Aşiret nedir arkadaşlar?

Kendi cümlelerinizle açıklarsanız sevinirim.

0|1
4|23

En İyi Erkek Görüşü

• normal insanlarda sülale aslında çok abartılcak bişey değil bizde sivaslıyız bir sülalemiz var aşiretten daha kalabalıgız :D

1|0
    0|0
    • 2ay

Arkadaşım :( 18 yaşinda ailesi asiret birisi ile evlendiriliyor. Çok kötü davraniyorlar kıza

• 2ay

Müdahale edemiyorum zaten :( yakın arkadaşım olsa ederdim. Malesef inşAllah kıza bir şey yapmazlar umarım 🙏
      Ve iyi günler.

• 2ay

iyi günler

En İyi Kız Görüşü

• Kürtlere özgü

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Belli akrabalık düzeni içinde oluşmuş, çağ dışı bir yapılanma. Zamanımızda sadece ergenlerin kavgalarında: "ben aşiret çocuğuyum." ya da kavgalarında çevre toplama işine yarayan insanlar topluluğu sanırım. Daha çok Günedoğu Anadolu'da gözüküyor gibi.

1|0
    0|0
    • 2ay

Doğuda çok fazla şu an arkadaşlarıma soruyorun 😑 10 doğuludan 4 ü aşiret resmen

• 2ay

ALLAH yardımcıları olsun aşiret yüznüden üzülenlerin.

• 2ay

Amin 🙏

• Ayni kan ve soy gurubunda olan kisilerin kendi yasadiklari ortamda kurduklari ve kendilerinino kurallara gore uydurduklari düzen sistemidir

1|0
    0|0
  • sadece benm yaşımda olan dedemin torunlarıyla haftada 2 halı saha kapatmaktır. pikniklerde 1000 kişilik grupların hepsinin akraba olduğunu bilip kimsenin kimseyi takmadan ve rahat rahat sorup selam verip güvende hissetmesi durumudur :D

1|0
    0|0
    • 2ay

:/ asiret iyi bir sey degil ki ama bilmiyorum 1 tane bile iyi tarafi yok. Aşiret bir aileye gelin gittigimi düşünemiyorum her gün bir misafir aman Allahım

• 2ay

yok ayda 1 bizde

• 2ay

Pekii

• Bir birlerine tutkun oluyorlar onlara göre bu bir güç ispatlamasi ve çoğu insan kalabalık die ses çıkarmıyor

1|0
    0|0
  • aşiret büyük sülalelerin bir arada ve dayanışma içinde dış dünyayla başa çıkma biçimidir. genelde küçük ailelerin küçük insanlarını sömürerek geçimlerini sağlar, köylüyü canından bezdirirler

1|0
    0|0
  • aşiret geniş ve güçlü ailelerin etraflarında insan topluyarak genelde bu insanlarda uzaktan akrabadır birbirlerine bağlı olması ve herşeyde birlikte hareket etmesi

1|0
    0|0
  • belalılar. kavgaya girişmememiz gereken ordular :D

1|0
    0|1
  • Akraba topluluğu. Töreleri var, kendi içinde karar alma mekanizması var, itaat var. Normal akrabalık ilişkilerinden daha farklı.

1|0
    0|0
    • 2ay

Aynen. Öyle teşekkur ederik yorumunuz icin

• Geniş ailedir normal ailelerden daha kalabalık tabi

1|0
    0|0
  • Aşiret mezopotamya bölgesindeki buyuk ve orta derecedeki kürt topluluklarına denir.
    Ve genelde kan bağları hepsinin birdir.
    Zamanında 20000 nüfuslu akraba olan aşiretler varmış.
    Birbirlerini dede, nene ve baba adlarını vererek tanırlar

1|0
    0|0
    • 2ay

Çok teşekkürler kardeşim

• Büyük birlik demektir.

1|0
    0|0
  • Geniş aile demektir. Sanıldığının aksine Kürt'lere ait birşey değildir. Her toplumda vardır.

1|0
    0|0
  • bende anlam veremiyorum bu doğu kesimlerinde yaşayan insan ayrımcılığı yapılması için uydurulan bişey heralde

1|0
    0|0
  • Bir telefon açtığında kamyonla hısım akraba geliyorsa aşirettir

1|0
    0|0
  • anlatılmaz yaşanır :)

1|0
    0|0
  • Tomarla altın😄

1|0
    0|0
    • 2ay

:D evet buda farkli bir bakiş açısı tabi

• Koruma almayan aileler topluluğu

1|0
    0|0
  • sülale gibi bir şey iste

1|0
    0|0
  • Geniş Ve Kalabalık Bİr Aİlee Oluşumuu

1|0
    0|0
  • kendime ait cümlelerim olmadığı için açıklayamıyorum.

0|0
    0|0
  • yaptıkları düğünlerde 24 kilogram altın takıldığına şahit olunabilen organize ve kendine özgü hiyerarşisi olan güzel sosyal yapıdır.

1|0
    0|0
  • Teröristleri besleyen aileler gurubu

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Simdi tarof edemedim :D

0|0
    0|0
  • Cekirdek aileden kabak cekirdegi durumuna gecmesine asiret denir :D

1|0
    0|0