Sen Çocuğunu Nasıl Büyütmek İstersin ''Geleneksel Mi'' yoksa ''Günümüz Koşullarına Göre ''Modern Mi'' ?

Gelenekselcilikten kasıt klasik ailenizin sizi gibi büyüttüğü gibi büyütmesi eski koşullardaki gibi büyütme tarzını kasıt etmekteyim. Modern ise kitaplara göre uzmanlardan yardım alarak büyütme yönetmeni kasıt etmekteyim. Ben açıkçası her ikisinin karması şeklinde büyütmek isterim hem geleneklerine bağlı hemde modern bir şekil iyidir görüşleriniz için teşekkür ederim :)

@PamukluBattaniye, E-Lewies @ruhhalimguzel @Veronikam soruda sizi de görmek isterim :)
Sen Çocuğunu Nasıl Büyütmek İstersin ''Geleneksel Mi'' yoksa  ''Günümüz Koşullarına Göre ''Modern Mi'' ? #pilavımıkaybettim #Geleneksel #Modern #Çocukbüyütmek

• Geleneksel
    11% (7)30% (9)17% (16)Oy Ver
  • Modern
    20% (13)17% (5)19% (18)Oy Ver
  • Her ikisinin karması
    63% (41)43% (13)57% (54)Oy Ver
  • Diğer fikirler
    6% (4)10% (3)7% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
2ay @E-Lewies etiket yapamışım özür :(

2|1
21|16

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle yetiştirmeyin de çocukları :
    BUNU MU İSTİYORSUNUZ
    Çocuğunuz;
    – Varsın, bir çivi bile çakamasın…ama, dersleri iyi olsun.
    – Varsın, omuzlarda cenaze taşıyanlara bön bön baksın…ama, matematiği düzgün olsun.
    – Varsın, evin çalan telefonuna cevap veremesin…ama, notları yüksek olsun.
    – Varsın, eve gelen misafirlerinizle üç kelime konuşamasın…ama, fen lisesine gitmiş olsun.
    – Varsın, kendisinin fazladan harçlığı olduğu halde; kantinden simit alamayan çocuklarla alay etsin…ama, öğretmenlerinin gözdesi olsun.
    – Varsın, başını okşayıp hatırını soran bir yetişkine dönüp; “ Ya siz nasılsınız efendim…” diyemesin…ama, yabancı dili mükemmel olsun.
    – Varsın, oyun arkadaşları olmasın…ama, sınavlarda “on” çeksin.
    Mesela, çocuğunuz hakkında şunları hiç merak ettiniz mi:
    – Elinin neye yatkın olduğunu,
    – Gönlünün neler arzuladığını,
    – Dilinin neye uyumlu olduğunu,
    – Hangi oyunlardan hoşlandığını,
    – Neleri “merak” ettiğini,
    – Arkadaşları ile en çok hangi oyunları oynadıklarını,
    – Hangi oyunlarda başarılı olduğunu.
    Öyleyse çocuğunuzla:
    – Ayağı yere basan bir iletişim kuramazsınız.
    – Her sözünüze tepkili olması,
    – Lafı ağzınıza tıkaması,
    – Bazen de sizi terslemesi,
    – Hayallerinizin suya düşmesi…hep bundandır…canım kardeşim.
    Üstün Dökmen

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

Erkekler Ne Diyor 15

• Her ikisinin karması, insanlığın belirsizce taktığı oyuncak arması... Bu çok anlamsız. İnsanlarımız arada kalmışlığın tadına varıyor, kafa bile yapıyorlar, üzülüyorum ve elimden gelse de bu durumdan bunları kurtarabilsem, gelin görün ki bunu yapmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. Bu güzel insanlar ne zaman irkilecekler veya o kocaman kafalarını bir yerlere vuracaklar. Kendimi yeyip bitiriyorum, yapmayın be!! Bir gün başaracaklar eminim. Notunuzu verdim ona göre, yaradan sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın.

0|1
    0|0
  • İnsan gibi büyütmek mesele, faziletli, ahlaklı, merhametli ve vicdanlı.. Birde Atatürkçü vatansever olarak.. Dergah kulu olacaklarına ölsünler daha iyi benim için.

0|1
    0|0
    • 2ay

Kesinlikle abi katılıyorum hem çağdaş geleneklerine de bağlı vatansever yetiştirmek birinci görevimizdir

• Modern dediğimiz atasına büyüğüne saygısızlıksa geleneksel büyütmeyi tercih ederim. Şuanki nesil cidden aşırı terbiyesiz büyüyor. Ben oğlumu ya da kızımı insan gibi yetiştirmeyi düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • 2ay

Onu demek istemedim modernden kasıt çağdaşlık kavramı gidip millette hakaret eden nesil modernlik değil zaten

• 2ay

Yok ben kendi görüşlerimi söyledim direkt dediklerinle alakalı değil yazdıklarım. Çağa ayak uydurmalı elbet ama bazı yönlerine. Kimi zaman eskiye özenmek iyi olabiliyor. Sağlıcakla kal dostum

• 2ay

Teşekkür ederim :)

• soyle dusunmelisin ben bir kizi becerikten sonra eger ortada hamilelik olursa artik 18 yil boyunca birliktelik olmasi lazim ve iki cinsde en iyi sekilde cocugu yetistirmeli ve cocuk 18 yasina girdiginde ise artik ayrilmak gunah degildir ve ayrilabilirsin

0|1
    0|0
    • 2ay

Oda farklı bakış açısı haklısın :)

• 2ay

ste sana tavsiyem sudur allah sana beyin vardi bunu iyi kullan demistir kendi kendini kendin kontrol et insanlarin esiri yalan sozlerin esiri olma bilki insanlar her yalani atar dogru dedigin insan bile sahtekar olabilir bilki kendi mantigini kendin kullanmalisin ve bir seyin gercekten var olup olmadigini bize gore degil kendi beynini kulanarak haraket et ve sen sen ol insanin seni kontrol etmesine ve koleleleri olma saygilar

• 2ay

Aynen görüş için teşekkür ederim :)

• Çocuğumun olacağını düşünmüyorum. Çocukları sevmem (Yani uzaktan başkalarının çocuklarıyla oynarım ama onlarla asla yaşamak istemem). Ama olursa D şıkkına göre bakardım.

Her şeyi kendisinin öğrenmesini isterdim ona öğreteceğim şeyler sadece sorgulamak ve kimseci (Atatürkçülükte dahil buna) olmamak olurdu.

0|1
    0|0
  • Her ikisinin karması daha güzel olur

0|1
    0|0
  • Buyugunu kucugunu bilsin, dini bilgileri yerinde, saygili, topluma ve ailesine faydali, medeni

0|1
    0|0
  • Şimdikiler gibi geniş olmayacaği kesin. Halden anlayacak şekilde empati yapabilen karsisindakinin duygulariyla oynamayan sekilde yetistiririm.

0|1
    0|0
  • Her ikisinin karması

0|1
    0|0
  • Fransiz murebbiyesi eşliğinde

0|1
    1|0
  • ahlaklı kendini koruyabilen rambo gibi yetiştirirdim 5 yaşına gelmeden manyak olurdu

0|1
    0|0
  • ailemin beni büyüttüğü gibi büyütmek dışındaki seçenekleri değerlendiririm

0|1
    0|0
  • modern diye çocuklarımı kaşşar yapamam.

0|1
    1|0
  • Önemli olan dengeyi sağlamak zaten hayatta denge üzerine kurulmuştur

0|1
    0|0
  • Kültür yönünden türk kültürüne bağlı. Eğitim yönünden çağ ne gerektiriyosa sonuna kadar.

0|1
    0|0
Yükleniyor...