Ehliyetsiz araba kullandınız mı ve Polise yakalandınız mı?

Bu dönemlerde bazılarımız yollarda, trafikte ehliyetsiz araba kullanmıştır. Peki ehliyetsiz araba kullanıp polise yakalandığınız oldumu?

• Evet
    27% (3)38% (6)33% (9)Oy Ver
  • Hayır
    73% (8)56% (9)63% (17)Oy Ver
  • Ehliyetsiz araba kullanıp polise yakalandım
    0% (0)6% (1)4% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|9

En İyi Kız Görüşü

• Bebekken babamın kucağına oturup sürerdim sadece. 😀 Babam gaza basardı ben direksiyonu çevirirdim.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• yakalanmadim. polis yok zaten etrafta.

0|0
    0|0
  • Hala ehliyetsizim hala kullanıyorum

0|0
    0|0
  • Kullandım ama yakalanmadım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Hayır

0|0
    0|0
  • Kullandım, polis yanından geçtim ama durdurulmadım.

0|0
    0|0
    • 2ay

Benimde teyze oğlu kar zamanı polis karşı şeritten geliyordu onun yan şeridinde arabayı kaydırıyordu :) sağ sol yapıp düz yolda.

• Evet.

0|0
    0|0
  • İşin tuhaf tarafı ehliyeti aldığımdan beri 6 senede sadece 5 defa çevirmeye rasladım.

0|0
    0|0
  • Ehliyetsiz araba kullanırken polis arabasına çarptım 😀

0|0
    0|0
  • Ehliyetsiz araba kullanmak yasal bir suçtur

0|0
    0|0
    • 2ay

Nureddin YILDIZ'ın Gençler İçin Anahtar Cevaplar kitabından kısa bir alıntı:

Ehliyet, sadece yasal bir güvence değildir. Yasal zorunluluk yanında, ehliyet kelimesinin ihtiva ettiği, 'yeterli olma' anlamıda vardır. Dolayısıyla, ehliyeti olmayanın yani, araç sürmeye yeterliliği yasalarla belirlenmemiş birinin araç kullanması asla doğru değildir. Bu şekilde araç süren birinin sebep olacağı bir kaza cinayet hükmündedir.

Dinimiz bizim için sadece cami ve kurban bayramını yansıtmaz. Araç kullanmaktan, uzaya çıkmaya kadar her şeyimizde dinimizin kurallarına sadık kalmak durumundayız. Müslümanlık budur.

Yasaların Kur'an'dan alınmamış olması çok şey değiştirmiyor. Kur'an kaynaklı yasalar da olsaydı, trafik kuralları hemen hemen aynı olacaktı.

• Araba merakm yok 9 yildr ehliyetm var bir kez bile ara surmedim sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Öyle ocluk yapmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...