Tesettürlü birisinin sigara içmesi ne kadar doğru?

Bir fotoğraf gördüm ve ben hiç yakıştıramadım. Bir önce ki sorumda da var o fotoğraf. Sizce tesettürlü birisinin sigara içmesi ne kadar doğru? Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında

0|0
36|67

En İyi Erkek Görüşü

• Açıkçası kadınların dicemde insanların sigara içmesi ne kadar doğru diye daha genelleme yapayım? Bu arada tesettürlü diye hiç hata yapmıyacak değil ya, Bir ara bir arkadaş sigara bana teklif etti ve söylediğim söz doktorun sağlığa zararlı olduğunu söylediğini ilettim ve güldü. Çünkü kendiside bir doktordu.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Namaz da İslam'da farz, tesettür'de. Namaz kılıp da sigara içenlerin sayısı da oldukça fazla ama genelde sigara içen bir tesettürlü daha da garipsenir. Saçma. Onlar da insan sonuçta.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 66

• Tesettürlü olan bayanlar sigara içemez yasası yok sonuçta. Ben cehennemlik imamlar da tanıyorum... Bu tamamıyla kişisel seçimle alakalı. Çünkü bazı insanlar yaptıkları şeylerin vasıflarını taşımazlar... ya mecbur oldukları için ya da bazı tabuları yıkamadıkları için devam ederler.

0|0
    0|0
  • İnsanlar sigara içebilir.
    Tamam sigara sağlığa zararlı ancak bunun açığı, kapalısı olmaz. Saçma yani...

0|0
    0|0
  • Hayır zaten sigara içmek zaten yanlış
    Açığı kapalısımı var
    Doktor zararlı diye içerler
    Doktor sağlığınıza zarar diyincede ramazanda oruç tutmazlar
    Açığı kapalısı yok bunun

0|0
    0|1
  • saçının telinin görülmesinin hesabında olan birinin mekruf şeyler yapması ne kadar doğruysa. ben küfür edince kızıyolar ama

0|0
    0|0
  • İçebilir. Sigara içmek haram değil, günah değil. Ama içmese daha hoş olur tabi. Eşimin içmesini istemezdim. Öpüşmeme manidir.

0|0
    0|0
    • 2ay

Vücuda zararı olan herşey haramdır😄

• 2ay

Âyet-i kerimede ve hadis-i şeriflerde haram olduğu bildirilmeyen şeyler, aslı üzere helal olur. Veya helal ve haram diye hüküm verilemez. Hanefi ve Şafii âlimlerinin çoğu, böyle şeyler helal olur dedi.
      Tütün bazılarına zarar verirse, yalnız bunlara haram olur, başkalarına haram olmaz.
      Tütüne haram denirse ondan bir nefes çekmek haram olmuş olur. Halbuki bu miktarın zararı yoktur. Var denirse o halde egzoz gazının, fabrika bacalarından çıkan gazların da zararı var. Şekerin, tuzun da zararı var. Bunlara da haram demek icap eder.
      Tütünün, zarar verdiği kişiye zarar veren miktarı haramdır. Bu ise her yiyecek için geçerlidir. Bal, safra hastasına zarar verir ve safra hastasına haramdır. Buna bakılarak bal haramdır denilemez. Tütün de böyledir.

• İçebilir her insan ne var bunda. İnsanları sigara içen ve içmeyenler olarak ayırdık da bir de içenleri kendi arasında kapalı içenler ve açık içenler olarak mı ayıralım?
    Paramparça olduk bu zihniyet yüzünden.

1|0
    0|0
  • Hem tesettürlü insanın hemde başka insanın sigara içmesi hoş değildir.

"Tesettür tarz değil farzdır."

0|1
    0|0
  • Alkol icmedigi sürece sıkıntı değil.

0|0
    0|1
    • 2ay

sigara erkege bile haramken bayanlara sen düşün diyorum sana

• Bokunu cikarmayin artik sizde herkes insan malmisiniz mk sigarayla dini inancin ne alakasi var?

Millet size diyormu aciklarin elinde hep starbucks bardagi abd ozentisi diye..

0|0
    0|0
  • Sigara içmek için özel bir ırk ya da dine mensup olmak gerekmiyor. Parası ve ağazı olan herkes içebilir.

0|0
    0|0
  • İyice saçmalıyorsunuz. Tesettür giyinen insan kölemi olacak? Onlarında insan oldupunu unutmayın...

1|0
    0|1
  • bence kimseye yakışmıyor sigara böyle düşünsen daha doğru olur ...

1|0
    0|0
    • 2ay

Zaten ben tesettürlü sigara içemez demiyorum yakıştırmıyorum ve doğru bulmuyorum diyorum

• 2ay

bende içemez dedin demedim 😝 kimseye yakışmıyor kimse için doğru bulmuyorum dedim 😏😏

• Kimsenin içmemesi lazım

1|0
    0|0
  • bir insani inanci ile uygun derecede doğru hareket etmesini beklemek , o insanin tezatligindan çok senin düşunce yapinin kalitesizliğini ortaya çikarir. ki tezatlik olduğunuda sanmiyorum.

0|0
    0|0
  • Isterse sigara da icer ickide. tesetturlu dedikodu giybet yaparken ya da ibadetini aksatirken sorun yok da sigara icince mi sorun oluyor.

0|0
    0|0
  • Sigara içen kadın iticidir

1|0
    0|1
  • Yemek de yiyor o da normal insan ne var ulu orta yerde elinde köy ağası gibi içiyorsa kadın oldugu için çirkin tabii

0|0
    0|0
  • Hadis de Kadının Içmesi Ayıp Diyor Tesettür Demiyor Hepiniz Bu Kervandansiniz

1|1
    0|0
  • Açık birisi rahatça içebilir yani onda sıkıntı yok rahaa foto atabilir bu neyin kafası :D

0|0
    0|0
    • 2ay

Ne alaka? Sadece bayanlara hiç yakışmıyor kaldı ki kapalılara yakışsın. Onlar nefislerini terbiye etmeye çalışmıyorlar mı? Kendilerine hakim olmaları lazım. Ayrıca tesettürlü insanların haramdan kaçınmaları gerekir eğer dinine önem veriyorsa. Ki vücuda zararı olan herşey haramdır

• 2ay

Müslümanların nefsine hakim olması gerekir.

• 2ay

Tamam şimdi oldu :D

• bana göre doğru değil bro şimdi yapcaksan tam yapacaksın tesettür takıcaksan kara çarsaf tak ya da hiç takma ikisinden biri bu ne ya dini kafalarına göre çeviriyorlar ya uy ya da uyma ben uymuyorum tabi oda benim serseri serbest stilim xd

0|0
    0|0
  • Tesettürlüler tuvalete de çıkmasın ben doğru bulmuyorum onuda açıkcası :o

0|0
    0|0
  • sıgaranın tesetturumu olur oyle bır sacmalıkmı var

1|0
    0|0
  • Bana ne.

0|0
    0|0
  • Tesettüre göre giyinip kapalı olunca akciğerleri de kapatmıyorlarsa bence içebilirler. Ayrıcakadınlara sigara nasıl yakışıyor bunun Marla ablamızı izleyenler bilir. Sevgiler.

0|0
    0|0
  • Kendi inanış biçimi o şimdi boşuna tartışıp dil dökmeye gerek var mı her koyun kendi bacağından asılır

0|0
    0|0
  • kimseye bir zarari yok bence sikintida yok

0|0
    0|0
  • ne desek boş

0|0
    0|0
  • nedir bu tesettür le derdiniz anlamıyoruz biz Müslümanlar?

1|0
    0|0
  • sigarayi günah diyenin sigara icmesi pek dogru bulmuyorum kendisi en büyük günahi islemis oluyor

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben bırakalı 2 ay oldu.

• 2ay

senin icin demedim resimde acik görünüyorsun kapali bir bayana diyorum yakismaz yani basini örtmesi dogru olmaz camiye gidip namaz kilip er türlü pisligi yapan erkekler gibi

• benim için farketmez. içerse içsin karşımam.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    36

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 35

• Psikopat_hatun diyor Kİ herkesin hayatına kimse karışamaz kapalı diye içemez mi :) gerçi dine uygun davranmalı evet ama şimdikiler zaten moda diye kapanıyo o yüzden çokta şeetmemek lazım :)

0|0
    0|0
  • Kimseyi ilgilendirmez millete dil uzatmak yerine kendi hayatınıza bakın.

0|0
    0|0
  • İçebilir normaldir.

0|0
    0|0
    • 2ay

niye icebilir onlarin inancı herkezden daha kuvvetli olmalı sigara içerek mi nefeslerine hakim oluyorlar?

• 2ay

dalaga geçer gibi konusman hiç hoş degil. normal karsilayamazsin böyle bir durumu ne var ki herkez icebilir böyle bakamazsin tesettürlu bir insan için bu yorumu yaparken

• 2ay

ayrıca zten sigara da vücuda asla zararı olmaz dogrusun!

• Bence bir bayanın sigara içmesi hiç hos değil yani tesettürlülerin ötekililestirilmemesi gerekir ama tesettüre girmiş bir insanın daha dikkatli davranması gerekir buda cok kötü bir görüntü haklısın

0|0
    0|0
  • Sigara kimse içmemeli bence ama bunu tesettüre bağlamak saçma.

0|1
    0|0
  • Sigaranın tesettürle ne ilgisi var anlamıyorum ayıp bişey mi? Annelerimizde iciyo tamam kötü bisey ama bunun tesettürle falan ilgisi yok insanın kafasında biter o iş sacma sapan şeyleri bağlamayın şunlara.

0|0
    0|0
  • tesettürle ne alaka

0|0
    0|0
  • Açık bir bayanin icmesinden farki yok kapalı veya açık olmasinin sigara icmesiyle alakası olması saçma

0|0
    0|0
  • Sigara içen hiç kimseye iyi gözle bakmam kadin erkek dindar fark etmez ancak saygı duyarım içmek onun tercihi olumsuz düşüncelerimide kendime saklarım.

0|0
    0|0
  • Ben aciklarin bile icmesini dogru bulmuyorum bir byana yakimiyor en basta ki kaldi kplilara hic

0|0
    0|0
  • kapalı diye nefes de mi almasın o nasıl bir soru... sadece dininin gerektirdiklerini yerine getiriyo. sigara içmesin sevgilisi olmasın kimseyle tokalaşmasın gülmesin o kapalıı bunlar nasıl zihniyettir arkadaşlar yapmayın...

0|0
    0|0
  • Günah aynı günah. Tesetturlu dar giyinse dikkat cekicek şeyler yaparsa - aç başını daha iyi deriz. Ama sigara ona girmez kardeşim. Hic icilmese keşke

0|0
    0|0
  • Herkesin kendi günahı boynunda bize mi kaldı eleştirmek

0|0
    0|0
  • Ne hakla başkasının fotosunu paylaşabiliyorsun? Ben sana bir soru sorayım. Müslüman birisinin başkasının fotoğrafını paylaşması ne kadar doğru?

0|0
    0|0
  • Kötü bakmıyorum beni ilgilendirmez ayni zamanda

0|0
    0|0
  • Çok saçma ya tesettürlü sigara içemez sevgilisi olmaz falan yorumları herkes insan ve hata yapar yani bunu tesettüre bağlamsmlı belkide o okadarını yapabiliyor

0|0
    0|0
  • Neden doğru olmasın ki! Eline yakışmıyor anlarım bence hiçbir kızın eline yakışmıyor ama sigaranın kapalısı açığı mı var isteyen içer istemeyen içmez.

0|0
    0|0
    • 2ay

Kardeşim ben yakıştırmıyorum. Madem tesettürlüsün edebini takınacaksın. Elinde sigarayı gururla tutup olmaz bana göre

• 2ay

Yakışmıyor evet ama açık bir kızın içmesi ne kadar doğruysa kapalı bir kızın içmesi de o kadar doğru içilmesini desteklemiyorum yanlış anlama sadece açık kapalı ayrımı yapmanı tuhaf buldum

• Icebilir ama sokak da hiç bir kıza yakışmadığı gibi kapalı ya hiç yakismaz

0|0
    0|0
  • Herkes içebilir

0|0
    0|0
  • Tesettürle alakası olduğunu düşünmüyorum..

0|0
    0|0
  • aslnda kmsenın ıcmesı dgru değil

0|0
    0|0
  • Namahrem yoksa sigara içmek sadece mekruhtur

0|0
    0|0
  • Ikisi farkli ki biri Allah icin biri saglik icin

0|0
    0|0
  • başı kapalı sigara icemez diye düşünmüyorum. içebilir ama şu itici hallere düşmeden.

0|0
    0|0
  • Bizzat annem

0|0
    0|0
  • Ben hicbir kıza yakistirmiyorum

0|0
    0|0
  • Herkes ne istiyorsa onu yapsın

0|0
    0|0
  • Bayanların hiç birine yakistirmiyorum

0|0
    0|0
  • Tesetturlu degilim ama tesetturlu olmakla sigara icmenin alakasi ne?

0|0
    0|0
  • Dogru degil

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5
Yükleniyor...