Yabancı bir erkeğe Türk kültürüyle ilgili neler ögretilebilir?

Sevgilim sürekli anlat anlat falan diyor, Turk yemeklerini yedik, onu dugune goturup zeybek de oynattim.. baska neler yapabilirim?

Güncellemeler:
2ay Norvecli.

0|0
6|25

En İyi Erkek Görüşü

• Kültürü sen ne kadar biliyorsun da adama anlatacaksın?

Kültürün aşırı gelenekçi oluşundan, herkesin birbirinin tepesinde olma meraklısı oluşundan falan bahsedebilirsin mesela.

Divan şiirine dair bilgin mi var? Eski ozan geleneklerinden haberdar mısın? Anadolu'da insanlar nasıl yaşıyor biliyor musun? Ne anlatacaksın?

Kültürden iki tane yemek bir de zeybek anlıyorsan bişey anlatamaszın.

1|0
    0|0
    • 2ay

Bence her soruya ters cevap vermek icin gelme. Benim anlatma gibi bir derdim yok adam anlat diyor. Divan siirini senden iyi bildigime eminim, anadoluda insanlar nasil yasiyor biliyorum cunku zaten anadoludayim. Ki fikir almak icin sormusum zaten soruyu birileri gelse de ukalalik taslasa diye degil..

• 2ay

Ben ona kaside okusam anlamaz. Ben isin daha cok mangaldir zeybektir bu kismiyla ilgileniyorum su an anlatabildim mi? Daha ilerisi icin cok zaman gerek. Turkceyi bile bilmeyen birine agır gelir ki benim turk kulturune hakimim diye bir iddaam yok. Ona bunu soylesem de ısrar ediyor.

• 2ay

Rakı içir ertesi güne bir daha birşey sormaya korkar.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 24

• Bence kesinlikle ülkemizin zenginliğini göster hem tarihi hem kültürel gerçekten çok fazla şey var. Bizansı anlat, Osmanlıyı, kapadokyayı bu topraklardan bir çok halk geçti (lidyalılar, frigler, galatlar), doğuyla batıyı birleştiriyoruz. En fazla akdeniz kültürünü göster, plaj kültürü.. yemek kültürünü de göster (mercimek, köfte, sarma, çay).
    Unutma ki Türkiye'de ki kültür ilden ile değişiyor ve 80den fazla il var ;)
    Yani açıkça bir "yabancı" (fransa'da oturan bir türk olarak) benim bu özellikler çok çok ilgimu çekti

0|0
    0|0
  • Toplu taşımaya bindir uçan tekmeyle tanissin. Malum malkocoglu olmaya karar vermiş bazıları.

0|0
    0|0
  • Espiri anlayışından bahset :D
    Çeşitli kültürler
    Yöreler arası farklılıklar
    Vatan askı ecdaddan bahset
    Komsular arası ilişkiler :D

0|0
    0|0
    • 2ay

Soguk ulke insani, espri falan sevmez yılışıklık olarak goruyor..

• zehir gibi acılı adanayı ve lahmacunu bir yedir yanında da acılı taneli adana yapımı bir şalgam daha iyi olur... :D

0|0
    0|0
  • Ankara havası oynat, halay çektir.
    Kahveye gitsin okey oynasın diycem ama orada dönen muhabbeti kavrayamaz daha :)

0|0
    0|0
  • Çoraplarını top gibi yapıp evin köşelerine fırlatmak.
    Pazarları çizgili pijama ve atletle mangal keyfi
    Ondan seni kısıtlamasını istersin , açık saçık giydirtmesin :D

0|0
    0|0
  • Biraz da sen anlat de.

0|0
    0|0
  • Tavlayı öğret, teyzelerle günlere gitsin, kahvelerde takılsın vs vs

0|0
    0|0
  • sünnet

0|1
    3|0
  • abijim demelerini önleyebilirsin

0|0
    0|0
  • gereken herşey yorumlarla vurgulanmış benim söyleyeceğim tek şey başarılar

0|0
    0|0
  • Yeme içme olur, aileni anlat işte birde bize özel ifadeleri ve hareketlerden bahset :) :)

0|0
    0|0
  • sıralama kafanda günlük faliyetlerinizi yaparken önüne çıkan durumları o an açıkla.

0|0
    0|0
  • Bu oyle anlatilarak bitecek bisey degil zamanla olir

0|0
    0|0
  • oğlan suriye göçmeniymiş

0|0
    0|0
  • sünnet ettir kurban bayramını göster :)

0|1
    1|0
  • Vinç izlettir çekirdek ver eline izlesin

0|0
    0|0
  • Yatak kültürüde baya farklı. En önemli konulardan

0|0
    0|0
  • mahalle düğününe götür bir maça bir de cenazeye

0|0
    0|0
    • 2ay

Mahalle dugunu diye bisey kaldi mi? Kaldiysa da ben bilmiyorum. Cenazeye goturecegimi sanmam mac olabilir.

• 2ay

Tavsiyelerden seciyorum iste?

• 2ay

semt pazarına kahvehaneye ırgat pazarına balık mezatına caddeye bir de asker uğurlamaya götür

• Türk erkegi kadar abaza olmamasi gerektigini ogret.

1|0
    0|0
  • Başkasının karısına ya da kızına yan bakarsa muhabbet etmeye kalkarsa dayak yiyeceğini de anlat.
    Kıskanç toplumuz, olması gerektiği gibi.

0|0
    0|0
  • Nargileye götür

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...