Sofrayı toplamamak için yemek yemiyorum?

Biraz uzun ama okumanızı rica ediyorum ;

İçim öyle hırsla öyle nefretle dolu ki bu saçmalığı bile yapıyorum. Yatılı olarak amcamlara gidiyoruz mesela 3-4 gün. Sofra kuruyorlar en az 13 kişi oturuyoruz sofraya 4ü 4ü kadın çoluk çocuk bilmem ne. Sofrayı kadınlar hazırlıyor erkek oturup keyif yapıyor sonra toplamaya gelince yine kadınlar yapıyor erkekler çaylarını bekliyor. Ben sofraya otursam bana topla diye imalı imalı bakacaklarina eminim. Ben bu baskıyı sevmiyorum amcam da olsa hizmet etmek kölelik gibi geliyor. Zaten insancıl biri de değilim. Mesela ben çok güzel kahve yaparım annem istesin 10 fincan yapayım ama 4-5 adam muhabbeti kurmuş benden hizmet bekleyince deliriyorum ve asla da onlara garsonluk yapmam, yaptı dedirtmem. Belki bir hastalık belki paranoyaklık ama patlamaya hazır bomba gibi doluyum. Bu durumdan nasıl sıyrılabilirim?

0|0
14|9

En İyi Erkek Görüşü

• bir hastalık değil gayet haklısın sistem topluma kadını sadece iki maddede aşılamışş
    1- Erkeğin her işini yapacak köle
    2-Cinsel obje
    ne yazıkki toplumumuzda kadın sadece bu iki madde üzerinde değerlendiriyorr senin yaptığın saçmalık değil tam tersi çok güzel bişey ve bunu ailenın diğer kadınlaınada aşıla kolektif (komünal) yaşamı araştır birazz araştırdıkça ne kadar da güzel bir akım olduğunu öğreneceksinn

3|0
    0|0
    • 2ay

Çok teşekkür ederim. Kölelik onların kanına işlemiş ben sadece kendime bakmalıyım bencr

• 2ay

işte biraz kadın dayanışması yap olarada aşıla... teşekkür ederim sohbet etmek fikir almak istersen her zaman budayım mesaj atabilirsinn

En İyi Kız Görüşü

• Eğer başından beri sofrayı toplayıp, bulaşık yıkayıp kahve pişirdiysen onları alıştırmışsındır. Her gitmende senden beklerler. İster bana tembel deyin ister uyuşuk deyin içimden hizmet etmek gelmiyor diyebilirsin açık ve net. Ben başından beri böyle yaptım kimse benden hizmet beklemiyor :) Tembel de demiyorlar tam aksine Prenses diyorlar 💃🏻

2|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ataerkil ailelerde bu konuda bir çözüm yok. .
    Ama psikolojini etkilememek için bu durumu kendin için eğlenceye dönüştürebilirsin. .
    Şöyle ki ,
    Biz bu sofra toplama olayına "sabır oyunu" diyelim. .
    Kurallar şu ,
    Her tabak elli puan , çatallar on puan falan tarzı. . her gün puanını günlük kaydet ve toplamda bir hedefin olsun ay sonuna skor olarak. . o hedefe ulaşırdan ay sonunda kendini ödüllendir (sinemaya git, tiyatroya git, o çok beğenipte pahalı bulduğun ayakkabıyı al vs)

0|0
    0|0
    • 2ay

Kendini aptal yerine koy demek gibi bir şey bu. Kendime yararlı konularda bu sekilde hevesli olsam daha güzel değil mi

• Yemek yemelisin.

0|0
    0|0
    • 2ay

Yiyorum zaten ama onların hazırladığını değil

• sıyrılma lan boşver özgürsün işte böyle devam et aslında evlensekmi beraber yemek yaparık :D

1|0
    0|0
  • kafana gore.

0|0
    0|0
  • Sen bilirsin tabi, aile başka akraba başka

0|0
    0|0
    • 2ay

Ailede de hizmetçilik yapmam tabii ama anneme sevgim çoktur

• 2ay

Dediğim kıyaslamayı anlamadıysan fazla kelimeye gerek yok.

• 2ay

Dediğin kıyaslama saçma. Hem kadın hem erkek çalışıyorsa kimse kimsenin işini buyuramaz. Ne reissiniz ne efendi yerinizi bilin

• Eline mi yapışacak?

0|0
    0|0
    • 2ay

Evet, benim elime yapışıyor. Erkekler muhabbeti kurmuş hızmet beklerken hizmeti yapan BEN olursam benim elime yapışır.

• 2ay

İyi de o insanların senin üzernde hakları yok mu?

• 2ay

Hayır.

• ekmek arasına devam D:

0|0
    0|0
  • son kalkan toplar :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Ben de böyle düşünüyorum. Biz çalışırken erkekler oturup muhabbet ediyorlar. Bir de üstüne şunu getir bunu getir filan diyorlar. Biz onların kölesi değiliz. Erkekler neden hiçbir şey yapmayıp sadece oturuyorlar? Onların da eli kolu var işlerine gelince kendilerini bizden üstün saymasını biliyorlar. İyi yapıyorsun. Biz hasta değiliz bizim milletimizdeki bu erkek egemen düşüncesi hastalıklı.

1|0
    0|0
  • Çok haklısın bende aynen böyle düşünüyorum biz kimsenin hizmetçisi değiliz fikrinin arkasında dur vazgeçme onlar sürekli keyif çalsın biz canımızo verelim büyük haksızlık

1|0
    0|0
  • Bende çok sinir oluyorum bu duruma bizim eve çok misafir gelir bende işsizim herkes benim gözümün içine bakıyor sofrayı kur topla bulaşık yıka laf sokarlar birde

2|0
    1|0
  • Bu dediğin bende de var haklı olarak karsı koyuyorum ben ayıpsa ayıp banane öyle hizmet edenler köleden farksız benim gözümde yapıyorsa herkes yapsın ya da kendi yediğini toplasın herkes

1|0
    0|0
  • En doğrusu bravo

1|0
    0|0
  • yoo bende boyleyim hizmet etmek zorunda degılsın zaten gıtsın caylarını kendılerı yapsınlar

1|0
    0|0
  • Aynısını yaşıyorum ben de. Kadın, erkeğe hizmet etmek için yaratılmış sanki, ah!

1|0
    1|0
  • Allah sabır versin.

0|0
    0|0
  • Bence bu düşüncen çok yanlış.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ne için?

• 2ay

Çalışmayan yok kadınlı erkekli herkes çalışıyor

• 2ay

O zaman bencillikten öte bir şey değil.

• kölelik değil sevgi ve saygı ben yapıyorum ve bundan mutlu oluyorum

0|0
    0|0
    • 2ay

Onlar neden yapmıyorlar onlar sevgisiz saygısız o halde?

• 2ay

Biz büyüklere saygidan yaparız zaten küçükler ağzını açmaz bize emir veremez ya da bir şey istemezler o yüzden sorun yok benim icin

• 2ay

Erkekler kendi yaşıtları kadınlara niye yapmıyor diyorum? Kadınlar otursun erkekler yapsın çayı yemegi?

• Kendimi gördüm bee erkek tv karşısında beklesin ki yemeğimi önüme getirsinler kadın yemeği yapsın getirsin götürsün yıkasın erkek hala tvde

1|0
    0|0
  • Sevdiğim insanlara hizmet ederim, senin yaptıgn ergenlik yavrucum.

1|0
    5|0
    • 2ay

Hizmetçi bir köle olacağıma ergen olurum.

• 2ay

Aşacaksın bunları, ağzı süt kokulu:)

• 2ay

Kölelik kanına işlemiş. Devam et

• Gazete alicam vs ayağına dışarda yemek yerdim ben senin yerinde olsam aç durma derim. Takdir ettim seni ayrıca

1|0
    1|0
    • 2ay

Aç durmuyorum ya çubuk karakerle bile geliştiririm ben

Yükleniyor...