Atatürke ingiliz ajanı diyenler hakkında ne düşünüyorunuz?

Madem ingiliz ajanıydı neden savaşlara girdi, sevri kabul etmedi ve milli mücadeleyi başlattı, halbuki istese ülke yıkılmış durumdayken satardı ingilizlere kaçardı

0|0
1|11

En İyi Kız Görüşü

• Atatürk ün ajan olduğunu düşünmüyorum ama şöyle de bir gerçek var ki türkü meydanda değil masada yıkarsın ancak.

bağımsızlık tabiki çok önemli çok güzel bir şey ancak şimdi bir düşünelim. eğer sömürülseydik ne olurdu?
    İngiliz ya da fransız sömürgesi olacağımız için latin alfabesi ve onların diliyle karışık bir dil kullanırdık. onlara uyum sağlayabilmek için miladi takvime geçerdik. onlar gibi giyinmeye başlardık. cuma yerine pazar tatil olurdu yahudilere de ayıp olmasın diye belki cumartesiyi tatil ederdik. dışa bağımlı bir ülke haline gelirdik. kaynaklarımızı kullanamazdık tam bağımsızlığı elde edemezdik. vs vs bu liste uzar gider.

sence şu anki hayatımızın anlattığımdan bir farkı var mı? biz yine her zamanki gibi meydanda değil masada yıkılmışız. doğruya doğru askeri anlamda ne kadar minnettar olsam da siyasi anlamda minnettar değilim. atatürk belki bu kadar avrupa sevdalısı olmasa kendi benliğimizde kalabilirdik diye düşünüyorum. atıyorum neden göktürk alfabesi değil de latin alfabesi getirilmiş?

osmanlı dönemi karışan kültürlerin tamamını silip avrupaya yönelmek çözüm değil yıkım. türk kültürüne yönelim sağlanmalıydı

0|0
    0|0
    • 2ay

Sen o zaman orta asyaya geri dön hatta uygurlarıda gec iskitlere kadar in hic değişme! Adama bak değisim tabiki de olacak sen islama nasıl o zamanın şartları altında gectiysen o zaman da bazı şeyleri değistirmen gerekiyordu. Sen dua et Atatürk gibi bir adama denk gelmişsin ben olsam müslümanlığın yerine baska bir dini benimsetirdim millete. Hitlerin yahudilere yaptığını bu tarikat liderlerine onun yandaslarına ibreti alem olsun diye yapardım.

• 2ay

yanlış bir değişim olduğunu düşünüyorum. dini yaşantıyı bozmak başka dini zorlamaktan daha kötü bir şey bence. resmen hristiyan toplumun temelleri atılmış. ne dini ne kültürel hiç bir şey yok elimizde. bunun için dua edecek değilim.

En İyi Erkek Görüşü

• Benim büyük dedem dursun beyfendilerine, üniversite okutmayan bu atatürk değil mi 1937 yılında öss'yi birincilikle kazanmış işletme okumak isteyen büyük dedemi almamışlar.

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 10

• Şu yalandır bu yalandır diyemiyorum. Ama doğru olduğunu da kabul etmiyorum. sadece yaptıkları için minnettarım. Günümüz teknolojisiyle veziri rezil rezili padişah yapıyorlar

0|0
    0|1
  • Atatürkü sevmek maya gibidir sütü bozuk olan sevemez onu diyenlerin de sütü bozuk tur boş ver sen onları.

0|0
    0|1
  • Atatürk ingiliz ajanı ama Şeyh Pir (shakespeare) gizli müslüman türk bunlar adamı gülmekten öldürür ya :D

0|0
    0|0
  • Yossi kohenciler var bide

0|0
    0|0
  • Yalan Ya

0|0
    0|1
  • Herkes bir agızdan uyduruk uyduruk şeyler söylüyo

0|0
    0|0
  • Boşver takma andaval insanları

0|0
    0|1
  • Bunu diyenlerin hepsi istisnasiz haindir..

0|0
    0|1
  • Soysuzlar

0|0
    0|1
  • Sen büyük şeyler için küçük şeyleri feda etmez misin? Bu milleti savaşla zaten yenemeyeceklerini biliyorlardı senden daha iyi biliyorlardı hatta onlar daha büyük birşeye sinsice saldırdı İMAN ve başarılı oldularmı büyük çoğunlukla evet...

0|0
    0|0
Yükleniyor...