0
    0|0
  • Biri çaycı biri bulaşıkcı

0|1
    0|0
  • Ateistim ben. 35 - 40 dk sonra da The Flawless kokteyli eşliğinde sarhoş olup erkek arkadaşımla seks yapacağım.. Yani; Tam bir günahkârım.. 😂

0|1
    0|0
Yükleniyor...