Ne kadar yaşıyoruz hayatı?

Herkese öncelikle merhabalar :)
Ne kadar yaşıyoruz sizce hayatı kendimizin kurduğu teknolojiyle oluşturduğumuz asosyal ve sadece sosyal paylaşım sistelerinden günlük yaşam ve olaylardan haberdar olmayı bırakıp en son ne zaman dışarı çıktık ne zaman gazete okuduk ne zaman bir sergiye gittik veya arkadaşlarınızla elleriniz telefonunuz olmadan saatlerce sohbet edip eğlendiniz en son ne zaman telefondan ayrılıp bir kaç gün geçirdiniz günümüz insanı artık birbirinden kopmaya ve duygularını kayıp etmeye başladı örneğin fotoğraf çekmek eskiden bir anlam taşırdı bir hatıra idi şimdi ise begeni almak veya dikkat çekmek için yaptığımız eski önemini yitiren bir olay artık gezmiyoruz konuşmuyoruz artık karşımızdaki insan jest ve mimiklerini sessini duyguları hissetmiyoruz empatimizi her gün daha fazla kayıp ediyoruz sokaklarda yürür iken koşan top oynayan gülümseyen çocuklar yok somurtan duygusuz insanlarla dolu etrafımız ve tek derdimiz artık para ve teknoloji evet para yaşam için gerekli bir yer tutuyor fakat neden onun kölesiyiz sevmediğimiz işlerde sırf daha fazla dedigimiz için aslında hayallerimizi ve umutlarımızı belkide en önemlisi çok kısıtlı yaşamımızı harcıyoruz ve artık makineleştik artık bir insanı insan yapan belkide en önemli şeyi unutuyoruz sevgiyi peki neden?
bu düzen bizlerden sonraki nesillere çok daha fazla empoze edilecek ve dünya artık paranın hiç bir işe yaramadığını fark ettigin de her şey için çok geç olacak. Peki siz farkındasınız?

1|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben boş vakitlerimde geziyorum. Gezebilmek için paraya ihtiyacım var. Sevmedigim bir isi ortamı sevdiğim için ve ihtiyacım olduğu için çalışıyorum , tercih etmek zorundayım. Hayallerimi geri plana atmadim hiçbir zmana. Benim için en değerli buldugum yerde besleyip buyutuyorum ve zmani gelince ozgurlestiriyorum

0|1
    0|0
    • 2ay

senin adına sevindim :) güzel bir bakış açısı ve yaşam biçimi :)

• 2ay

evet haklısın yaşam bizi bir çok sınava sokuyor kader önümüze tercihler sunuyor

• 2ay

Aynen öyle

Erkekler Ne Diyor 1

• Hiç yaşamıyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...