Şeytan benimle uğraşıyor mu? Bilgisi olanlar yazsın saçmalamayın?

Ben pek dindar biri değilim din düşmanı biri de değilim tanrının varlığına inanıyorum ama ben önceden cami falan severdim dua falan severdim ama bu ülkedeki müslümanları görünce bir kafam değişti bir soğumaya başladım. Ve nerde allah yazısı falan görsem sinirleniyorum istemsiz şeytan benimle uğraşıyor olabilir mi?

Güncellemeler:
2ay Maşşallah din sorusu gelince hepiniz döküldünüz! AMa kültürel bir soru sorsam 2 yanıt gelir zeka seviyenisze edeyim!

2|0
12|13

En İyi Kız Görüşü

• Onları -ne olursa olsun- şaşırtıp-saptıracağım en olmadık kuruntulara düşüreceğim ve onlara kesin olarak davarların kulaklarını kesmelerini emredeceğim ve Allah'ın yarattıklarını değiştirmelerini emredeceğim." Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost (veli) edinirse kuşkusuz o apaçık bir hüsrana uğramıştır. (4/119)

(Şeytan) Onlara vaadler ediyor onları en olmadık kuruntulara düşürüyor. Oysa şeytan onlara bir aldanıştan başka bir şey va'detmez. (4/120)

Şeytan, kendilerinden 'örtülüp gizlenen çirkin yerlerini' açığa çıkarmak için onlara vesvese verdi ve dedi ki: "Rabbinizin size bu ağacı yasaklaması, yalnızca, sizin iki melek olmamanız veya ebedi yaşayanlardan kılınmamanız içindir." (7/20)

(Allah'tan) Sakınanlara şeytandan bir vesvese eriştiğinde (önce) iyice düşünürler (Allah'ı zikredip-anarlar), sonra hemen bakarsın ki görüp bilmişlerdir. (7/201)

Sonunda şeytan ona vesvese verdi; dedi ki: "Sana sonsuzluk ağacını ve yok olmayacak bir mülkü haber vereyim mi?" (20/120)

Andolsun, insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne vesveseler vermekte olduğunu biliriz. Biz ona şahdamarından daha yakınız. (50/16)

'Sinsice, kalplere vesvese ve şüphe düşürüp duran' vesvesecinin şerrinden. (114/4)

Ki o, insanların göğüslerine vesvese verir (içlerine kuşku, kuruntu fısıldar); (114/5)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• kur'ana peygambere islama kaba taslak inanıyorum
    diyene bile müslüman denir fakat önemli husus vardır ki
    ya iman, vardır ya da yoktur!
    7 Türlü nefis vardır
    1- NEFS-İ EMMARE
    2- NEFS-İ LEVVAME
    3- NEFS-İ MÜLHİME
    4- NEFS-İ MUTMAİNNE
    5- NEFS-İ RADİYYE
    6- NEFS-İ MARDİYYE
    7- NEFS-İ KAMİLE
    hiç kurtuluşu olmayan ve günahları sebebiyle şeytan ordu kuran yalnızca ;
    -nefsi emmaredir o islam alimlerini yalanlar müslümanları aşağılar müslümanlara bakarak islamı eleştirir ve Allaha şirk koşar
    tanrı demekte Allaha şirktir kur'anda hiç bir yerde ve esmaül hüsnalarda tanrı diye allahın ismi yoktur
    tanrı yaratılmış yaratıcı anlamı taşır
    Allah : yaratılmamış yaratıcı anlamı taşır
    bu yüzden seytan seninle uğraşıyor

0|1
    0|0
    • 2ay

Saçmaladın. Tanrı türkçe bir kelimedir istediğimi derim. He evet ben şeytanım öf iyi ki sorduk size de sorulmaz.

• 2ay

Elinin koru 5 bin yil onceki uygur yazitlarindada Tangri yazisi yani Tanri gecer. İnsanları dinle korkutmaktan bşka hiçbir boka yaramıyosunuz lanet insanlar tiksiniyorum hepinizden

• 2ay

ya hadi oradan git mk
      müslümn bile değilsin nasıl bir cahilsin sen bee git kendin gibi cahiller ile polemiğe gir

Kızlar Ne Diyor 11

• Valla benim suçum yok :D

Şaka bir yana ülkemizdeki müslümanlar gerçekten dinden soğutur cinsten. Sürekli allah peygamber diye vicdani sömürü yapanı, insanların hayatına müdahale edip "neden günah işliyonuz" diye cırlayanı, ks'de "kaş almak günah mı" sorusu açanı...

Fakat müslümanlardan bağımsız ele alırsak da İslam çok mantıksız ve çarpıklıklarla dolu bir din. Birilerinden etkilenmek yerine araştırarak karar ver neyin ne olduğuna.

0|1
    0|0
    • 2ay

Ben hiçbir dini önermiyorum din en büyük zehirdir bana göre. Din insanları birbirinden ayırır kavga ettirir. Bana göre iyi bir insan olmaya çalışmak ve şu dünyaya yarar bişiler geliştirmek ve sonra ölüp geberip gitmek önemli olan. Bunlar hayatı 2 namaza sığdırıp millete ahkam kesiyo mallarr

• 2ay

Demek ki asıl ateist olan onlar bak allah peygambe diyip para götürüyolar demek ki allaha inanmıyolar.:D al sana en büyük kanıt

• 2ay

Doğru yoldasın devam et :)

• Seytanin isi gucu yok seninle mi ugrasacak. Hersey senin yasadigin karmasayla ilgili.

0|0
    0|0
  • Tanrı Şeytandır.

0|0
    1|0
  • Sabirli olmaya calis tabikide zor ama sonunda faydasi sana , seytan ugrasiyor iste sen ona kanmaman lazim

0|0
    0|0
  • Vesvese olabilir

0|0
    0|0
  • Allaha kısa yoldan ulaşmak istersen yardım edeyim sana arkadaşım.

0|0
    0|0
    • 2ay

et bakalm ben dindar biri değilim

• 2ay

olur

• 2ay

Bak tatlım ben yapıyorum ve gerçekten inanılmayacak şeyler yaşıyorum. Bu dünya geçici önemi olan ahiret. Ben işsizdim ve çok istediğim bir iş vardı oldu. Melekler gece uykuyla-uyanıklık arasında 40 rekat namaz kıl dediler kıldım. Namazda hep nurlar görüyorum gözümün önünde. Ruhum ders alıyor.
      Ama bunları ilahi hediyeler için değil Allah rızası için yap. Yaşa ve gör Sitesininden zikri bulup yapabiirsin, insanların yaşadıklarınada bak videolarda.
      Linki: http://www.veyselkarane.com

• Şeytanın işi bu

0|0
    0|0
  • Sunu hiç unutmamak lazım kusursuz olan islamdir muslumanlar degil

0|0
    0|0
    • 2ay

okudun mu?

• 2ay

Biz öyleyiz. Türkiye o halde. Türkiye islam devleti değildir zaten türkiye müslüman çoğunluklu bir ülkedir. Müslümanlık ve islam hangi ülkeye gelirse gelsin orayı cehheneme çeviriyor

• 2ay

Birleşik Arap emirlikleri katar vb gayet iyi durumda

• Herkesin seni din konusunda yonlendirdigi gecmisi unut sadece yapacagin sey kurani okumak olur cunku orda uyarilar mevcut
    Bnde namaz kilmam elhamdulillah muslumanim ama amasi buyuk hic bir sunnet ya da farzi tam anlamiyla yapmiyorum. bazen acip kuran i okuyim az diye icimden gecio ama isim gucumde yok oyle bos bos durmak telefona bakmak daha eglnceli heralde ne biliyim Allah islah etsin bizi diycem ama biz zaten baya umudu kesmisiz hayattan

0|0
    0|0
  • Hayır, uyanıyorsun ve artık mantıksız gelen konulardan bıkıyorsun...

0|1
    0|0
    • 2ay

Hahahaha ben dindar değilim dinsiz de değilim sadece tanrı var onu biliyorum ama bu dinlerin hiçbirine ınanmıyorum

• 2ay

reis uykusuzluk var valla :D ben yatayım ayıb olmazsa :D

• 2ay

Ikiniz hayatımda gördüğüm en salak ikilisiniz.. İlk yaptığım yorum ve sonrakiler arasındaki farkı göremiyecek, ironiyi anlayamayacak kadar geri kafalısınız ve benimle din çatışmasına girmeye kalkıyorsunuz.. Burda "deistim" deyip alttaki diğer üyelere "müslümanım" diyen bir dönekten akıllı olmasını beklemiyordum zaten.. Biraz kitap oku ve kendini geliştir, çok cahilsin.. "niye dini saçma buluyorsun?" Diye sorsam hiç mantıklı bir cümle çıkmaz senden #soran. Kur'an'ı eline almadan dinden çıkmak nasıl bir cahilliktir?

Ayrıca deistim...

• sen kafanda paranoya yapmışsın. bazı dindarlara kızmışsın dinden soğumuşsun. çoğu dindarı bende desteklemiyorum. ama bunun için dinden vazgeçmiyorum. herşeyin kötüsü vardır bunu unutma. hristiyanın ateistin deistin. bu vazgeçme sebebi olmamalı. birilerine kızıp kendini geri çekme. şunu düşün şu an huzurlu ve mutlu musun? ve evet şeytan senin bir açığını bulmuş ve seninle uğraşıyor. o açığında kolayca dinden soğuman..

0|1
    0|0
    • 2ay

Tanrı bana çok yardım etti ona asla nankörlük yapmam ama bu zuzular yüzünden kaybettim her şeyimi içine ettiler

• 2ay

sen onları boşver görme bile.. bunlarda bir sınama mesela. müslüman olan ülkeler bize iğrenç görünüyor şu an. ama iğrençleştiren insanlar din değil..

• 2ay

tamam sagol

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu site imansızların, nursuzların, ezansızların kulağı kesiklerin üretim hanesi olmuş tiksiniyorum sizinle aynı ortamda bulunduğum için.

1|0
    0|1
    • 2ay

Yok kardeş ya ben sanatçıyım gizledim kendimi.:D Bu sitede yobaz salak dolu biliyorum bende tiksiniyorum hepsi maal bunların ama benim dediğim farklı bir şey :D

• 2ay

Bende bu islam müslümanlıkla falan pek alakam yok ama bir farklıyım bu aralr

• Size önerim islam ilmihali almanız. Alana kadar da; "Nureddin Yıldız" hocamızın güzel videolarını dinleyebilirsin.

Önerdiğim bir tane duygusal video var buyurun;

https://www.youtube.com/watch?v=Ald1w8pPuHI

0|0
    0|0
  • Uğraşmış uğraşacagı kadar

0|0
    0|1
  • şeytan sadece hak yolda gidenlerle uğraşır

0|0
    0|1
  • Allah diyen allahsızlar yüzünden öyle oluyo :D benzer şeyleri hissediyorum bende

0|0
    0|0
    • 2ay

aynen müslümanlığı bok ettiler

• Öyle hacı bura din oldumu çoşar çomarlar

0|0
    0|0
  • seytan benimlede cok ugrasiyor. bunun nedenini cozmen sart olu

0|0
    0|0
  • La kızm git iki rekat namaz kıl kula bakıp dinden soğunulmaz dinden çıkılır yapma böyle hatalar

0|0
    0|0
    • 2ay

Öncelikle kız değilim. Müslümanlığı iki rekat namaza sığdıran senin gibi cahiller yüzünden çıktım dinden belki de çıkmakta haklıyım

• 2ay

AS:F:FAF:F:A:FAF:AFAF

• 2ay

Eyvallah kardeş dinsiz ne anlasın insanlıktan

• şeytanın işi bu yani bir senle değil bütün adem oğulları ile uğraşıyor

0|0
    0|0
  • Insanlara sinirleniyosun sen. Şeytan falan işin içinde yok korkma.

0|0
    0|0
  • Sanmam. Tanrının varlığına inanıyorum diyorsun ama bu yeterli değil. Şeytan seninle uğraşmayı bırakmış olsa gerek. Hidayete yöneldiğin zaman bir engel çıkıyorsa şeytan uğraşıyor denilebilir.

0|1
    0|0
    • 2ay

Çıkmıyor engel falan ama allah lafını görünce sinirleniyorm istemsiz

• 2ay

Tamam işte. Şeytanın askeri olmuşsun. Ne uğraşacak senle. Aksine sen yardım ediyorsun ona.

• 2ay

ya yok bubizim ülkedeki saftirik müslümanlar yüzünden ben böyle oldum insanları dinden soğuttu gereksiz varlıklar

Yükleniyor...