Doğuluyum, Ankarada yaşıyorum fakat?

Doğuluyum, Ankarada yaşıyorum. Bazı mahalleler var doğuluların yaşadığı. bugün ordan geçiyordum yine. Gençler hep 'lon oglum ommunagoyim' diye diye yürüyolardı. Tuhaf tuhaf bakıyorlardı, tuhaf hareketleri vardı. Tabiricaizse Tırreklerdi. Bende doğuluyum fakat küfürüde sevmem, böyle rahatsız edici bakanlarıda. Neden böyleler? Böyleleri olmayan il yok mu?

0|0
2|5

En İyi Kız Görüşü

• Her yerde var sadece Ankarada değil.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• valla seviye dusuk sadece onlari dusunerek soyleniyoeum genel olarak böyle

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Umursama öylelerini

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Her yerde var kardeşim tirrek hatta bunların geleneksel tirrek toplantisida oluyor ama yapicak bisey yok

0|0
    0|0
  • Ana dili kürtçe olan insanlardan türkçeyi 4x4 konuşmalarını bekleme ayrıca
    Şiveyle alakalı bir durumda egede karadenizde nasıl konuştuklarınıda gördüm ayrıca sen doğulu falanda değilsin

0|0
    0|0
    • 2ay

ben doğuluyum, fakat doğma büyüme Ankaralıyım. Üstelik bizim ailede de çok kürtçe bilen var. Sorunum asla şive değil. 2 kelimelerinden biri 'ommunagoyim' küfürü. Sen küfüre takılmayıp, şiveye takıldın.

• 2ay

'baka baka üstüme bisiklet sürmesi' olucaktı. Kavga çıksında adam yaraliyim istiyor.

• 2ay

Doğululardan kastınız kürtler oluyor, ikimizde biliyoruz bu söylediklerini doğru bulmıyorum elbet doğulular diye ayırtmen yanlış sadece

• Ankara kaba şehirdir. Yinede şehir değiştirmene gerek yok. Semti değiştirsen yeterli

0|0
    0|0
  • onyargıdan oyleler

0|0
    0|0
Yükleniyor...