Kaynanası ile güzel geçinen gelin var m?

Ben bunun cevabını merak ediyorum. Çevremde ki insanlardan duyduklarıma göre gelin kaynana genelde geçinemiyor. Hatta son duyduğum hadise şöyle: Çocuk 5 aylik il dışı görevine gidecek, eşini de kayinvalidesine bırakmayı planlıyor ama çocuğun annesi gelinimi başka evde bırakmam, benimle kalacak diyor. O baba evinden artık çıktı benim kızım oldu diyor. Gelin de annesinde kalmak istiyor. Bu durumda kim hakli bilmiyorum. Sizce kim haklı?

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• Benim annem tipik kaynana gibi değil annesi daha önce vefat etmiş olan gelinimize annelik yapıyor resmen. Her derdine koşturuyor her işinde yardımcı oluyor. Annem olduğu için demiyorum kendisi melek gibi bir insandır. Ya yeri geliyor yemeğini ütüsünü bile yapıyor onlar gezsin diye yeğenime bakıyor, hep alttan alıyor, tatsızlık çıkmasın istiyor. Bunu hangi kaynana yapar? Yengem kötü davranmıyor ama cok somurtkan hiçbirşeyden memnun kalmıyor. Bizim gibi bir aileye çatmış o kadar şanslı ki bunun değerini hiç bilmiyor gerçekten. Bizim ailemize geldi geleli çok rahat. Abim cok başarılı ne alkolu var ne kumarı ne de kahvesi. Tatillere götürüyoruz lüks otellerde kalıyor her istediğini alabıliyor aile ortamını bizimle yaşıyor mutsuz olması için hic bir neden yok aslında. Keşke daha güleryüzlü tatlı dilli olsaydı... Aile dışındaki insanlara karşı hep güleryüzlü. Bize karşı cok somurtkan... Niye böyle yapıyor anlamıyorum.. Ayrıca Annemin babamın yaptıklarının karşılığı bu olmamalıydı... hep kaynana demeyin yanii.

0|1
    0|0
    • 2ay

Belki de hep iyilik yapıldığı için kıymet bilmiyordur. Arada iyilik yapmayı kesin, belki o zaman kıymetini bilir

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• olur elbette geçinen vardır ve inşallah bende geçinirim. kayınvalidesi haklı fakat gelinin de isteklerine yönelmek gerek istediği yer kendi annesi ise yarı yarıya yapılmalıdır

0|1
    0|0
  • biz iyi anlaşıyoruz

0|1
    0|0
  • Var, ben çok seviyorum kaynanamı. O da beni sever sağolsun 😊

0|1
    0|0
  • Annem'le Yengem. Hatta annem yengemle benden daha iyi anlasıyor 😒

0|1
    0|0
  • annem var :D

0|1
    0|0
  • yok boşuna dememişler kaynar kazana atmalı diye. oğlunu kıskanıyor hala benden.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu kıskanma olayina da anlam veremiyorum. Yahu senin evladının hanımı. Torununun anası yani

• 2ay

aynen madem paylaşamıyon oğlunu niye istedin beni. turşusunu kurabilirdi

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...