Bir insanı fikirleri yüzünden sevmemek?

Bir yerde işe başladım. Yaklaşık 2 hafta oldu. İlk günden itibaren bana yardımcı olan ve orada en iyi anlaştığım insanlardan birisi var. İyi bir arkadaş ama sosyal medyada takipleşmeye başlayınca bana çok zıt gelen hatta nefret ettiğim şeyleri savunduğunu gördüm.
Bir yanım önemli olan insanlığı diyor diğer tarafımda görüş meselesine takılıyor.
Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Siz nasıl yaklaşıyorsunuz böyle durumlara?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kürtse sıkıntı yok pkklı ise konuşma bu arada seni çok seviyorum 😍

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Kişilik farklı görüş farklı tıpkı başta insanlığına saygı duyduğun gibi görüşlerine de saygı duymalısın.. Herkes mükemmel değil herkes senin istediğin gibi altın tepsi de sunulmaz sana karşındaki de bir insan ve düşünebiliyor.. Herkes heşeyi düşünebilir görüşlerin aynı olmasını bekleme..

1|0
    0|0
    • 2ay

Ben zaten saygılıyım. Ona bir şey dediğim yok. Bana ters geliyorsa iletişimimi koparırım o düşüncesini yaşar ben kendi düşüncemi yaşarım. Benim takıldığım nokto şu, ben bu düşüncesini öğrenene kadar onu seviyordum, şimdi sevmiyor değilim ama görüşmeye devam edersem kendi düşüncemle çelişmiş olucam. Düşünceme göre mi arkadaşlık ilişkime göre mi hareket etmeliyim onu bilmiyorum...

• 2ay

Bak demiştim ya karşındaki de bir insan diye işte o yüzden insani potansiyeline göre insani özelliklerine göre ilişkini sürdüreceksin.. Bir çok görüş var siyasi görüş, takım görüşü, ekonomik görüş vs vs bunlar kişinin kendisini ilgilendiren şeyler bir insanın görüşleri seninkilerle zıt diye ona sırtını dönmen kendinle çelişmen değil kendine olan saygısızlığın olur.. Sonuç olarak insan olduğumuz için hepimizin düşünebilme özgürlüğümüz var bir insanın düşüncelerinden dolayı yargılarsak medeni insan olamayız..

• Hocam biz ne kadar modern bir ülkeyiz desek de bizim davranışlarımız hala üçüncü dünya lkeleri gibi. Bizim ülkemizde insanları konuşturduğunuzda size mükemmel bir karakter çizerler ama davranışa baktığınızda iğrenebilirsiniz. Ya da kime baksanız siyaset içerisindedir ama siyaseti temellendirmez sadece yüzeysel bir bilgiyle muhteşem siyasetçi olur ve en kötüsü bizim ülkemizde fikirlere saygı diye bir şey yoktur biz ve onlar vardır...

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben fikrine saygısızlık yapmıyorum. Bana fikri uymuyor. Uymalı demiyorum zaten. O fikre sahip olması beni rahatsız ediyor. Bunu arkadaşlık ilişkime sokmadan devam etmeli miyim, tabi başarırsam, ona takılıyorum.

• 2ay

Bu karşınızdakinin fikrine ve sizin bakış açınıza bağlı bir durum. Eğer mümkünse biraz açar mısınız?

Kızlar Ne Diyor 1

• Yani kendin söylemişsin bana cok zıt geldi o anda soğumuşsan karsi tarafa bir seyler yapmani gerektircek bir durum yok bence. Ben cok insancıl biri olmama rağmen düşündüğüm şey mantığıma yatmiyorsa soguyabiliyorum kendi icinde iyi insandir ama yapcak bir sey yok. bunun kötü birsey olduğunu düşünmüyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...