Birilerinin size doğru ya da yalan söylediğini nasıl anlayabiliyorsunuz? Taktikleriniz nelerdir?

Kişi ile konuşurken normal olması gereken sakinliğini kaybettiğinde, dudaklarını büküp hafifçe öne doğru eğildiğini farkettiğimde, gereksiz gülme ikna etme ve üzülme eğilimi gösterdiğinde yalan söyleyebilme olasılığını yükseltiyorum mesela.

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• Celiskili sozlerinden

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu zamanda o kadar usta oldularki yalan söylemede doğru insan bazen kendinden şüphe ediyor benmi yanlışım diye

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ses tonu.
    Rüyamda görürüm.
    Ve bir şekilde önüme gelir.
    Duyarım, öğrenirim. Ne bilim. Genelde çaba harcamam

0|1
    0|0
  • Anliyorum.

0|1
    0|0
  • Birde ağzından doğrunun az çıkacağına inandığımız insanlar vardır.

Hislerimden, bir bütün olarak.

0|1
    0|0
  • davranışlarından

0|1
    0|0
  • Hal hareket davranışları birde gözler ele verir kaciriyorsa gözlerini ;)

0|1
    0|0
  • Gözünden anlarim konuşmasindan elinden kolundan hemen anlaşılır

0|1
    0|0
  • Gözlerinden

0|1
    0|0
  • Taktik yok

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Aslında NLP teknikleri var ve bir ara ben onun üzerine gitmiştim. Mesela bir insanla konuşurken gözlerine dikkat ederseniz geçmişle ilgili görüntüsel bir anıyı hatırlaya çalıştığında sol yukarı bakacaktır. Aynı şekilde geleceğe yönelik bir görsel bir şey düşünüldüğünde sağ yukarı bakılır. Kısacası çeşitli yolları var insan aklını okumanın.

Ayrıca bir şey daha var. Profesyoneller dışında her insan yalan söylerken büyük veya küçük ipuçları taşırlar. Kimisi dudaklarını ısırır, kimisi farketmeden tik gibi gözlerini kırpıştırır, kimisi dilini şaklatır vs.

0|1
    0|0
  • bakıslarından

0|1
    0|0
Yükleniyor...