Nasıl özgüven sahibi olunur?

Arkadaşlar ilk önce terslememenizi rica edicem. Daha önce hep kilom ve bakımsızlığım (makyaj, saç baş yapmamak) nedeni ile sürekli dışlandım okulda hep yalnızdım. Daha sonra zayıfladım bakımlı olmaya çalıştım vesaire buraları geçelim. Yeni okula nakil istedim ve nasıl davranacağımı bilmiyorum özgüven denen şey hiç yok. Birisi bana ters bişey söylese cevap vermek yerine oturur ağlarım o derece. Yeni okulumda herkes 3 yıl boyunca sınıfıyla beraberdi beni aralarına almak istemeyebilirler çok doğal ama benim de en korktuğum şey yalnız kalmak. Sizce yeni okulumda nasıl davranmalıyım eskisi gibi sessiz olup dışlanmak istemiyorum artık benimde arkadaşım olsun istiyorum :(

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• piskolojik olarak sıkısmıs hisediyorsun kendini anlıyorum öz güvenin eksik öz güven kazandırcak isler yapabilirsin ANA KURAL ASLA KİMİN NE DEDİNİ TAKMA MOREL BOZMAYI CALISANLARI GÖRMEZDEN GEL görünüsün hakında kendine ceki düzen verirsin veya tavsiye alabilirsin sen birini bul konusmaya sınıftan yok cekiniyom utanıyorum diyorsan onlar gelir senin yanına seninle konusmak isterler canını sıkma kız merak etim ama resim istesem atarmısın

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yahu ben de zamanında şişmandım hala makyaj yapmam, yataktan kalktığım gibi giderim okula ama kimse de beni dışlamadı. Lisede 2 kere, üniversitede bir kere okul değiştirdim herkes sıcak davranıp arasına almaya çalıştı ki ben soğuk birisiyimdir. Yanlış düşünüyorsun önce bakış açını değiştir.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bilmiyorum herkes kendi arkadaşlığını kurmuş beni neden aralarına alsınlar ki. Biliyorum çok yanlış düşünüyorum ama 😢

• 2ay

Tam tersine yeni öğrenci her zaman merak konusudur çoğu da seninle tanışmak ister sadece biraz gülümse yeter zaten. Şimdiye kadar hiç duymadım bakımsız, şişman olduğu için dışlanan birisini. Zaten lisedesin ne makyajı ya boşver üniversiteye gidince evrim geçiren taşlardan olursun belki kim bilir

• 2ay

İnşallah dediğin gibi olur çok sağol içim rahatladı 😆

Erkekler Ne Diyor 3

• Her yerde senin durumunda olan kişiler mutlaka vardır. Sen hiç birşey yapmasan bile onlardan seninle arkadaş olmak isteyen çıkacaktır.

0|0
    0|0
    • 2ay

Çoğunlukla herkes arkadaşlığını kurmuş oluyor sonradan giden pek sevilmiyor ya. Umarım birileri beni fark eder sağol yorumun için 😊

• 2ay

Tek yapman gereken, sempatik ve içten olmak. Onlar sana yardımcı olur merak etme. İlkten yabancılık çekmen çok normal.

• 2ay

Sağoll

• Sosyalleşerek

0|0
    0|0
    • 2ay

İnsanın özgüveni olmayınca maalesef sosyalleşemiyor da 😥

• Sosyal Ortamlara Gir Gül Muhabbete Ayak Uydur

0|0
    0|0
    • 2ay

Denedim o zaman da aramıza girmeye çalışıyor diyorlar bu insanları anlayamıyorum 😂 yeni gelen bir insana ben olsam bende güvenmezdim

• 2ay

Anladım anladım sağol :))

• 2ay

Sen Sagol🙂

Kızlar Ne Diyor 4

• Benim lisedeki halimsin kız :(

0|0
    0|0
    • 2ay

Ya gerçektenmiii 😐 herkes birbiriyle eğlenirken hep onları izledim yanlarına gidersem terslerler sevmezler diye gidemedim yanlarına. Hiç iyi bir arkadaşım da olmadı

• 2ay

Aynen canım hatta dershanede hiç arkadaşım olmadığı için tuvalee gidip ağlardım sonrada bu tenefüste zaman geçti diye sevinirdim. Çok saçma davranmışım günlerimi zehir ettim ama sınıftakilerdede bana yakın davranmadıkları için suç vardı. Kimse kimseden üstün değil rahat ol kendin gibi davran ve asla kendini kimseye ezdirme. İnsallah sınıfla kaynaşırsın. Ama şunu bil kimseyle kaynaşamasanda zaman öyle ya da böyle geçiyor..

• 2ay

Ya aynen bende tuvalete gidip ağlıyodum tenefüslerde zaman geçmezdi vesaire tek değilmişim 😇

• Git herkese adini sor tanis bir sekilde, istersen yaz bana bn sana nasil yardim edebilcemi biliom

0|0
    0|0
  • Akışına bırak kendini niye kasıyosun ki yanliz kalmaktanda korkma yanliz kalsan nolcak hem

0|0
    0|0
    • 2ay

Çocukluğumdan beri yalnız kalınca hep ağlarım neden bilmiyorum herkes eğlenirken bbenim saf saf oturmam biraz zoruma gider

• 2ay

Gecmisini unut yeni bir sayfa ac kendine onlar senle arkadas olmaya calissinlar sen degil ve asla seni ezmelerine izin verme bir kez susarsan devami gelir. Aklindan geceni soyle icine atma dis gorunusune dikkat et hicbir erkegin pesinden kosma onerilerim bunlar 😊

• 2ay

Çok sağol ama bende böyle evde hayal ediyorum kendime dikkat ederim açık sözlü olurum konusurum falan diye ama yine okul başlayınca sus pus 😁

• Olur knk olur zamana bırak

0|0
    0|0
    • 2ay

Herkes öyle diyo ama okulun ilk gününden de sevilmek istiyorum artık ya

• 2ay

Güler yüzlü sempatik biri ol sevilirsin

Yükleniyor...