İnsanın öz ailesi bile güvencesi değil aslında bu hayatta tekiz ve yalnızız öyle değil mi?

Düşün!
Ailenle aranızda bir sorun yok.
Yani en azından çok önemli büyük bir sorunun yok.
Ama her ailenin çocukları için istediği ve yapmasını istemediği şeyler vardır.
Bir gün onların assla hoşuna gitmeyecek bir şey yapsan seni
döver de
Söver de
Evlatlıktan reddeder
Sokağa da atar
Öldürür de

Ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor.
Kimseye güven olmuyor.
Bir tek sığınağımız Rabbimiz

Not:böyle birşey olduğundan sormuyorum. Hayat bu..

Güncellemeler:
2ay Aile önemli bir başkası için sırt dönmemeliyiz. Düşüncem bu ama bir yerde aile de var ama yok olabiliyor

0|2
6|22

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Evet. Allah var bir tek ve hep benim için..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Aile herseydir.. oldugunda yaninda, okulunda yaninda, evlendiginde yaninda ve öldugundede.. layik olup uzmemek gerek ailesi tarafindan itilmis kakilmis dislanmis insandan hayir gelmez..

1|0
    0|0
    • 2ay

Bütün aileler öyle değil.
      Ve sen belki onlara ters birşey yapmadığın için durum böyledir.
      Diyorum ki düşün ki yapmışsın.
      O zaman be olur?

• 2ay

İstisna olabilirsin.
      Ama ben aile önemsizdir demiyorum herkesten önemlidir aile ama gün gelir o da sırtını döner bilemezsin

• 2ay

Emin ol aci tecrubelerim var bu konuda...
      Sunu aklindan cikarmamalisin.. dusundukleri sey yanlis olsada senin asla kotu olmani istemezler

• Erkekler için bu süreç askerden sonra başlar
    Sürekli etrafımızda olsallar vs vs diye Böyle düşünmemizin sebebi kuşku yokki Aileler çok koruyup kollarlarsa malesef içten içe onları her sıkıntınızda arar çözüme kavusturmalarını bekleriz herşey ölçülü olmalı ailelerde çocuklarına bir gün yalnız hayatla mücadele edbilecek potansiyeli aşılamalı dünya acımasız insanlar gamsız o yüzden kimse çocugunu göklere çıkar masın

1|0
    0|0
  • İnsan yanlız doğar yanlız ölür dine görede her koyun kendi bacağından hal böyle olunca yanlızlık doğamızda var birazda

1|1
    0|0
  • Her insan ayni sekilde dogar ama farkli bir hayata sahip olur. Farkli şartlar ve farkli ailelerede onemli olan Insanin kendisi elbette her zaman Bana ailemin hep guveni sonsuzdur ve desteklerler herseyde fakat bu biryere kadar, Herkes ayri bir hayata sahip, Her insan yalnizdir acikcasi senin gibi dusunuyorum 😁😇

1|0
    0|0
  • Öyle bir şey yok insanın ailesi kadar kocası sahip çıkmaz. Hep belinden bir ip ile ailene bağlı olmalısın. Uzakta da olsan yakında da olsan varlıklarını bilmen sana güç verir Ailenden vazgeçme onlar zaten senden geçmez.

1|0
    0|0
    • 2ay

Ben ailemi başkasına tercih eden biri değilim. Aile önemli biliyorum ama onlara göre ters birşey yapsam asla yanımda olmazlar. Dolayısıyla yalnızız. Rabbim var. Onun dışındaki herley herkes yalan dolan bugün var yarın yok

• 2ay

Herkes affetmez

• 2ay

Seni tanımadan aileni tanımadan daha fazla yorum yapmam sadece tahmin olur. Ama anne baba yüreği bu çok kırgın olabilirler veya sen kırgın olabilirsin. Ama bu kadar kırılmış olmanız bile ne kadar yakın olduğunuzu gösterir.

• 1|0
    0|0
  • Güvencesi olsa napıcaktın ananı hipotek mi ettirecektin.

0|0
    1|0
  • evet

1|0
    0|0
  • sen bunları farkettiğin an olmuşsun ve bundan sonraki yaşamında bunları unutmadan devam edersen seçimlerinde ve istediklerini başarmada gayet iyi olursun diye düşünüyorum :)

1|0
    0|0
    • 2ay

Yorum için teşekkürler. Doğru söylüyosun hiç kimseden hiçbir şey beklemeden sadece Rabbimden isteyip ona güvenip dayanıp Hayallerime yapmak istediğim ulaşmak istediğim hedeflerim için çabalamam gerek

• Tek doğar tek ölürüz. Oyunlarıdır böyle demiş. Nabarsın

1|0
    0|0
  • aynen öyle

1|0
    0|0
  • Tespit gibi tespit kardeşim :)

1|0
    0|0
  • Genelleme yapmak saçma olur

1|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Aile hikayedir. İnsan istediği hedefler doğrultusunda kaderini çizmeli. İyisi ve kötüsü ile de sonucun da bununla yüzleşmeli.

0|1
    0|0
  • Benim guvendigim iki kisi var

0|0
    0|0
  • döver de
    Söver de
    Evlatlıktan reddeder
    Sokağa da atar
    Öldürür de
    ...
    Bu söylediklerin gerçekçi değil. Sadece istisnai durumlar.
    Çözüm olarak dini önermişsin.

0|0
    0|0
  • Öyle değil

0|0
    0|0
  • Öyle evet. Ama asıl ailemizin ebedi hayata adım atarken hiçbir yardımı yok. Öyleyse ebedi hayatımızı kurtarmak yolunda yardımı olanları ailemizden daha çok sevmemiz gerekiyor.

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...