Üniversiteye çıplak mı gideyim?

Artık böyle düşünüyorum. Giyecek hiç kıyafetim yok çünkü. Sadece bir tane kot pantolonum var 4 tane tişörtüm 1 gömleğim var. Takım bile yok. Kızlara bakıyorum o kadar güzel resimler çekiniyolar hepsinde farklı kıyafet ben faceye resim bile yükleyemiyorum hep aynı çünkü. Ailemin yanında kazandım diye seviniyordum ben de mal gibi rahat rahat alırım istediğimi diye yurt masrafı falan yok sonuçta ama çok borçtalar niye borçtayız anlamıyorum hiçbir şey aldığımız da yok. Bıktım bu hayattan, eminim çok ezecekler beni ne yapayım sizce ordaki kızlar çok havalı felan olur mu :( :( :( Sizce ailemin kartından alışveriş yapıyım mı yine de bıktım alsam da borçtayız almasam da.

Güncellemeler:
2ay takım derken takım elbise değil bilezik kolye vs
2ay lütfen dalga gecmeyin ağlıyorum şu an

0|0
23|40

En İyi Erkek Görüşü

• Allah ım böyle saf (iyi anlamda) kızlar yerine neden kokoşları cikartirsın karşıma? Ne yazicagimi bilmiyorum ama üzülmene bile değmez. Bugün, yarın, önündeki 1yıl eninde sonunda geçicek belkide hiçbişey hatirlamicaksin ama üni bitirdiğinde önünde bir ömür olucak. O zaman kendi paranı da kazanirsin.

2|0
    0|0
    • 2ay

çok teşekkürler oncelikle :) umarım cok üzülmem ne diyim sağol düsüncelerin icin <3

En İyi Kız Görüşü

• Okurken istemsizce guldum 😊 takna bu kadar ya yavas yavas alirsin kiyafet iki bez parcasini bu kadar takma dicem ama bende senin gibiyim be kardesim gel bir sarilalim 😂

3|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 39

• Sen kıyafetinden dolayı değil kişiliğin kıyafetle ölçüldüğü düşüncenden dolayı çok ezilirsin. Para lazımsa bir part-time iş bul çalış hem harçlığını çıkarırsın hemde ailene yük olmazsın.

1|0
    0|0
    • 2ay

malesef babam izin vermez yoksa cok isterim. tesekkür ederim bu arada. malesef öyle bir dünyada yasıyoruzki dediğin gibi insanlar tamamen dıs görünüsüne göre yargılanıyor

• 2ay

dış görünüşe göre yargılıyanları sende iç görünüşe göre yargıla emin ol kazanan sen olacaksın.

• 2ay

umarım sağol

• İlk önce tebrik ederim kazanmışsin.. Şimdi tabi lise de degilsin üniversite de bir çok kişi guzel giyiniyor evet. Eğer devlet universitesi kazanmişsan çok ta abartmaya gerek yok. Ailenin borclari tabi ki olabilir ama sana hic bir zaman bise almayacaklari anlamina gelmez.. biraz sende destek olmaya calis onlara elbet ellerine para gecince sana belirli miktar verirler harcaman icin.. kyk bursun felan yok mu basvur istersen 400 tl yuklenir her ay istediklerini alirsin yava yavad ailen de sıkışmaz.

1|0
    0|0
    • 2ay

cok tesekkürler bu kadar yazmıssın. kyk ocakta baslıyormus sanırım o zamana kadar böyle idare edicem sanırım napıyım.. keske destek olsam o kadar cok isterim ki ama yapabileceğim bir is bulamıyorum dısarıda babam calımama izin vermez evde doğum gunu susleri hazırlayıp satıyım diyodum ama onuda yapamazsın dediler öyle kaldı iste kyk yı bekliyoruz artık :)

• 2ay

Idare edebilirsin bence o kadar kiyafetsiz oldugunu zannetmiyorum. Kyk bursun yatinca rahat edersin zaten ailene de yuk olmassin.. okula da yeni basliyosun hemen işe girmen felan saçma olur.

• İyi insan, orası moda programı için adam toplamıyor. Eğer devlet üniversitesiyse zaten oradaki insanların trilyonları yok yani her gün nasıl farklı giyinebilirsin, bütçe dayanır mı, her dakika gidip kıyafet mi alacağız ya da, sen sadece temiz kullan kıyafetlerini yeter, üzülmede ağlamada yahu ://

1|0
    0|0
  • Benimde 2 kotum toplasan 4 kazağım vardır , bugüne kadar kimse beni ezmedi, ama herkes gibi cebimde para ile ortamlara giremedim o kadar.

1|0
    0|0
  • univrstesne gore dgsr ama bunlari takma bir hfta boyunca ayni seyi giyen arkdslarmz var bnde cok giydm iki gunde bir aynisini ama ne dislandim ne de disladim

1|0
    0|0
  • sen çok yanlış yoldasın... ÜNV ye güzel kıyafetler giymek için gidilmiyor...

beni devlet okuttu ve ünv gittiğimde sadece 2 alt 3 üst veriyordu devlet sadece onlar vardı... ...

böyle bir zihniyetle mutlu olman zor bence dünyaya bakışını değiştir.

0|0
    1|0
  • Part time bir işe girip kazandıklarınla giyecek bişeyler alabilirsin 🤔

1|0
    0|0
  • Şöyle saçma sapan yorumları okuyup, kendini üzme. Cumartesi ve pazar günleri bir mağaza da iş bulabilirsin. Mesela örnek vermek gerekirse, defacto gibi mağazalarda. Üzülme ve ağlama lütfen. O kıyafetlerle git, ne olacak. Umursama boşver.

1|0
    0|0
    • 2ay

cok tesekkürler

• 2ay

Önemli değil. Benim işim bu. Sizin ve sizin gibilerinin iyi olmasını istiyorum. İyi geceler.

• cuplak git

0|0
    1|0
  • Çıplak git

0|0
    1|0
  • Kıayafetimi cumadan cumaya değiştimi bilrim :D Ütü yapmak yok hiç takmam kıyafeti :D fake onlar fake :D tek giysilerini giyiyolar ilk gün çekiniyolar sonraki günler çulsuzlar :D

1|0
    0|0
    • 2ay

:))

• 2ay

kızlar arasında öyle değildir iste ya

• 2ay

:D hacı rahat olan her yerde kendini belli eder :) Bizden rahatı gevşektir olma da :) Fazla abarma da :)

• En çok ilgiyi öyle çeker o süslü kızları gölgede bırakırsın. Giderken haber ver biz de gelelim :)

0|0
    2|0
  • Seni güzel kıyafetleri var diyemi ezecekler bence böyle düşünmemelisin

1|0
    0|0
  • Zor bir süreçten geciyorsunuz. Sabır et. Onlar kızına güzel kıyafetler almak istemezler mı hiç

1|0
    0|0
    • 2ay

çok güzel yazmışsın sağol haklısın

• Git be milletin gönlü gözü açılır

0|0
    1|0
  • Haline sukret be kardesim 1 pantolu 4 tsortu olmayanlarda senin sahip olduklarini hayal ediyorlar bir fotograf yukleyemiyorsun diye burda uzulecegine git 2 rekat namaz kıl sukret sahip oldugun seylere

0|0
    1|0
    • 2ay

belki 5 rekat kılıyorum nerden biliyosun? belki her dakika şükrediyorum senden çok ediyorum nerden biliyosun? insanları böyle yargılamak cok basit değil mi sizin gibiler icin. yazık

• 2ay

oooo 2c sınıfından caglayan laf söyledi :D:D su cümlenden sonra seninle konusmam cevap da vermem. daha tartısmaktan acizsin. konusmayı bilmiyorsun daha. yazık sizin gibi insanlar bir de üniversite okuyor :D

• 2ay

hahah napayim karsimda senin gibi ergen olunca senin anladigin dilden konusayim dedim ayrica gerizekali oldugunu belli etme ill hakaret eden sensin tartismaya bir yerlerin yemiyorsa hakaret etmeyeceksin beyinsiz

• Anlamıyorum şükür etmek yerine bıktım bu hayattan diyip küfre Neden giriyorsun? Ben bölüm birincisi olduğumda harç parasını veremediğim için okuldan atilacaktim. Aylık 20 lira ile gecinirdim.1 paket makarna ile üç gün karın doyururdum. Bakış açını değiştir bu dünyayı sen degiatireceksin. Dünya seni değiştirmeyecek. Birşey öğrenmek istiyorsan zorluklarla başa çıkmayı öğrenirsin. Elinde okuma fırsatı var ya olmasaydı?

0|1
    0|0
  • Lütfen mudo çekleri arkadaşımıza lütfen

0|0
    0|0
  • sosyete pazarına çıplak git seni giydirsinler en iyisi

0|0
    2|0
  • Ders çalış niçin oraya gittiğini hatırla

0|0
    1|0
    • 2ay

türkiyenin en iyi üniversitelerinden birindeyim rahat ilk üçe girer senden cok calısıyorum rahat ol

• 2ay

Ben itü mezunuyum hazırlığı ise direk geçtim bende çok çalışman ancak o zaman benim gibi öğrene bilmenden kaynaklı

• cıplak gıt ılgı cekersın

0|0
    5|0
  • bence kimse kimseyi ezmicek
    bu çok da önem arz etmez bence

0|0
    0|0
  • aynen öyle git

0|0
    1|0
  • Hay havanıza.

0|0
    2|0
  • anadan üryan git nolcak ki aslımızı mı saklıyalım

0|0
    1|0
  • Kimse senin elbisenle değer vermez bu laf var ne insanlar tanidim içinde elbise yok ne elbise gördüm içinde insan yok.

0|0
    0|0
  • Evet havalidir ama herkes ayni olacak degil senin gibi lerde olacaktır merak etme hergun farkli giyinsen ne olacak ayni giysen ne olacak havalilar tera bakar falan ama hayat sartlari bunlari gerektiriyor demekki gerek yok yani 😅

0|0
    0|0
  • O kadar takilacak bir durum değil neticesinde herkesin ailesi mükemmel degil ben uniyi kendi imkanlarimla okuyup bitirdim hani yapmak istedikten sonra part time calisirsin, kyk felan derken gecinip gidiyosun

0|0
    0|0
  • sen kiyafetim yok diye yakinirsin unide bugun yine makarna yedik baska yicek bisey yok diye yakinirlar ;-) yasadigin hayatin degerini bil

0|0
    0|0
  • Uzuldum yaa. keske elimizden bisey gelse

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 22

• Bebegim universite oyle ezilecegin bir ortam degil bebeto yok uzulme. Kendin calisirsin part time. Benim de okurken cok param olmazdi. Sonra 2. Siniftan sonra okuldan sonra ders vermeye basladim da durumu oyle duzelttim :) bence Şu an cok mutlu olmalisin. Universite hayatina cok seyler katacak. Okumus, kultur seviyesi yuksek insanlarla tanisacaksin ders alacaksin. Taki maki nedir allasen cool ol :) uzulme alirsin birkac pantolon daha 30 40tl ederi ayda 1 tane alsan oh bitti gitti.

0|0
    0|0
  • Bir bez parçası için saçmalama önce. Üniversitede kimse kimsenin ne giydiğini umursamıyor bile. Kredi başvurusu yap. Ailenin verdiği harçlığın olur kredinle de üstüne başına alırsın

1|0
    0|0
    • 2ay

umarım umursamıyodur bende krediyi bekliyorum :(

• Benim ailemin borcu olmadığı halde bana bir şey aldıkları yok. Pek kıyafetimde yok bu yüzden. Ama önemli olan okul. Derslerine odaklan mezun olduğunda istediğin gibi giyinirsin.

0|1
    0|0
  • Burs bulmaya başla:) bir tanıdığımız kız vardı bursla köşeyi döndü her cemaattir demektir belediyedir hepsinden alıyordu ayda 1
    500 alıyordu düşün yani:)

0|0
    0|0
  • Kimse seni ezmez bebegim. Çalışabilirsin birkaç kez partime işlerde

2|0
    0|0
    • 2ay

tesekkürler umarım ezmezler ama insan kendini kötü hissetmez mi işte o kadar güzel kız arasında

• 2ay

Önemli değil :) bunlar çözülecek şeyler bu yüzden "dert etme" kara kara dusunecegine bir çıkar yol bulmaya çalış hemen kuzum. Öpüyorum

• 2ay

bende öpüyorum rahatlattın beni :) hoscakal

• Birincisi üniversiteye hava atmak için hiçbir şekilde gitme kardeş ikincisi Eğer Senin amacın gerçekten okumak sa Kimse senin umrunda olmaz Sen derslerine ve hayatına odaklanırsınız Elbette Her insan güzel kıyafet giymek ister ama önemli olan senin kendine olan saygındır her şeyi geçici mesleğini Eline aldığın zaman çok daha iyi şekilde hayatına bakabilirsin

0|0
    0|0
  • Benim de ne makyaj malzemem var, ne kisisel bakim urunlerim. İki tane bana kucuk gelen sutyenim var, bir iki tane tisort. tisortlerim eski ve cocuksu. Pantolonum bir tane var. Zayiflimdan oturu olmuyor. Oteki cok bol ve uzun. Pacalarini katlayip beline, dugmenin onune bir dugme daha diktim oyle kullaniyorum. Bir gomlegim var tam olmuyor ustume oteki de yirtik ve bazi yerlerinin rengi cok acildi ozon olmus. Bu konuda dertlesebilecegim birini gordugum icin sevicliyim. Anlamazlar ne hissettigini alay eder bunlar.
    İkinci el alabilirsin belki daha ucuza gelir

0|0
    0|0
  • Valla benimde pek yok ablamdan aldım birazdan otogara gidicem. Üniversite pazartesi. Merak etmr ileride çalışır alırsın

0|0
    0|0
  • Benimde yoktu kardeşim 1. Sınıfta öyle çeşit cesit kıyafetim bir kaç parçaydi. meger ne güzel okumusuz lisede herkes ayni okul formasini giyerdi kimin ne giydiğinin önemi olmazdi hepimizde aynıydı... hemde ben evden dışarda okumuştum ilk sene yavas yavas para biriktirip yazin almıştım bir kac parca birsey ailenin borcunu bilemem ama sukret universite kazanamayanlarda var Rabbim yardim ediyor cok şükür sabrer dua et sen burs verecek yerlere başvur felan

0|0
    0|0
  • Eğer burs alıyorsan o parayla kıyafet alabilirsin madem yurt ev sorunun yok sende elindeki parayı kıyafete yatır

0|0
    0|0
  • Okula okumak için gidenlerden ol lütfen süslenip görücüye çıkmak için giden kızlar ne ya farklı farklı kombin yap tişörtü kıvır falan önemli değil hiç kimsenin bir dünya kıyafeti yok

0|0
    0|0
  • Ders dinlemeye okumaya meslek edinmeye gidiyorsun tarz yarismasina değil unutma neyin varsa onu giy hiçte bir şey olmaz

0|0
    0|0
  • İş bul

0|0
    0|0
  • Gizlice işte çalış, aylık 100 tl bile kazansan alırsın bir şeyler. Part TİME olmaz babam anlamaz ders ver etüt var filan dersin.

0|0
    0|0
  • Ya cidden sacmalama seni bunun icin kimse ezmez, zaten tisortun gomlegin cok sadece altina siyah pantolon al yeter herseyle rahatca giyersin hicte goze batmaz

0|0
    0|0
  • Ya bisi olmaz takma. Yika yika. giy. az harca. Harcliginla alirsin yeni seyler!

0|0
    0|0
  • Üniversiteyi ne sanıyorsunuz o kadar havalı bir yer değil

0|0
    0|0
  • Dediklerine gore alman lazim. Ama borc falan varmis bilemedim

0|0
    0|0
  • Çıplak git ne güzel

0|0
    0|0
  • Burda olsan sana müthiş bir yer söylerdim kanka pazarda bir kadın var tişörtleri 1 liraya satıyor ben her hafta 10 tane alıyorum yan sanayi ama süper şeyler var

0|0
    0|0
  • Ah canim yavrum ben de senin gibiyim. Arkadaslarinla carsiya cikarsin hepsi fiyata bakmadan sepete dolusturur ama sen en ucuzundan bir sey bile alamazsin. Hayad...

0|0
    0|0
  • benimde yoktu ilk gittiğimde takma kafana.

0|0
    0|0
Yükleniyor...