Eşi tarafından ekonomik şiddet gören bir kadın neler yapabilir?

Eşi tarafından ekonomik şiddet gören bir kadın neler yapabilir?

Güncellemeler:
2ay Eşi tarafından ekonomik şiddet gören bir kadın neler yapabilir?

0|0
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• nasıl eşı tarafından evın gecımı saglanmıyor o zaman bu adam nıye evlendı eşıne cocuklarına bakmak ıstemıyorsa öyle şey mı olur kanunlar onunde evıne bakacak ışıne gelmıyorsa nafaka verıp boşanacak kadına maddı yonden zulmedemez hıc bır hakkı hukuku yok buna kadın sessız kalmıcak bence gerekırse mahkemeye verecek nafaka ısteyecek veya devreye aıle buyuklerını sokacak bu konuyu cozecek eşının oyle keyfı ıstemıyor dıye o işler olmaz

1|0
    0|0
    • 2ay

Nafaka az olmayacak mı?

• 2ay

gun gelır o mazlum kadının bır ahını alırkı ALLAH oyle bır ters getırırkı adamı yıllarca kendıne gelemez mazlumun ahını almaya gorsun

• 2ay

evet ısterse eşı yanı kadın tazmınat davası bıle acmaya kanunen hakkı var bızım kadınlarımız malesef boşanma hukuku kanunlarını evlılık kanunlarını cok ıyı bılmıyor veya bılıyor olsada turkıyede dunya 2 yız şiddette erkekler sıddete basvurup kadınları sındırıyor aılelerdede zaten anlasılmaz bır zıhnıyet var kocandır ne olcak veya sakın boşanıp gelme hesabı ıle hareket ettıklerınden olaylar boyle bu hale gelıyor zaten

En İyi Kız Görüşü

• ekonomik şiddet nedir ya? yetmiyorsa ya da sürekli ben çalışıyorum ben kazanıyorum sen sus modundaysa girsin bir işte çalışsın kadın. parayı kimin getirdiği bu kadar önemliyse eğer herkes çalışsın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Ekonomik bağımsızlığını kazanmalıdır!

Hemde acilen...

0|0
    0|0
  • Ekonomik şiddet nasıl oluyor?

0|0
    0|0
  • Ekonomik siddet ne lan. İcat cikarma :/

0|1
    0|0
    • 2ay

En az fiziksel şiddet kadar acı verici. Evin geçimi sağlanmıyor sağlansada minnetle baskıyla vs

• 2ay

Böyle soru sor bilelim yani. Neyse adamlik kursuna yazdır. Yazilmiyorsa ona deki; bir erkek hanimin gecimini giyimini ihtiyaclarını karsilamasi dinen farzı kifayedir. Allahın bir emridir. Allahin emanetine böyle sahip cıkıyorsa Allahın gazabı daha cetindir.
      Bu laflardan ders cikarirsa mesrur, ders cikarmazsa öküzdür. dua et. Sabret.
      'O ne güzel vekildir. '' :)

• ekonımik şitdet derken kocası para vermiyormu? bunumu diyorsun
    vermiyorsa
    1 kendine iş bulur
    ( kocasıda buna karşı çıkar kadın da boşanır ) nokta

0|0
    0|0
  • Meslegın varsa ayrılırsın yoksa para kazanacak bır işin meslegın evde oturur o ezıyetı cekersın, o yuzdem kızlar okumalı

0|0
    0|0
  • yorumlara baktim parasi varda bakmiyormus gibi bir izlenim girdum oyleyse eger baba ocagina git yanliz birak biraz akillanmazsa yine bosanacagini soyle oda olmazsa ac davani oyle adamda ne fayda gelir magdur olmanin bir anlamo yok

0|0
    0|0
  • iyide ya imkan o kadarsa

0|0
    0|0
  • bir sekilde para kopar keyfine bak :)

0|0
    0|0
  • çalışabilir ama kocası izin veriyormu oda baska sorun

0|0
    0|0
  • Kendi ayakları üzerinde durmalı artık biraz da kendisi para kazanmalı.

0|0
    0|0
  • ekonomisini canlandıar bilir

0|0
    0|0
  • Boşanabilir

0|0
    0|0
  • paraylamı dövüyor :D

0|1
    1|0
  • Guzel bir is bulmali

0|0
    0|0
  • Şiddet gören taraf çalışıyor mu?

0|0
    0|0
  • Kocasıyla iyi geçinmeye çalışmalı

0|0
    0|0

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• Kendi ekonomisini kazanmali

0|0
    0|0
  • Bir iş bulmalı.

0|0
    0|0
  • Çalışabilir veya el işi yapıp satabilir ama en güzeli boşanır

0|0
    0|0
  • Ekonomik şiddet derken ne demek istediğini tam anlayamadım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...