KS'de kaç ateist veya deist var ve sizi ateist veya deist yapan nokta nedir?

Arkadaşlar inanan inanır inanmayan inanmaz amacım tartışmak değil. her koyun kendi bacağından asılır ben sadece yorum almak istiyorum...

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• söylediklerin psikolojik şeyler moda gibi yoksa herkes inanır. ancak işte şu cool takılma, havalı olma, ayrıcalıklı hissetme duygularının kurbanı oluyorlar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ateistim

0|0
    0|0
  • Agnostikim ya

0|0
    0|0
    • 2ay

Peki seni agnostik yapan o nokta nedir? Yani ben artık agnostikim dediğin an senin için hangi an oldu? Ne oldu da agnostik oldu yani düşünceni değiştiren şey neydi?

• 2ay

Simdi soyle evet evren var bir tanri yaratmis olabilir ama ozamanda o tanriyida birinin yaratmis olmasi gerek diye dusundum ve bu sonsuza kadar uzuyor yani yok ta diyemeyiz varda diyemeyiz

• 2ay

Dusuncemi degistiren surekli dinleri sorgulamam mesela bazi seylerj benk rahatsiz ediyor transseksuelim diye bana sapik muammelesi yapiyor ve ben bunun elimde olmadigini biligorum ozaman diyorum ki eger tanri benim kotulugumu istiyorsa zaten o benim tanrim olamaz

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben her şeye bir deistin gözüyle bakarım.
    Ama Tanrı'yı keşfederim.
    Yani kafamızda durup dururken modellediğimiz Tanrı değil,
    Hâkikatin peşinden gitmeye bakarım.
    Kuran yanlıştır uydurmadır demem ya da İncil değiştirildi okumam demem.
    Her şeyde hâkikate bakarım.

0|1
    0|0
    • 2ay

Peki ölümden sonrası için bir deist ne der?

• 2ay

Tanrı evreni insanları hayvanları doğayı yarattı ve inzivaya çekildi.. cümlesine katılıyor musun peki.. bende deist oldum galiba ateistler gibi maymundan gelme fikrini saçma buluyorum bende bir yaraticinin olduğunu düşünüyorum

• 2ay

Hayır Tanrı dediğimiz zaman Tanrı böyle şeylere ihtiyaç duymaz :)
      Tanrı'nın yarattığı her şeyde bir özellik vardır.
      O yüzden yaratılışta da bir bilgi saklıdır. :)

• Buyurun

0|1
    0|0
  • Deistim. Müslüman bir ülkede doğsamda sonradan düşüncelerim değişti. Büyüdükce yaşamı ve insanları çözdüm kafamda. Ve herşeyi sorgulamaya başladım. Araştırmalar yaptım, kitaplar okudum. Hayatın birisi tarafından yarandığına inandım ve o kişide Tanrıdır. Başka hiçbirşeye inamım yok. Hatta insanlara bile inanamıyorum.

0|0
    0|0
  • Çok var KS' nin % 60 ı ateist

0|0
    0|0
  • Ateistim.

0|0
    0|0
  • Ben inançlıyım yani kötülüğün iyiliğin dünyada yeri vardır ama dinler çok saçma

0|0
    0|0
Yükleniyor...