İnsanlar gerçekten değişebilir mi?

Hani bir söz vardır. İnsan 7 sinde ne ise 70 indede odur. Diye bu söze katılıyor musunuz? Yoksa insanlar değişebilir mi? Düşünceleri elbet değişir ancak kişilikleri?

0|2
18|22

En İyi Erkek Görüşü

• insanların düşünceleri değişebilir fikirleri değişebilir kişilikleri çok zor olsada çok nadir insanlarda değişebilir aslında ama azda olsa karekterinden birşeyler kalır

0|0
    0|0
    • 2ay

Düşünce ve fikir zaten değişken bir şeydir ancak kişilik oldukça zor değişmesi hatta bana göre imkansız

• 2ay

Kendini degistirmek değilde geliştirmek için yola çıkan bir insan karakterini azıcıkta olsa değiştirebilir fakat degisim yani kişinin içinden gelen davranışlari ve huyu değişimi olmayan eyler gibi duruyor

• 2ay

şöyle insanları gözlemlediğimde karekter tiplerine bakıyorumda hiç iyi değil uzun yıllardır gözlemlediğim insanlar var hatta karekter aynı şekilde görünüyor hiç değişme yoktur tabi bunların kapasitelerinden kaynaklanan bir durum ya bu karektere sahipleniyorlar ya da bilmiyorum onu değiştirebilcek akla sahip kişiler değiller geniş bir kapsamda olaya bakınca yani yüzde 90 nının karekteri aynı yüzde 10 ise biraz farklı bir karakterdeler ama şunu diyorum zeki insanlar değişkendir kendini gözlemleyebilir ve hoş olmayan yönlerini şekillendirebilir kesinlikle

Erkekler Ne Diyor 21

• İnsanlar yalnızca ve yalnızca yaşadıkları tecrübeler nedeniyle ve sevdikleri insanlar için değişirler. Değişmeyi isterlerse tabi

1|0
    0|0
  • Degisebilir

1|0
    0|0
  • Görüş meselesi eğitimle değiştirilebilir

1|0
    0|0
    • 2ay

İnsanların çok fazla değişebileceğini inanmiyoRum ben. Gözlenen değisimi ise önceden zaten icimizde olanlar diye açıklarım. O şey zaten icimide vardır onu göstermeyi sadece. Bunu göstermeyidde yaşadığımız olaylar sonucunda Yaparız. Örneğin ben öncede safmi denir mali denir bilemem öyleydim ve insanlara sürekli yardımsever yaklaşıyordm hani insanların boyle şeylere değmeyeceğini gördükçe hatta kırıldıkça kaba bir insan olmaya ve umursamaz olmaya başladım. Aslında değişmedim ben yine benim sadece çevreye tavrım değişti. Yani insan degisemez hep olandır

• 2ay

bir söz vardır ' simartacak biri olmadığı zaman hayat seni kocaman bir adam yapar' sözü geldi aklıma. Huy dediğimizde Tam olarak neyi kapsar? Düşüncelerimizi mi yoksa duygularımızı mi? Önceleri iyi idin şuanda umursamaz oldun. Hissettiklerin mi değişti düşüncelerin mi? Sikilmadiysan kelebek etkisindende bahsetmek isterim :)

• Değişmez dediklerimizin değiştiklerini dahi gördük. Bu nedenle güvenme nefsi olan insana... Çünkü her an değişmeye müsait varlıktır, insan!

0|0
    0|0
  • Zordur ama değişir...

0|1
    0|0
  • degisir.

0|0
    0|0
  • Değişmesi zor

0|0
    0|0
  • Degismeyen tek sey degisimin kendisidir..

0|0
    0|0
  • Değişir ama kokten değişmez

0|0
    0|0
    • 2ay

Aynen kökten değişmez. kötü özellikler terdekilemez gibi geliyor bana

• O söz koca bir yalandır kişi isterse deişir hemde %100 deişir

0|0
    0|0
  • Degismez.

0|0
    0|0
  • Değişir. Çünkü hayat yaşadıkça öğretir. Öğrendikçe fikri değişir insanın. Ve fikirler istemeden gittiğin yolu, içinde bulunduğun kişiliği değiştirir. Değişmeyen bir şey olmaz.

0|0
    0|0
  • değişmezler.

0|0
    0|0
  • evet degişebiliyorlar

0|0
    0|0
  • Zor ama imkansız değil.

0|0
    0|0
  • Değişir tabii. Sadece alışkanlıklar zorlar biraz.

0|0
    0|0
  • Hangi konu da olduğuna bağlı 😕

0|0
    0|0
  • kanındaki lityum seviyesi düşerse eğer çift belkide 3 karaktere bürünebilir

0|0
    0|0
  • değişen degisirq değişmeyen değişmez

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 18

• Dağların yer değiştireceğine inanın da, insanların huy değiştireceğine asla inanmayın.

-Hz. Muhammed

1|0
    0|0
  • Değişebilir çok acı çekmiş bir insan eskisi gibi olamaz mesela

1|0
    0|0
  • değişmez

1|0
    0|0
  • İnsanlar değişmez.

1|0
    0|0
  • Katılıyorum ben cidden öyle.

0|0
    0|0
  • Değişmez.

0|0
    0|0
  • Deisir

1|0
    0|0
  • İnanamadığım derecede değiştiler , değişiyorlar.

1|0
    0|0
  • değişmez

1|0
    0|0
  • Inşaallah değişir ben bu saflıkla 70'ime kadar bile dayanmam

0|0
    0|0
  • değişir

0|0
    0|0
  • Değişebilir

0|0
    0|0
  • Değişirler ama içlerinde benlikleri her zaman saklıdır.

0|0
    0|0
  • Değişmez

0|0
    0|0
  • Değişmez. En fazla 1 ay dayanabilirler

0|0
    0|0
  • Değişir. Koşullar agirsa tavır davranis düşünce tarzi degisir

0|0
    0|0
  • Değişmez