Türkiye'nin yüzde kaçı müslüman?

Meşhur %99' u lafı doğru mu? Size göre yüzde kaç?

1|0
1519

En İyi Kız Görüşü

• Bunu geçenlerde 5 arkadaş konuştuk. Tek non-teist benim, onlar müslüman. Işte konu siyasete geldi, söylendiler. En sonunda dayanamadım.

"Ya afedersiniz de Islam dininin gerekleri ortada. Islamda tesettür yok mu? Giymeyin abi o zaman şort, ne savunuyorsunuz anlamadım ben"
    Cevap : Ne alakası var canım bütün her şeyi yapmak zorunda mıyız? ( aha dedim, nasıl kafa yahu bu)

"Yahu arkadaş, zina var, alkol var, açık giyinme var, erkeklerle aynı ortamlar bulunma var... namaz yok oruç yok... ya islam ramazanda içmemek, arada oruç tutmak bir de domuz yememekten mi ibaret. Abi müslüman değilim deyin rahatlayın o zaman. Kusura bakmayın da sizin yüzünüzden durum biraz bu halde.
    Cevap 1: Kuranin degistirilmedigi ne malum?
    Cevap 2: bence de kuran değiştirildi, Incil falan değişmişse o da değişmiştir.

Ben: dumur... "arkadaşlar hayatımda bunu söyleyen müslüman ilk kez gördüm. Bence siz çoktan dinden çıkmışsınız. Deist falansınız. Deyin de rahatlayın"

Bu konuşma gerçektir. Ülkemizde müslüman olduğunu söyleyenler bu halde ise durum yaş. Benim çevremde muhafazakar kimse yok. Ama yarısından çoğu müslüman ve bu şekilde kafalara sahipler. Şimdi bu müslümanlık mı?

Non-teist arkadaşlarım da var. Diyanet sayılarının 5 milyon civari olduğunu düşünüyormuş. Benim yukarıda bahsettiğim kitle ise en az %50. Bu ülkenin müslümanı tatlı su müslümanıdır. Kendi cevrenizi de düşünün. Ikiyuzluluk içimize din konusunda da işlemiş.

Türkiyede hakki ile müslüman olan kitle %5 bile yoktur. Küfür eden saygısız isid kafalilar da müslüman değiller çünkü.

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• %99 diyenler, nerden baksan bir 10 milyondan aşağı olmayan alevi nüfusunu müslümandan saymıyorlar işlerine gelmeyince.

Ülkede dindar olmayan, sadece kağıt üstünde İslam'a tabii, ama hayat görüşü İslam'la tam olarak zıt olan milyonlarca insan var, ateisti, şusu busu da de iddia edildiği kadar az değil.

Hakkaten müslümanları sayacaksak, %60'ı belki bulur.

0|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 14

• Hayır ama sözde müslümanları sorarsan çok. Hem müslümanım diyenlerin %50'si bile gerçekten bir müslümana yakışır şekilde yaşasa ülkede bu kadar çok iğrençlikler yaşanmazdı.

5|2
    0|0
  • Katılmıyorum ne müslümanlar tanıdım kızı zorla kapatmislar ama kız inanmıyorum ben diyordu. ve daha neler neler

0|1
    0|0
  • Alaka yok sıkma baş ile müslüman olunmuyor herkezin ibadeti kendine yüzüne on kilo boya sürüp DAP dar abis arası belli gezen kafasını da koca topuz ile sarık gibi bağlayanlar bana imandan muslumanliktan bahsetmesin herkez bence kendine müslüman

0|1
    0|0
  • %50 bile değil bence

0|1
    0|0
  • Kalplerdekini sadece Tanrı bilir

0|1
    0|0
  • Kesinlikle yanlış. Hele bu sitede müslüman olmayan cok fazla kişi tanıyorum

0|1
    0|0
  • %80 civarı

0|0
    0|0
  • 70% bence

0|1
    0|0
  • Bence %97 Ama musluman adi altinda icki zina yapan ama muslumanlikla alakasi olmayanlari elersek %90 yani %7 lik kisim sadece resmiyette musluman 😃

0|0
    0|0
  • %50 60 bence

0|0
    0|0
  • Hayır. Geneli sözde müslüman

0|0
    0|0
  • Kendine müslüman

0|0
    0|0
  • Yok %99 kesinlikle yanlış

0|0
    0|0
  • Müslümanım demekle müslüman olunuyosa evet %99

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Açıkçası sözde müslümanlar özde müslümanlar sayısı eşit değil Gerçekten Müslüman olan %40ı geçmez Anket yapılsa ülkede herkes Müslümanım der ama (dipnot: müslümanları kapsayan bir anket yapılsa diğer dinlere alakalı değildir) % 90 çıkacağına eminim doğru sonuç bence %40-%45 hakkını verenlerdir dinin

0|1
    0|0
  • Türkiye'dekilerin adı Müslüman baksan %1 ibu vasıfları taşıyordur 😎

0|2
    0|0
  • Dini sorulduğunda ben Müslümanım demek yerine ''aleviyim'' diyen tipleri çıkartırsan aradan, %60'a yakın Müslüman mevcut ülkede.

0|0
    0|2
  • o meşhur din hanesini tamamen kaldırıp yeni nüfus cüzdanlarını din hanesi olmadan yapsınlar bakalım o oran %kaça düşüyor görelim. bu ülkenin 99 u müslüman falan değil. bin tane ateist tanıdığım var hepsinin kimliğinde islam yazıyor. bu bir zulümdür. bu ortaçağ skolastik kafasıdır. medeniyetsizliktir barbarlıktır, vahşiliktir.

0|1
    0|1
  • Her türlü suçu günahı işlerken müslüman oldukları umurlarında değilken başkaları kendilerinin yaptığı suç ve günahları işlediklerinde namus bekçisi kesiliyorlar başımıza böyle insanları listeden çıkartırsak geriye düşük bir oran kalır

0|1
    0|0
  • Çakma müslüman çok

0|1
    0|0
  • %30 -40 i gecmez

0|1
    0|0
  • Fazla Müslüman olduğunu sanmıyorum memlekete 😁

0|1
    0|0
  • &80'i

0|1
    0|0
  • Kesinlikle bilinmez.

0|1
    0|0
  • lafta %99 esasında %75 civarı

0|1
    0|0
  • Boyle sorular sorup milleti birbirine düşürmeyin hainler...

0|0
    0|1
  • ülkenin %99'u müslümanda yüzde kaç'ı ehlisünnet onu düşünmek gerek
    ehli sünnet olmayan müslümandan sayılmaz riyakardır

0|0
    0|0
    • Yüzde kaç?

• yüzdeliğin kaç'ı Ehlisünnet fikri ve araştırması mümkün değildir.
      bu rakam yarın bile değişebilir fakat ben çoğunluğun ehlisünnet olduğunun kanaatindeyim

• İnşallah

• %80 civarı gibi sünni Müslüman sanırım

0|0
    0|0
  • 30 falan

0|0
    0|0
  • Yuzde 99 degil de var soyle yuzde 90/95 civari. Sozde ozdede musluman muslumandir. Imanin varsa inaniyorsan muslumansin yaptigin gunahlar haramlar sana aidirirt

0|0
    0|0
  • %70 i en fazla

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...