Ümmetçilik mi milliyetçilik mi?

Ümmetcilik mi yoksa milliyetçilik mi size daha yakın?

• Milliyetçilik
    69%(20)58%(28)Oy Ver42%(8)
  • Ümmetçilik
    31%(9)42%(20)Oy Ver58%(11)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben milliyetçilik diyorum...
    Rum kökenli birisi olmama rağmen iyiki bu ülke toprakların doğmuşum iyi ki Türkleri tanımışım bu topraklarda. Belki başkaları sevmeyebilir vs. ama ben bu dünyanın en şanslı insanı olduğumu düşünüyorum bu topraklarda yaşadığım için...
    Ümmetçilik kavramına gelince çok şey varda anlatacak ben konuşmak istemiyorum...

0|1
    0|0
    • Aynen öyle iyi ki varsınız. Ümmetcilik diyenlerde bir birlik yok birbirlerini kafir saymaktan başka yaptıkları yok. Suud u iranliya sor iranliyi Suud a sor gerekn cevabı versin.

• teşekkürler eig için :)

• Rica ederim sen hakediyorsun😇

En İyi Erkek Görüşü

• gunumuzun politik.. sosyal ve iktisadi kosullarina akilci bir sekilde bakamazsaniz ummetcilik dersiniz.. ustelik bunu abdulhamit handan bu yana anlayamaz ne tarihi ne de bugunu bilmeyen benden bile daha cahil biri olursunuz... anadolu turkunun harcini atan atinin kuyrugunu baglayip turkun tugunu diyar-i rumun kalbine saplayan alpraraslan omer hayyamin anlatimiyla sadece o uzun sacli saclari orgulu keci yununden elbisesi olan turklerden olusturmustur.. sultani arayan o pers sultanlari gibi sus puslu altinli elbisesi var sanan omer hayyam onunden siradan bir sekilde gece asrin el-fetihini ayirt edememistir cunku turk savas meydaninda gosterir kendini.. senin devlet-lu hasmet-lu zat-i sahane dedigin devlet-i aliyye zamaninda zillet-i fesat olan din kardesin filistinde.. sinada.. ingilizle birlik olup turke kursun atmis ve o kahraman atalarimizin yadirgarliklarini bile bilmeden cumagta yattigini bilmezsin... balkanlardaki din kardesinin malumdur 93 harbinde.. misirdaki.. tunustaki din kardesin ingiliz ve fransizla malumdur.. bunlar benim icin gok sultan olan abdulhamit han zamanindadir.. bugun artik turk ulusunu kurmus.. dilini.. toresini.. bayragini turke vermis.. turkun 1176 miryokelefon savasinda kazidigi mimari eserleriyle donattigi ve ismi latinlerin degisiyle turciha.. la turcia dedigi yani turkun vatani anlamina gelen turkiye ismini vermis... bugun turkiye bir ulustur... ne acemler artiklari ne de çöldeki fellahlar bizim yolumuz.. bizim urugumuz.. bizim tugumuz degildir.. o yuzden turkun yolu milletidir... milliyetciligidir... ya da ol ki zillet ule sen imdi... yureglerimiz.. sen bu cihan-i alemi ne sanarsin ki... kaldimiki imdi yuregte gardas... indimiki arsi-ala dan turkun sancak!!!

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Milliyetçilik tabiki

0|1
    0|0
  • Tabiki milliyetçilik daha yakın

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bir ülkeyi ne yazıkki ümmetçilik bir arada tutamaz, milliyetçilik tutar. Bu bütün dinler için geçerli sadece islam için değil...

0|1
    0|0
  • Adamcılık baskan 😂

1|2
    0|0
  • Dur ben sana sayayım kardeş sen unutmuşsun. Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik, İnkilapçılık. Bunlardan birisini seçip diğerlerini göz ardı etmek vatan hainliğidir. Millet bu 6 inkilap ve ilkede birleşemediği sürece kıyamete mahkumuz.

0|1
    0|1
  • Kardesım bence Ummetçilik baskaa
    Milliyetçilik baskaa
    Biz PEYGAMBERIMIZIN ÜMMETİYİZ
    AHIRETTE BIZE SEFAAT EDECEK..
    Milliyetcıyız cunkı bu vatan Bizim.
    Ne ıraklı ne surıyelı yız Savas var dıye ulkemızı terketmeyız..
    Son nefesımıze kadar Vatanımızda can verırız cesetımız VATANIMIZ DA KALIR
    UMMETÇİLİK OLMAZSA MILLIYETCILIK OLMAZ..!

0|1
    0|0
    • Söylediklerine katılıyorum ama son cümle hariç. Çünkü ateist bir milliyetçi de olabilir

• Bu senin dünya görüşün saygı duyarım

• Eyvallah :)
      Tabı herkezın gorune saygı duymak gerek

• Irkçılık olmasında her türlü olur

0|1
    0|0
  • Türkçülğk tengri menen

0|1
    0|0
  • mileyetcilik

0|1
    0|0
  • Ümmetçilik

0|2
    0|0
  • Ümmetçilik

0|0
    0|0
  • bu dediğin sınıflandırmacılıtır ben müslümanım ve vatanımı arabistandan daha çok severim

0|0
    0|0
    • Milliyetçi biri müslüman da olabilir. ayrımcılık yok

Yükleniyor...