Sizce bir erkeğin inanılmaz hayal gücüne karşılık şeriatta bu kadar haremlik selamlık olması doğru değil mi?

Bence doğru. Çünkü bayan ne kadar gizlenirse erkek o kadar hayal edemez 😊😊😊

1|1
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Tesbitin dibi aynen yüz yüze katılıyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Şimdi şöyle bir durum var ki nefs dediğimiz şey hepimiz için geçerli her iki cinsiyet içinde, nefsine sahip olamayan adam boku kadına atar ve kendini haklı çıkarır böyle bir zırkafoluğu kabul etmiyorum arkadaş, benim ailemden gördüğüm terbiye benim içinde bulunduğum toplumdan öğrendiğim sosyal bilinç bir kadına direk o gözle bakmayı o düşüncelere kapılmayı reddediyor! Eğer ben böyleysem herkes böyle olabilir. Bir kadının kapalı ya da açık olması benim için bir şey ifade etmiyor, çünkü kadının bir seks objesi olmadığını Allah'ın yarattığı güzel ve değerli bir varlık olduğunu biliyorum, isterse çıplak olsun kadın nefs denen şeyi kontrol edebilen herkes bundan etkilenmez. Ben etkilenmiyorum. Açık ve net! Ama nedense bu dindar takılanların hepsinin aklı fikri orada. Sorgulanması gereken bu dinle uzaktan yakından alakası olmayan biri olarak sözde dindarlara göre bir cehennemlik olarak bir kadına hiçbir zaman direk o gözle bakmadım hayallerde kurmadım çünkü nefsime sahip çıkabiliyorum. Sen nefsine sahip çıkmadıktan sonra haremlik seramlıkta olsan çarşafa da bürünsen bu ahlaksızlığın bu gözü dönmüşlüğün bu terbiyesizliğin önüne geçemezsin. Yazık. Allah için her birinin utanç kaynağı olduğuna inanıyorum.

0|0
    0|0
    • 2ay

O zaman gerçekten nadir bulunan kişilerdensin tebrik ediyorum 🙏

• 2ay

Dünya genelini bir anda değiştirecek olan tek şey şeriattır ve ben inşaallah zaten böyle bir birey yetiştiricem nasipse

• 2ay

Şeriat dünyayı değiştirmez ancak kaosa sürükler.

• aynen oyle de bayanlar oyle seyler giyiyorlar ki ben burdayim diyorlar laf atanlar oluyor laf attilar diyorlar kardesim sen insan gibi giyinsen laf atmaz simdi istedigimi giyerim karisamazsiniz laf atacaklar diye giymeyeyim diyenler var e bende sey diyorum sen giyersen lafta yersin tecavuzude ugrarsin ama sonra laf attilar tecavuz ettiler demeyeceksin

1|0
    0|0
  • Hatalı yaklaşım. İnsanlar yasakları çiğnemeye meyilli doğarlar ve yetişirler. Bir şeyi yasaklarsan o şey daha çok yapılır. Kısacası günümüzdeki problemin kaynağı hayal güçleri değil. Tabular.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ama şu an haremlik selamlığın olmadığı bir ülkedeyiz şeriatken varken yasaktı bir bayana bakmak ama şimdi zina bile serbest iken hangi yasaktan bahsesiyorsun?

• 2ay

Tabu dememin sebebi bu. Zina bile serbest diyorsun. Bu sadece batı şeridinde olabilen bişey diyeceğim ki daha dün değil evvelsi gün yaşanan hadise otobüste şortlu diye bayanın dövülmesi. Dün yaşanan hadise ise elbiseli diye bayanın dövülmesi. İslam'ı yobazlaştırmak buna çözüm olmaz. İslam'ı anlamak çözüm olabilir ancak. İslam sana şeriat devleti kur demiyor hele ki bizim ülkemizdeki gibi çok dinden insanlar varsa. İslam sana nefsine hakim olmayı emrediyor. Bu yasaklar senin Müslümanlık kıdemini arttırmaz nitekim imtihanlardır arttıran yarı çıplak görüp direnebiliyorsan senin bir ödülün olur ancak. İnsanlar hayal güçlerinden ötürü değil toplum dayatmalarına maruz kalıp yaşayamadıkları için bazı şeyleri cebri yapma eğilimine girer. Tecavüzcülerin bir çoğu böyledir. Toplum açık giyeni aranıyor şeklinde lanse eder kişi de bunu böyle yargılayıp tecavüz eder. Dini kitaplardan evvel psikoloji okumalısın. Yobazlık İslam düşmanıdır.

• 2ay

Bknz: Ya İslam'ı yobazlıktan koruyun, ya dünyayı İslam'dan. Hz. Mevlana.

• bencede oley seriat

1|0
    0|0
  • Gizli olan daha çok merak uyandırır ve çeker.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ama tamamen örtülü ve vücut hattı belli olmayan yüzü önde ve tamamen koyu renk giyinmiş bir kızı hayal etme yüzden kaç

• 2ay

ne hayali.. Onun röntgen filmini çekerim kafamda.. Gözler görünüyorsa bu yeter. İnsanlar hayal kurarlar hep. Açık olan hayalleri kışkırtmaz.

• Şeriat ne alaka mk. Şeriat olmasa da kapanabiliyosun bu ülkede şu an. illa şeriat olmasına gerek yok #imamhatiplerkapatılsın

0|0
    0|0
  • Kadinda da var aynisi hatta fazlasi. isterse hic bir kadin evden cikmasin, yapacak olan yine yapar. sen iyi bir muslumansan eline beline diline hakim olacaksin

0|0
    0|0
  • arabistana git o zaman

0|0
    1|0
  • Neymis anlamadim

0|0
    0|0
  • yok aksine bazı arkadaşlarım vardı tesetturlu kızlarla daha çok hayal kuruyorlardı

0|0
    0|0
    • 2ay

Tesettürü bence iyi bir araştırın her kafasını örten tesettür olmuyor

• 2ay

bana niye dis atıyorsun ulan sanki ben hayal kurdum ben gıttım tekmeledım kızı

• Peki bende sana bir soru sorayım bir bayanın bu kadar şeriat varken açılıp saçılması erkek hayalinin inanılmaz olmasına bir etken değil midir?

0|0
    0|0
  • şeriyatta bayanlar zorunlu mu kapanıyorlar

0|0
    0|0
  • Soruyu anlamadım

0|0
    0|0
  • Sen kapalı mısın

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• Detaydaki görüşteyim. 🙏🏻

1|0
    0|0
  • Bu beni düşündürdü şu an bir konuda. Haklısın

0|0
    0|0
  • Ne diyosun la. n

0|0
    0|0
  • saçma yorum bile yapmaya kendimi yoramayacağım kadar saçma bir soru bir bayan olarak şeriatı savunman inanamıyorum sadece

0|0
    1|0
Yükleniyor...